Andrzej Zujewicz – Hasłoobrazy


21.10.2021 - 28.11.2021

Tworzy zazwyczaj duże cykle malarskie, liczące po kilkadziesiąt prac (Ptaki, Zwierzęta domowe, Ślady życia, Człowiek i Notatnik osobisty). W swojej twórczości odnosi się często do człowieka, ale także inspirują go zwierzęta, naturalne zjawiska przyrodnicze, żywioły i codzienność. To, co jest powtarzalne, cykliczne, ziemskie, lub nieziemskie. Źródłem natchnienia jest jego własne życie; często maluje autoportrety. 

Ostatni cykl Hasłoobrazy łączy elementy grafiki i malarstwa. Powstaje w unikalnej, a może nawet prekursorskiej, technice odbijania stemplem  – wykonanym w linoleum – hasła literniczego, lub znaku, bezpośrednio na malarskim podobraziu. Ciągle eksperymentuje; tworzy kompozycje czasem op-artowskie, abstrakcyjne, lub łączy je z realnymi elementami.…Jest coś lekkiego, przewrotnego w jego pracach, co sprawia, że widz może zobaczyć znane rzeczy i sytuacje, z nieoczekiwanego punktu widzenia
dr Katarzyna Zimna

Wystawa Hasłoobrazy powstała z prac głównie z tego cyklu i przygotowana została do prezentacji w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie we współpracy z Agencją Zegart.

Państwowa Galeria Sztuki
058 551 06 21

Plac Zdrojowy 2

81-720 Sopot

21.10.2021 - 28.11.2021

Patronat medialny