Radziszewski animuje szczególne znalezisko Stowarzyszenia Lambda Warszawa, wracając po piętnastu latach do Lubiewa, Wrocławia i wojskowych koszarów. W swojej pracy przygląda się ponownie figurze żołnierza – nie walecznego rycerza, który pilnuje polskich granic, ale rozbrojonego młodzieńca, ściągającego mundur przed obiektywem aparatu. Radziszewski drwi z normatywności i męskości kojarzonej z wojskiem; w filmowej opowieści jest to grupa kochanków, towarzyszy zabaw, pracowników seksualnych. Make Love, Not War.
Kilkaset kolorowych fotografii to nie tylko opowieść o opuszczających Polskę ostatnich żołnierzach sowieckich. To także próba ocalenia archiwum niewygodnego, wypartego, przeznaczonego do zniszczenia – archiwum, które buduje queerową pamięć.
Karol Radziszewski (ur.1980) – twórca filmów, fotografii, instalacji, autor projektów interdyscyplinarnych. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Wydawca i redaktor naczelny magazynu "DIK Fagazine". Twórca "Queer Archives Institute". Laureat Paszportu Polityki (2009).
Jego prace były pokazywane m.in. w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Współczesnym Wrocław, Muzeum Narodowym w Warszawie, CSW Zamek Ujazdowski, Kunsthalle Wien, New Museum w Nowym Jorku, Whitechapel Gallery w Londynie, VideoBrasil w Sao Paulo, Cobra Museum w Amsterdamie oraz na biennale PERFORMA 13 w Nowym Jorku, 7. Göteborg Biennale, 4. Prague Biennale, New York Photo Festival w Nowym Jorku i 15. Biennale Sztuki Mediów WRO.
Kurator wystawy: Michał Grzegorzek
BWA Wrocław – Galerie Sztuki Współczesnej
Cztery przestrzenie połączone programem prezentującym sztukę i dizajn w ich nowych, czasem zaskakujących przejawach. Pokazy, wystawy, akcje i publikacje BWA Wrocław dotyczą styku współczesnej praktyki wizualnej oraz nowych idei społecznych, politycznych i duchowych. Nasze galerie to BWA Wrocław Główny, Dizajn, Studio oraz SIC!. Wydawany jest także magazyn „BIURO” o sztuce, kulturze i nowych przemyśleniach.