Nie kupuj – adoptuj! Plakat społeczny w trosce o zwierzęta


19.05.2020 - 31.05.2020

Nie kupuj – adoptuj! Plakat społeczny w trosce o zwierzęta

Uczniowie Liceum Plastycznego im. Józefa Czapskiego w Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu w ramach Programu Grantowego Fundacji Rodziny Staraków „Wena”, zrealizowali projekt „Plakat społeczny jako medium sztuki i kultury”, dotyczący problemu bezdomności zwierząt. Program „Wena” wspiera młodzież i nauczycieli publicznych liceów plastycznych w realizacji ich autorskich projektów edukacyjno-artystycznych, rozwijając ich pasje i pomysły, a także budując szersze i krytyczne spojrzenie na sztukę i jej rolę we współczesnym świecie. Grudziądzkie Liceum Plastyczne jest jedną z dziewięciu szkół w Polsce, którym przyznano w drodze konkursu grant na realizację projektu.
Zaprezentowane prace są efektem działań utalentowanej młodzieży, której los naszych czworonożnych przyjaciół nie jest obojętny. Zespół projektowy nawiązał współpracę z Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu, w ramach której odbyło się kilkanaście spotkań – niejednokrotnie modelami przedstawionymi na afiszach były psy i koty zamieszkujące lokalne schronisko. Plakaty, wykonane m.in. w technice Digital Painting, eksponowane regularnie na terenie miasta na dziesięciu słupach ogłoszeniowych, zwracają uwagę lokalnego społeczeństwa na istotne problemy dotyczące zwierząt, skłaniając do empatii i szacunku względem wszystkich istot.

Projekt „Wena” jest całkowicie finansowany przez Fundację Rodziny Staraków.

Dopełnieniem wystawy plakatów są rzeźby zwierząt, wykonane techniką papier mâché przez edukatorkę grudziądzkiego Muzeum – Marikę Szczepanowską.
 

Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi w Grudziądzu

Wodna 3/5

86-300 Grudziądz

19.05.2020 - 31.05.2020