Radek REDMAN Stępień - Łódź nieoczywista


10.07.2021 - 31.08.2021

Radek Stępień – znany jako „REDMAN", fotograf, założyciel fanpage'y: Urban Explorers Łódź (miejsca opuszczone) oraz Radek Redman Stępień (tajemnice Łodzi, klatki schodowe, zakamarki, łódzkie kamienice). Społecznik, organizator wycieczek, spacerów, warsztatów, odnajduje miejsca i elementy architektoniczne, o które należy zadbać.

Laureat dwóch nagród w plebiscycie „Punkt dla Łodzi”: w kategorii Incjatywy – Urban Explorers Łódź – za docieranie w niedostępne miejsca i odkrywanie nieznanej strony miasta oraz w kategorii Ludzie – Radek „Redman” Stępień, Łódzki Indiana Jones – za eksplorowanie niedostępnych zakamarków Łodzi i odnajdywanie piękna w ruinach.

Pomysłodawca i organizator trzech edycji Festiwalu Eksploracji Miejskiej – projekt był dwukrotnym laureatem miejskiego programu „Kultugranty” Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Współtwórca czterech edycji „Bałuckiego kalendarza”, który kupowali nie tylko Łodzianie, trafił on do wielu polskich miast oraz na prawie wszystkie kontynenty.

Prelegent TEDxPiotrkowskaStreet nt. „Odkrywania miasta na nowo”. Współpracował również z Uniwersytetem Łódzkim w ramach projektu: „Uniwersytet Łódzki z innej perspektywy” oraz publikacji o UŁ pt. „Łódzkie przestrzenie i praktyka teorii. 70 lat Katedry Teorii Literatury Uniwersytetu Łódzkiego (1945–2015)”.

Dla Urzędu Marszałkowskiego wykonał materiał zdjęciowy i filmowy w ramach kampanii „Promuje łódzkie”. Współpracował z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w ramach wystawy „Efekt ostateczny” oraz w ramach projektu „Łódzkie Wątki” przeprowadził wykład „Łódź w fotografii”. Współpracował z Bałuckim Ośrodkiem Kultury – w ramach projektu Bałucki Bigiel (dwie edycje).

Pokazuje na swoich stronach Łódź zapomnianą przez Boga, ale jakże piękną i tajemniczą. Do tej pory jego prace można było oglądać w ramach autorskich wystaw: „Łódź Kontrastów”, Stare Kino Cinema Residence; „Urban Explorers”, Niebostan Łódź oraz w szeregu wystaw organizowanych przez m.in. Centralne Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Książki Artystycznej czy MPK Łódź.

O jego pasji pisała m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Łódzki” czy „Express Ilustrowany”, a reportaże o nim można było zobaczyć min. w TVP 3 Łódź w programie „Pod skórą”.

Łódzki Dom Kultury
42 633 98 00

Traugutta 18 18

90-113 Łódź

10.07.2021 - 31.08.2021

wernisaż

09.07.2021

18:00