W najnowszym okresie swojej twórczości Adam Łucki rozprawia się z traumami dzieciństwa, wykluczenia, poczucia inności. Materializuje je poprzez nadanie im blasku, oświetla i uatrakcyjnia. W pracy „Ściana wotywna / Pedalska hołota” rozbraja agresywne i wulgarne wyzwiska poprzez miękkość formy, przekształcając je, ironizując, odbierając im przemocowy charakter.
W innych obiektach korzysta z odniesień do baśni, rytuału, mistycznej przemiany, wierząc w siłę błysku, olśnienia wobec ciemnej nienawiści. To nie jest wystawa o nieusuwalnym bólu - Łucki opowiada nam o triumfie samoświadomości, poczuciu własnej wartości, mocy światła - realnego i symbolicznego zarazem.
Adam Łucki (ur. 1983) - artysta sztuk wizualnych i intermedialnych, scenograf, rysownik. Absolwent Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu w Zielonej Górze [dyplom 2020]. Studiował Historię Sztuki na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Warsztat scenograficzny rozwijał współpracując m.in. z Zofią de Inez, Agatą Dudą Gracz, J.Stuhrem, Anną Polony, Krzysztofem Jasińskim, Józefem Opalskim, Grzegorzem Bralem, Robertem Czechowskim. Tworzył dla Teatru, Opery i Filmu, realizując łącznie ponad 30 scenografii. Specjalizuje się w ilustrowaniu twórczości Stanisława Lema. Produkuje i tworzy autorskie akcje artystyczne, instalacje i działania parateatralne.