Ciekawe czasy


12.09.2021 - 24.10.2021

Wystawa jest spojrzeniem osiemnastu uznanych krakowskich fotografików na temat aktualnych wydarzeń oraz stanowi osobistą refleksję artystów na zmieniającą się rzeczywistość. „Obyś żył w ciekawych czasach” – to znane, chińskie przekleństwo dzisiaj materializuje się w formie wszelakich negatywnych zjawisk, które nas otaczają. W tym kontekście potrzeba twórczego wyrażania emocji przez twórców staje się silniejsza.

Czy różnorodność jednostkowych spojrzeń może przybrać formę spójnej narracji? Wśród prezentowanych na wystawie prac możemy wyłonić kilka zasadniczych tematów. Łączą się one w opowieść o człowieku poszukującym nieokreślonego novum,a także stanowią komentarz do bieżących wydarzeń – społecznych, politycznych, religijnych. Nie brakuje także projektów konceptualnych oraz fotografii naznaczonych symbolizmem. Cechą wyróżniającą większość prac jest brak dosłowności. Umiejętne posługiwanie się przez autorów cytatem daje widzom możliwość reinterpretacji przedstawionych motywów. Mnogość sposobów widzenia rozszerza się na odbiorcę.

W wystawie udział biorą:

Anita Andrzejewska, Beata Długosz, Danuta Węgiel, Marek Gardulski, Stanisław Jawor, Henryk Tomasz Kaiser, Wojciech Kobylański, Przemek Krzakiewicz, Wiktor Kubica, Marcin Limanowski, Grégory Michenaud, Wacław Nowacki, Andrzej Pilichowski-Ragno,Maciej Plewiński, Wojciech Plewiński, Konrad Pollesch, Jacek Maria Stokłosa, Grzegorz Zygier. 

Wernisażowi będzie towarzyszył koncert Kuby Płużka Solo Piano, organizowany w ramach festiwalu Jazz z Wami.

 

Kurator wystawy: Kamil Kłeczek

 

Galeria Sztuk Wizualnych Vauxhall

dr. J. Walkowskiego 1

Krzeszowice

12.09.2021 - 24.10.2021

wernisaż

10.09.2021

19:00