Kolaż abstrakcyjny - Irena Czyżewicz-Cieślak


02.01.2020 - 15.01.2020

Celem niniejszej wystawy jest pokazanie różnorodności kompozycji i kolorów. Prace Ireny Czyżewicz-Cieślak można podzielić na dwie podstawowe kategorie. Są to: konfiguranty, będące kompozycjami figuratywnymi oraz prace całopowierzchniowe mające charakter abstrakcji.

Kolaże tworzy z wykorzystaniem papieru reklamowego, ale także drewna, szkła, metalu czy kamienia. Stworzyła blisko 15 różnych cykli obrazów, charakteryzujących się wspólnym rysem kompozycyjnym i kolorystycznym, którym nadaje własne autorskie nazwy (np. wachlarzowce, passanty, pas-materia, patyczaki, geometrydy, wiatrakowce.) Tworzy głównie dla znajomych i przyjaciół w Polsce i za granicą.

Irena Czyżewicz-Cieślak - urodziła się w 1929 r. w Wiśniowcu, w powiecie krzemienieckim na kresach. Ukończyła studia przyrodnicze na wydziale Biologii i Nauki o Ziemi we Wrocławiu i w Łodzi, a następnie studium podyplomowe na Politechnice Warszawskiej w zakresie fizjografii (badanie elementów środowiska przyrodniczego dla potrzeb planowania przestrzennego). Przez 17 lat pracowała w Biurze Projektowym Geoprojekt, wykonując dokumentację przyrodniczą dla potrzeb planowania przestrzennego. Od najmłodszych lat rysowała i malowała (piórko, węgiel, akwarela). Od 30 lat tworzy w technice collage’u. Ponadto fotografuje krajobrazy i architekturę, tworzy białe wiersze o tematyce przyrodniczej. Miała szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.

(materiały prasowe)

Galeria 022

Dom Artysty Plastyka<br>ul. Mazowiecka 11a

Warszawa

02.01.2020 - 15.01.2020

wernisaż

02.01.2020

18:30