Lekkość formy. Kolor i kształt. Pełne spektrum odczuwania. Zapraszamy na zapowiadającą wiosnę, wizualną ucztę w wykonaniu Adama Stępnia i Jana Musiałowskiego. Niech dialog między malarstwem, rzeźbą a widzem stanie się okazją do emocjonalnych odkryć oraz autentycznego z kontaktu z materią.
Czy jesteśmy w stanie znieść lekkość płynącą z czystego doświadczania i oddać się wewnętrznym poszukiwaniom bez wyraźnego drogowskazu?
Czas trwania wystawy:
11.03 - 28.04.2023
Całodniowy wernisaż i spotkanie z artystami:
11.03.2023 (sobota) | godz. 14.00-20.00
Adam Stępień - urodzony w 1996 roku Łodzi. Ukończył studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Jarosława Baucia. Zajmuje się głównie malarstwem oraz sitodrukiem. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, jak "Praktyka Widzenia" w Karrot (Warszawa, 2022) czy "Funicular Zone - Malarstwo" w Domu kultury 502 (Łódź, 2020). Nominowany w konkursach, takich jak Strabag Artaward International 2022, 47. Salon Zimowy i I Biennale Malarstwa „Lubelska Wiosna”. Tworzy w sferze abstrakcji, skupiając się na kolorze. Jego obrazy posiadają znaczenie tylko wizualne, a budując je, chce, by były nieoczywiste i niezrozumiałe (nawet dla artysty). Operując techniką, która oferuje dużą przypadkowość, często improwizuje i akceptuje elementy niezgodne własnym, ówczesnym wyobrażeniem o obrazie.
Jan Musiałowski - urodzony w 1992 roku w Warszawie. W 2017r. roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Laureat Złotego Indeksu. W twórczości poświęca się badaniu materiałów, z których tworzy prace. Stara się znajdować z materią wspólny język, dzięki któremu odkrywa ukryte w niej bodźce. Uważa, że w odniesieniu do sztuki jest materialistą koncepcyjnym. Tworzy rzeźby, instalacje, projekty multimedialne oraz grafikę warsztatową. Na jego działania wywierają wpływ relacje z naturą oraz relacje międzyludzkie. W procesie twórczym istotny jest dla niego wpływ, jaki dzieło sztuki i praca przy nim wywiera na otoczenie, w kontekście społecznym i środowiskowym. Na swoim koncie ma dział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, jak Valuation of Value (indywidualna, Warszawa, 2019) czy ProFuturo w Galerii im. Bolesława Biegasa (grupowa, Ciechanów, 2020).