Eternal - Grzegorz Wełnicki


12.12.2019 - 12.01.2020

Grzegorz Wełnicki (1986) mieszka i pracuje w Warszawie. Ukończył studia fotograficzne na Wydziale Operatorskim w PWSFTviT w Łodzi. Jego prace zostały nagrodzone na wielu konkursach fotograficznych m.in. „Newsweeka”, BZ WBK Press Photo, a w 2018 roku zdobył prestiżową nagrodę International Photographer of the Year i wyróżnienie Photographic Museum of Humanity za projekt „ETERNAL”, prezentowany na festiwalu. Jego zdjęcia ukazały się między innymi na łamach prestiżowego „GUP Magazine” oraz w takich tytułach jak: „Wysokie Obcasy”, „Zwierciadło”, Kwartalnik „FOTOGRAFIA”, „Duży Format”, „Przekrój”, „Kontynenty”, „Snap Me”. Wystawiał między innymi w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, Galerii Pauza w Krakowie, Faktycznym Domu Kultury w Warszawie, Lookout Gallery w Warszawie, Galerii Koło ZPAF w Warszawie oraz wielu innych. W październiku 2013 odbyła się premiera głośnej książki „Eli, Eli” autorstwa Wojciecha Tochmana (wydawnictwo Czarne), do której Grzegorz Wełnicki realizował projekt fotograficzny. 

W swoich pracach Wełnicki łączy wiele nurtów fotograficznych – od fotoreportażu i dokumentu, aż po fotografię kreacyjną, co umożliwia mu przenikliwe ujęcie interesującego go tematu, jakim jest wielowymiarowość istoty człowieka i jego historii. Jego prace niosą ogromny ładunek emocjonalny i nie pozostawiają odbiorcy obojętnego.

"ETERNAL" to pierwsza część długoterminowego projektu poświęconego tematyce mor tem i post-mor tem. Prezentowane fotografie powstały w trakcie wielomiesięcznych pobytów artysty w północnych Indiach. Wystawa rozszerza konwencję obrazu stosowaną dotychczas przez artystę, do fotografi dodając obiekty przywiezione z miejsca realizacji zdjęć. 

(materiały prasowe)

Galeria Pop-up Ogrodowa8
791 570 108

Ogrodowa 8

90-001 Łódź

12.12.2019 - 12.01.2020

wernisaż

12.12.2019

18:00