Najnowsza wystawa Wojciecha Brewki obejmuje portrety zwierząt występujących w Polsce, zagrożonych wyginięciem.
Obrazy są połączeniem lubianej przez artystę street artowej estetyki z realistycznym przedstawieniem wybranych gatunków. Zaskakują stonowaną kolorystyką (Brewka słynie z odwagi w używaniu zdecydowanych kolorów), aczkolwiek nie zabrakło w nich charakterystycznych dla artysty akcentów. Widać w nich dojrzałość artystyczną, z lekkim powiewem świeżości.
Wystawa nosi tytuł „HOPE” i jest wyrazem nadziei ze strony artysty na ograniczenie niszczycielskiej działalności człowieka. Jej głównym przesłaniem jest zwrócenie uwagi odbiorców na palące problemy z zakresu ekologii oraz konieczność zadbania o różnorodność i piękno naszej planety, zadbania o jej przyszłość.
Wojciech Brewka urodził się w Kaliszu w 1980 r. W 2015 r. założył w Warszawie Galerię sztuki officyna art & design, a dwa lata później Stowarzyszenie PROPAGANDA SZTUKI. Jest też pomysłodawcą Dziedzińca Kulturalnego Jerozolimskie 107 oraz dyrektorem programowym festiwalu artystycznego o nazwie Festiwal Przenikania. Autor sześciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych. Chętnie angażuje się w rozmaite akcje charytatywne, wspierające zarówno osoby, jak i zwierzęta, które znalazły się w potrzebie. W sierpniu tego roku, wraz ze Stowarzyszeniem PROPAGANDA SZTUKI, zorganizował w swoim rodzinnym mieście artystyczny performans, mający na celu rozpropagowanie wiedzy nt. konieczności ochrony orangutanów, ginących w wyniku wycinania przez człowieka lasów deszczowych, ich naturalnego środowiska, oraz zaprzestania nabywania produktów zawierających olej palmowy.
(materiały prasowe)