Międzywydziałowe Koło Naukowe Dolina Niesamowitości rozpracowuje motywy popularnej baśni o Jasiu i magicznej fasoli. Młode osoby artystyczne, podobnie jak Jaś często ryzykują, podejmując niepewne decyzje, licząc na łut szczęścia, który pozwoli im zaistnieć w świecie sztuki. W ich interpretacji magiczna fasola to metafora niepewnego przedsięwzięcia, jakim jest kariera artystyczna. Sprzedaż krowy za fasolę naznaczona jest podobnym ryzykiem jak ich wybory życiowe, które mogą być niezrozumiane i krytykowane przez innych, a w nich samych wywołują uczucie miotania się między poczuciem nadziei i beznadziei.
Osoby artystyczne: Joanna Bocheńska, Ewa Dąbkowska, Kamila Kamińska, Ludwika Kowalewska, Julita Nastańska, Weronika Nowak, Weronika Nowojska, Patrycja Płóciennik, Angelika Rudak, Katarzyna Sporn, Ten Cza, Kacper Tomaszewski, Agata Włodarczyk
Opieka kuratorska: Aleksandra Liput, Monika Rejman
Międzywydziałowe Koło Naukowe Dolina Niesamowitości powstało w 2021 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Osoby zrzeszone w Kole Naukowym zgłębiają zagadnienia krążące wokół pojęć takich jak niesamowitość, melancholia czy sentyment. Istotny jest również kontekst społeczny, funkcjonowanie młodych twórczyń i twórców w realiach późnego kapitalizmu i prekariatu. Wynikiem wspólnych badań i dyskusji są wystawy, często o charakterze site-specific, pokazują różne perspektywy i punkty widzenia, tworzące barwny wielogłos. Projekty Koła Naukowego były prezentowane między innymi w Galerii Promocyjnej, Osiedlu Jazdów oraz Galerii Turnus na Wolskiej. Osoby obecnie należące do Koła to studenci oraz absolwenci Wydziału Malarstwa, Grafiki oraz Scenografii. Opiekunką Koła Naukowego jest dr Aleksandra Liput.