JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 13 I 14


07.09.2020 - 07.09.2020

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI – to cykl spotkań, projektów i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści – z Polski i zagranicy, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii i, poprzez nią, otaczającej nas rzeczywistości.

Fotografia uliczna w ciągu ostatnich lat przeżywa swój renesans i jest popularna jak nigdy dotąd. Niegdyś marginalizowana i nie traktowana poważnie, dzisiaj jest pełnoprawnym reprezentantem sztuki współczesnej. Wielu myśli, że to żadna filozofia, że są to po prostu zdjęcia zrobione na ulicy, nieważne jakie. A to nie jest takie proste... I właśnie o tym porozmawiamy wspólnie na spotkaniu. I o najistotniejszych konceptach fotografii ulicznej. Na pewno wyjdziecie z tego spotkania z głową pełną pomysłów i inspiracji. Pełni chęci na jak najszybsze wyjście na ulicę na zdjęcia.

Maciej Dakowicz
Fotograf, podróżnik i edukator. Autor albumu "Cardiff After Dark". Jego zdjęcia były nagradzane w konkursach i szeroko publikowane w mediach, pokazywane na wystawach i festiwalach fotografii. Od dziesięciu lat regularnie organizuje i prowadzi wyjazdowe warsztaty fotografii ulicznej, głównie w Azji. Ambasador marki FujiFilm i członek kolektywu UP Photographers.

UWAGA: to spotkanie odbędzie się tradycyjnie w barze Studio (Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, Warszawa). Liczba miejsc limitowana. Spotkania będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Zapraszamy w maseczkach i prosimy o zachowanie dystansu.

KOLEJNE SPOTKANIE WE WRZEŚNIU W RAMACH WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 13 I 14:

3. 21.09.2020, godz. 18.00 „Kobiety w sieci, czyli nowe technologie i intymność”. Prowadzenie: Zofia Krawiec
Miejsce: barStudio

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie


 

barStudio

Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 1

00-901 Warszawa

07.09.2020 - 07.09.2020

wernisaż

07.09.2020

18:00

Patronat medialny