Michał Jamioł to malarz abstrakcjonista, który tworzy unikalne kompozycje eksplodujące kolorem. Obok jego dzieł nie można przejść obojętnie. Przyciągają nie tylko wyjątkową paletą barwną, ale i nietuzinkową kompozycją, która wynika z autorskiej techniki malarskiej. Dzieła Jamioła są całkowicie skierowane na uczucia i emocje zarówno odbiorcy, jak i jego własne. Ta sztuka wypływa z emocji i staje się ich nośnikiem. Na wystawie “Barwy emocji” odbiorcy mogą zetknąć się z intrygującym malarstwem abstrakcyjnym artysty. To idealna okazja, aby za pomocą sztuki skonfrontować się z głęboko skrywanymi emocjami.
Ikoniczny, intrygujący styl, z którym dziś łączymy malarstwo Michała Jamioła rozwijał się przez lata. Od formalnych i kolorystycznych eksperymentów artysta doszedł do formy wyrazu opartej o intensywne plamy barwne w duchu action painting’u. Twórca jest w tym konsekwentny, lecz nadal pozwala sobie na poszukiwania. Bardzo szybko okazało się, że to sztuka nieprzedstawiająca, abstrakcyjna jest dla niego idealnym obszarem ekspresji. Ten zachwyt nad barwą i formą jest wciąż pielęgnowany i ujawnia się w każdym nowo powstałym obrazie.
Mimo że Michał Jamioł wykorzystuje głównie farby akrylowe, to jego technika jest pracochłonna. Wynika to z uzupełnienia farby o różne media, takie jak choćby skrawki materiału czy piasek, ale również ze spontanicznych eksperymentów w trakcie tworzenia. Rytm dziełom Michała Jamioła nadaje nie tylko intrygująca, często kontrastowa kolorystyka, ale i wspomniane nietypowe struktury. To w nich możemy dostrzec pewne inspiracje światem natury — jaskiniami, skałami, zatokami. Mimo to obrazy Jamioła to czysty wybuch abstrakcyjnego gestu malarskiego. Na monochromatycznym płótnie lądują rozprowadzane szpachlą grubo kładzione płaszczyzny farby, a pomiędzy nimi i na nich barwy wylewane są wprost na płótno. W każdym z obrazów dostrzeżemy ten nieskrępowany, intuicyjny gest malarski, który tak dobrze znamy z twórczości ekspresjonistów abstrakcyjnych.
Dzieła Michała Jamioła umożliwiają stworzenie relacji między sztuką a odbiorcą. Generują przestrzeń do kontemplacji, zadumy i zatracenia się. Abstrakcyjna sztuka Jamioła wyraża to, czego nie da się wyrazić słowami — uczucia, przeżycia, wspomnienia. To wyjątkowy aspekt jego twórczości, który wyróżnia go na tle innych twórców.