Na wystawie zostaną zaprezentowane rzeźby Marcina Rząsy i obrazy Jerzego Baranowskiego. Obaj artyści pozostają szczególnie skupieni na samej materii i strukturze dzieła. Ponadto obaj nie tytułują swoich prac, dzięki czemu pozostawiają odbiorcy miejsce na swobodną interpretację. Podążając tym tropem, tytuł niniejszej wystawy przewrotnie nawiązuje do powyższej zasady twórczej, co stanowi zaproszenie do samodzielnego odkrywania tematów przewodnich prezentowanych dzieł i kryjących się za nimi znaczeń.
Marcin Rząsa - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studia rozpoczął na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, następnie po roku przeniósł się do Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie kontynuował naukę w pracowni prof. Jana Kucza. Dyplom obronił pod kierunkiem prof. Grzegorza Kowalskiego. W latach 1994–1995 studiował w Bratysławie w VSVU w pracowni J. Jankovica. Mieszka i pracuje w Zakopanem, gdzie wraz z żoną Magdą Ciszewską-Rząsą prowadzi Galerię Antoniego Rząsy. Swoje prace prezentował m.in. w Instytutach Polskich w Berlinie, Bratysławie i Rzymie, BWA w Szczecinie, Olsztynie i Zakopanem, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz prywatnych galeriach w Polsce i za granicą m.in. w Warszawie, Krakowie, niemieckim Rosenheim i holenderskim Zutphen.
Jerzy Baranowski - absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni prof. Wojciecha Zubali. Studiował również w pracowni prof. Stanisława Baja oraz wcześniej prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Specjalizuje się w malarstwie olejnym oraz akrylowym. Bardzo dużą wagę przykłada do warsztatu w tym rysunku. Zajmuje się zarówno abstrakcją jak i figuracją. Po za abstrakcją geometryczną, wyrażoną w sposób minimalistyczny - najbliższy mu jest realizm magiczny, co widać szczególnie w dawniejszych pracach artysty.