Agata Ingarden rozwija projekt Dream House, wciągającą i interaktywną opowieść, która łączy różne media. Projekt balansuje pomiędzy fikcją, symulacją a rzeczywistością, tworząc ekosystem techno-organiczny, w którym każda postać ma swoją unikalną narrację. Dream House jest eksperymentalnym badaniem naszej mentalnej architektury, łączącym elementy posthumanistyczne, socjologiczne i mitologiczne.
*Świat Dream House zaczyna się od wystawy Rescue dummies pokazanej w Kijowie w 2021 r. w ramach nagrody Future Generation Art Prize w Pinchuk Art Center i jest kontynuowany w seriach prac: Inside The Dream House (2022), Mushroom Brain (2022) oba pokazane w Fondation Fiminco w Paryżu w 2022 r. oraz 4 Rooms (2023) instalacja wideo pokazana na festiwalu Tono w ramach performansu, tańca i sztuki wideo w Meksyku, w Centro de Cultura Digital w Meksyku.
Agata Ingarden (ur. 1994 w Polsce) mieszka i pracuje pomiędzy Paryżem, Francja i Atenami, GR. Współpracuje z wieloma mediami, a jej praktyka rzeźbiarska rozszerza się na wspólne prace łączące wideo, performance, dźwięk i pisanie. Jej praktyka opiera się na badaniach materialnych, a także dociekaniach z zakresu posthumanistyki, socjologii, science fiction i narracji mitycznych. Jej prace były wystawiane w takich miejscach jak Palais de Tokyo w Paryżu (2019); Frac, île-de-France, Paryż (2019); Mo.Co, La Panacée, Montpellier (2019); Künstlerhaus, Wiedeń (2020); MS Łódź, Łódź (2021); Biennale Spotkań Sztuki, Timișoara (2021); CAPC, Bordeaux (2022); Centro de Cultura Digital, Meksyk (2023). Otrzymała Nagrodę Specjalną w konkursie Future Generation Art Prize w 2021 roku.