Moje Art Deco - Katia Meller


19.12.2019 - 08.01.2020

Nazwa cyklu i wystawy bierze się z zamiłowania tą Art Deco w sztuce i architekturze. Styl ten narodził się w latach 20-ch dwudziestego wieku, w opozycji do poprzedzającej go Secesji zwanej też Art Noveau i jej nieuporządkowaniu i rozbujanym krętym liniom. Artystka lubi obie te formacje, które wbrew wszystkiemu przenikają się nawzajem. Secesja była swego rodzaju preludium do ArtDeco. W pracach malarki jest wyraźnie widoczna inspiracja ArtDeco, jego geometryzujące kształty, acz nie są one tak uporządkowane, jak na ArtDeco przystało, stąd się w nazwie pojawiło „moje”, bo jest osobista interpretacja. Obrazy są nasycone dekoracyjnością.
 

Katia Meller - architektka wnętrz, malarka, plastyk. Swoją edukację artystyczną rozpoczęła jako dziecko w szkole plastycznej w dalekim Jakucku. W Polsce ukończyła studium plastyczne, udzielając się jednocześnie w  Stowarzyszeniu Twórców Sztuk Plastycznych „Triada”, współpracując z Domem Kultury w Konstancinie. Jej prace malarskie były prezentowane na wystawach w Polsce i za granicą. Następnym krokiem było ukończenie Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale Architektura Wnętrz.
Jej prace malarskie były prezentowane na wystawach w Polsce i za granicą. Przez pewien czas prowadziła dziecięcą pracownię plastyczną przy ambasadzie Rosji.(materiały prasowe)

wystawa odbędzie się w Biurze Podróży 'Ipodróże', ul. Puławska 99 w Warszawie

 

wernisaż

19.12.2019

18:30