Nieznane światy - biżuteria Sławy Tchórzewskiej


08.02.2020 - 02.03.2020

"Nieznane światy" Sławy Tchórzewskiej to absolutnie niestandardowa wyprawa do krainy biżuterii, który stanowi efekt ekspresji wyobraźni artystki. Prace rodzą się bez szkiców i projektów, ich siłą jest kolor, unikatowa forma i totalna swoboda w zakresie interpretacji. Dla niektórych będą to biomorficzne twory, dla innych istoty z dna oceanu. Wszyscy zaś przekonają się o bogatej gamie kolorystycznej prezentowanych prac, ich zaskakującej konstrukcji i nieoczywistych materiałach, z których zostały stworzone.

Artystka mówi o sobie, że kolekcjonuje chwile, czasem tak błahe jak przelotny uśmiech przechodnia, smak ulubionych owoców, dźwięki muzyki elektronicznej, której jest wielką fanką.
To właśnie takie momenty są najszlachetniejszym tworzywem, z którego Sława Tchórzewska buduje swoje obiekty. Ich intermedialność wynika bezpośrednio z faktu, że artystka nie tylko doskonale odnajduje się na gruncie biżuterii, ale również mody, jako stylistka. Nie dziwi więc fakt, że jej projekty odznaczają się dużym potencjałem estetycznym, a przy okazji są dopracowane w najmniejszym szczególe. Znamienne jest również naznaczenie biżuterii Sławy Tchórzewskiej ponadczasowym charakterem, pewną uniwersalnością, która nie ulega trendom. Jest w niej za to ogromny ładunek kobiecości wyrażany zarówno w formach, jak i kolorystyce.

(materiały prasowe)

Galeria YES
61 851 58 48

ul. Paderewskiego 8

61-770 Poznań

08.02.2020 - 02.03.2020

wernisaż

07.02.2020

19:00