Bogusław Bachorczyk, Tomek Baran, Krzysztof Franaszek, Wojciech Gilewicz, Łukasz Horbów, Maja Krysiak, Aleksandra Liput, Paweł Matyszewski, Jan Musiałowski
Lato w pełni, nadszedł zatem czas na nową odsłonę „Rzeźby terenu”. W pierwszym sezonie wszystko było dozwolone, a kolejne prace pojawiały się w rytmie upływu pór roku. Tym razem w zaciszu naturalnego ogrodu powstał labirynt różnorodnych postaw artystycznych. Obiekty wykonane przy użyciu rozmaitych materiałów i technik, jak: stal, tkanina, marmur, poliwęglan, farba ftalowa, ceramika, kreda bolońska, malarstwo na desce czy obiekty znalezione, budują szczególny zestaw. Organiczność form spotyka się tu z koncentracją na procesie twórczym oraz formalną grą z barwą i materią; kontrast z kamuflażem; fascynacja pozaziemskimi bytami oraz świat podań i wierzeń z tematami silnie zakorzenionymi w codzienności, podnoszącymi ważne społecznie kwestie.
Skryte wśród roślin prace snują swoje, często niejednoznaczne, opowieści. „Rzeźba terenu” nie narzuca szlaku do ich poznania, ale zachęca do błądzenia i odkrywania bogatego spektrum inspiracji i nurtujących artystów zagadnień. Nieformalność przestrzeni ogrodu pozwala przy tym na grę z kontekstami, a luźne sploty wiążące różne prace mają zachęcić do odkrywania i formowania własnych ścieżek odniesień i skojarzeń.