Droga artysty – od obserwacji pejzażu i barwy, zapisanych w formie rysunku, szkicu, notatki, do realizacji malarskiej tworzonej przy pomocy koloru, często niezauważalnego gestu i przypadku.
Prezentowane na wystawie gwasze i akwarele na papierze oraz dębowej desce Przemysław Dominik wybrał z zestawów swoich prac z minionych lat, jak i realizacje powstałe w ostatnim okresie. Proces twórczy na przestrzeni czasu jest dla niego także przeżyciem egzystencjalnym: „Oddalenie, wibracja przemijającego świata i krzepiące codzienne bytowanie są mi szczególnie bliskie” – podkreśla artysta.
Krzysztof Morcinek, artysta, przyjaciel z czasów studiów w Cieszynie:
Wystawa malarstwa Przemysława Dominika pod tytułem „Notatnik” to próba stworzenia dialogu pomiędzy lekkimi, realistycznymi notatkami malarskimi wykonanymi w plenerze, a sprowadzonymi do minimum, niemal abstrakcyjnymi kompozycjami malarskimi. Prace zrealizowane w technice gwaszu, akwareli i tempery na papierze lub dębowych deskach, nawiązują do tradycyjnych technik malarskich. Autor pokazuje drogę od obserwacji pejzażu i barwy, zapisanych w formie rysunku, szkicu, notatki – do realizacji malarskiej tworzonej przy pomocy koloru, często niezauważalnego gestu i przypadku.
Przemysław Dominik jest bielszczaninem – urodził się w 1965 roku w Bielsku-Białej. Studiował w Instytucie Wychowania Plastycznego na cieszyńskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom z malarstwa uzyskał pod kierunkiem Zenona Moskwy, dyplom z grafiki zdobył w pracowni prof. Eugeniusza Delekty (1990).
Uprawia malarstwo, grafikę, rzeźbę, rysunek, projektowanie oraz ilustrację i sztukę książki.
Aktualnie jest nauczycielem przedmiotów zawodowych w Bielskiej Szkole Przemysłowej, na Wydziale Cyfrowych Procesów Graficznych. Prowadzi też dla swoich uczniów zajęcia z rysunku. Wcześniej przez lata pracował z młodzieżą w Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz – obecny Dom Kultury im. W. Kubisz – gdzie prowadził zajęcia z różnych technik artystycznych, w tym rysunku, przygotowując wychowanków do egzaminów na wyższe studia artystyczne.
Uczestnik kolejnych edycji Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych.