Wystawa „Po drugiej stronie łóżka” nawiązuje to tradycji malarskich, ale przede wszystkim dowodzi, że sztuka osobista, dzięki doświadczeniom artysty, jest interesująca, oryginalna i unikatowa. Inspiracją Bartłomieja byli tacy malarze jak Egon Schiele z jego emocjonalnymi wizerunkami traktującymi relacje damsko-męskie jako główny temat, wątki osobiste w sztuce Francisco Goi, czułe portrety Modiglianiego i psychologiczne portrety Pabla Picasso, czy niepokojące akty Paula Gauguina.
Nie dajcie się zwieść pozornie seksualnym czy przerysowanym językiem wyrazu. Twórczość Bartłomieja, pełna ironii i prowokacji, poprzez fotorealistyczne przedstawienie piękna ludzkiego ciała, ma pobudzać u odbiorcy krytyczne myślenie. Artysta porusza kontrowersyjne tematy, takie jak konsumpcjonizm, feminizm czy ekologia, sięgając do sedna problemu, który często stanowi zapętlenie w pewnym stopniu hipokryzji.
Po wszechobecnym trendzie na „bezpieczną” interpretacyjnie i wizualnie sztukę abstrakcyjną, czas na powrót malarstwa figuratywnego oraz portretowego. Przedstawienie swojej wizji na obrazie w formie z wyobraźni, w dokładnie zaplanowanej jakości, świadczy o najwyższym poziomie warsztatowym artysty. Bartłomiej Kownacki nie dopuszcza przypadku ani kompromisu na swoich obrazach. Każdy gest artysty jest zamierzony, a każdy ruch pędzla celowy. Każda praca jest mistrzowskim dziełem, dlatego powstaje przez wiele tygodni, miesięcy, czasem lat.
Bartłomiej Kownacki jest absolwentem renomowanych uczelni artystycznych, takich jak Wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego osiągnięcia artystyczne, nagrody i udział w prestiżowych wystawach świadczą o uznaniu, jakim cieszy się w świecie sztuki. Obrazy Bartłomieja stanowią świadectwo ogromnego talentu, a także zaangażowania społecznego. Ze swoim niełatwym przekazem oraz z mistrzowskim fotorealizmem, na długo pozostają w pamięci...