Jolanta Berestko. Nieoczywiste


14.02.2020 - 24.03.2020

"Ukończyłam Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. R Michałowskiego w Rzeszowie (specjalność formy użytkowe).
Zarówno w życiu jak i w sztuce poszukuję harmonii, ładu oraz piękna.
Poprzez różne formy tworzenia próbuję wyrazić siebie - emocje, uczucia, pragnienia, tęsknoty - nawet te do końca nieuświadomione.
Tworząc - żyję w pełni - bez ograniczeń, ta forma działania pozwala zapomnieć o tym kim jestem, gdzie jestem, ile mam lat, odrywa od otaczającej rzeczywistości, dzięki czemu przebywam w innych wymiarach i te wymiary przerzucam na kartki papieru. Poszukuję wciąż środków, którymi najlepiej mogłabym wyrazić doznania wewnętrzne.
W swoich pracach nie pragnę odwzorowywać rzeczywistości, nie znajduje się to w kręgu moich zainteresowań, wolę kreować światy nieznane. Daję sobie przestrzeń, w której nie istnieją ograniczenia, schematy czy reguły, puszczam wodze fantazji, pozwalam na swobodę budowania nowych, własnych obszarów. Odwołuję się do własnej wrażliwości i wyobraźni, bawiąc się zarówno formą i kolorem.
Pragnę zaprosić do wykreowanej przeze mnie przestrzeni potencjalnego odbiorcę, chciałabym nawiązać swoistą relację i pozostawiam widzowi możliwość dowolnej interpretacji.
Moje prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą."
Jolanta Berestko

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
16 678 50 61

Aleje XXV Polskiej Drużyny Strzeleckiej 1

37-700 Przemyśl

14.02.2020 - 24.03.2020

wernisaż

14.02.2020

17:00