Jagoda Valkov - Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość


28.09.2019 - 15.10.2019

Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość


To cykl prac Jagody Valkov, której tematem jest niepłodność z punktu widzenia kobiety, jej ciała, natury, instynktów, fizjologii, ale także społecznych oczekiwań, wewnętrznej i zewnętrznej presji bycia matką.

Pragnienie macierzyństwa miesza się z lękiem, rozczarowaniem nieudanymi próbami zostania matką, kwestionowaniem swojego ciała, wyparciem niektórych części ciała, niezadowoleniem z siebie i poczuciem smutku.

Cykl „Oczekiwanie”, „Kokon” i „Kręgi” to zaproszenie do refleksji nad emocjonalnością kobiety doświadczającej niepłodności, tym trudniejszej, że wciąż pozostającej w sferze społecznego tabu i wiążącej się z poczuciem wstydu.

Jagoda Valkov, artystka zajmuje się scenografią, fotografią oraz filmem. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Akademii Fotografii w Warszawie. Brała udział w kursie DOKPRO w szkole Wajdy oraz ukończyła program mentorski Sputnik Photos. Uczestniczyła w wystawach fotografii w CSW Kijowie, w galerii MO w Lwowie, wystawie w ramach Festiwalu Mythogenesis – Niemirów, Ukraina oraz fotografii prac LandArtowych w Galerii Białej w Lublinie.

Aktywistka miejska – zrealizowała m.in. : Dom Odzyskany – projekt i wykonanie instalacji artystyczno – edukacyjnej. Projektantka i współtwórczyni społecznego projektu „Piazza”- Bezinteresowna przestrzeń miejska II”.

"Sztuka w dialogu " to projekt realizowany przez Fundację Piękno Panie ze wsparciem Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury 2019

 

Adres:
Galeria Piękno Panie
ul. Jezuicka 17, Lublin

wernisaż

27.09.2019

19:00