Małgosia Malinowska. Delikatność


14.03.2020 - 21.03.2020

„Czas wygonić szarość tegorocznej "nie zimy" i zaprosić światło do wnętrza! Tak więc sięgam na płótnie po kwiaty, promienie słońca, ładne twarze, wykwintne stroje i dużo czystych kolorów. Poprawia mi to nastrój- mam nadzieję, że na Was też tak podziała.” - mówi malarka. Inspiracją do podjęcia tematu było zderzenie szarego świata za oknem z albumem „Życiem w kolorze” francuskiego fotografa Jacques Henri Lartigue. Niezwykle malarskie kadry z południa Francji obudziły apetyt artystki na intensywne kolory i celebrowanie życia. 

 

Małgosia Malinowska urodzona w Warszawie w 1984. Ukończyła Wydział Malarstwa  na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2009 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaka i nagrodę profesora Józefa Szajny. Studiowała także wzornictwo przemysłowe na Central Saint Martins College oraz była stypendystką programu artystycznego Studio Art Intensive w The National Academy School. 

 

Aktualnie mieszka i tworzy w Warszawie. Pracuje głównie w medium malarskim, w większe projekty włącza również instalacje video i rzeźbę. Sięgnięcie po lekki i - wydawać by się mogło - ograny temat, jest wyzwaniem jakie Malinowska postawiła sobie po serii wcześniejszych prac dotykających Holocaustu, cielesności, mijającego czasu i pamięci.  

 

Obsesja upływu czasu jest szczególnym tematem dla artystki. Od ponad 5 lat prowadzi fotograficzną dokumentację swojego życia, którą zamieszcza również na blogu www.malgosiamalinowska.blogspot.com. Każdemu dniowi odpowiada jedno zdjęcie zrobione z samowyzwalaczem. To rosnący w sile i czasie wizualny pamiętnik, opowiadający o rodzinie, miłości i roli codzienności w poszukiwaniach twórczych.

 

Wernisaż odbędzie się we wnętrzach restauracji Bocca Bistro & Bar. Cieszymy się niezmiernie mogąc gościć tak zdolną warszawską malarkę, jak Małgosia Malinowska. Bocca to restauracja, ale i miejsce spotkań, mamy nadzieję, że dyskretny wystrój wnętrza będzie współgrał z obrazami artystki, a wystawa obudzi wiosnę w nas i wokół nas.

 

Zapraszamy serdecznie w sobotę 14 marca od godz. 18:00 do Bocca Bistro & Bar, ul. Postępu 14 w Warszawie. Wystawa potrwa do 21 marca br. 

 

Bocca Bistro & Bar

ul. Postępu 14

Warszawa

14.03.2020 - 21.03.2020

wernisaż

14.03.2020

18:00