Flow Art House otwiera siedzibę w zrewitalizowanych wnętrzach Fabryki Norblina. Galeria swoją ofertę kieruje do grupy najbardziej wymagających odbiorców – kolekcjonerów ceniących najwyższej próby warsztat artystyczny oraz do osób poszukujących piękna i oryginalności. Swoimi działaniami aktywnie włączy się w kalendarz kulturalny Fabryki Norblina, organizując cykliczne wystawy oraz wydarzenia popularyzujące wiedzę z obszaru sztuki najnowszej, dzięki którym goście będą mogli odkrywać nowe talenty i wspierać pracę polskich twórców.
Flow Art House zrzesza artystów ze znaczącym dorobkiem wystawienniczym, zdobywców nagród w konkursach branżowych, których prace znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych. Ponadto galeria wspiera młode oraz ciekawe osobowości stawiające pierwsze kroki na artystycznej drodze. Do oferty włączane są starannie dobierane obiekty o najwyższych walorach kolekcjonerskich z takich dziedzin, jak malarstwo, rzeźba oraz fotografia artystyczna. Każdy zainteresowany zakupem wystawionych dzieł, może skorzystać z profesjonalnego doradztwa przedstawicieli galerii, którzy podpowiedzą, jak stworzyć unikatową kolekcję w prywatnym domu, siedzibie firmy czy też przestrzeni publicznej bądź komercyjnej.
Obrazy Juliusza Kosina to abstrakcyjne pejzaże, mocno wpływające na percepcję odbiorców. Artyście zależy zarówno na budowaniu wieloplanowego przedstawienia, jak i na poszukiwaniu nośnej znaczeniowo formy. Elementy natury sprowadzone są tu do prostych form i zgeometryzowanych brył. Trójkąty to wzgórza. Kule to źródło światła. Sporo tu zabawy z przestrzenią, rytmem i kolorem. Raz artysta sięga po intensywne, głębokie czerwienie i żółcienie, sugerujące stan zagrożenia, kiedy indziej preferuje chłodne barwy, obrazujące jak gdyby moment po katastrofie, niemal kosmiczny, nierzeczywisty pejzaż. Zastosowane przejścia tonalne przywracają geometrię do sfery mimetycznej. W efekcie wszystko się tu czyta tak, jakby było naprawdę. W osiągnięciu artystycznych założeń pomocne są również formaty prac. Niektóre obrazy mają charakter klasycznych, „pocztówkowych” prostokątów, a inne mają nietypowo przycięte kształty płócien, przywodzące na myśl rozmaitość struktur występujących w naturze. Te obrazy są jak obiekty, niejako przenikają się ze światem zewnętrznym. Wystawa to artystyczna próba ujarzmienia wszechświata. Odwieczne, choć niemożliwe do zrealizowania pragnienie.
Juliusza Kosina – urodzony w 1989 roku w Częstochowie, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiował w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka i pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. W 2013 roku obronił dyplom z malarstwa zrealizowany w pracowni prof. Leszka Misiaka uzupełniony aneksem z grafiki warsztatowej w Pracowni Wklęsłodruku prof. Henryka Ożoga. Od 2019 roku członek Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia. Pracuje jako asystent na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Struktur Działań Przestrzennych i Barwy oraz Pracowni Rysunku i Malarstwa. Swoje prace regularnie prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych.
Shape, icon, circlePejzaż abstrakcją, Galeria Otwarta Pracownia, Kraków, 2018-2019
W koło trójkąta, Galeria Miejska BWA, Sanok, 2016
Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, 2017
Juliusz Kosin - malarstwo, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa 2015
Aglomeracje, Galeria Kuratorium, Warszawa, 2014
Biosfera, Galeria Sztuki, Legnica,2014