REALITIES. Patchlab Digital Art Festival


24.10.2019 - 27.10.2019

Keiichi Matsuda, Hyper-reality


Doroczny Festiwal Sztuki Cyfrowej Patchlab poświęcony jest sztuce, która powstaje w oparciu o najnowsze technologie i nowe media. 8. edycja Festiwalu zaprezentuje wyjątkowych twórców audiowizualnych i selekcję nowatorskich prac artystycznych. Festiwal będzie gościł 38 artystów z Austrii, Brazylii, Francji, Grecji, Holandii, Niemiec, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Rosji.Chernobyl VR Project, Farm 51
 

Uczestnicy zajrzą do równoległych światów cyfrowych, zanurzając się w wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w interaktywnych filmach i immersyjnych widowiskach audiowizualnych w formacie 360°. Wezmą udział w wystawach, performansach, warsztatach oraz spotkaniach. Towarzyszyć im mogą ich własne awatary.

Motyw przewodni tej edycji to REALITIES. Równolegle do coraz bardziej spolaryzowanej i zagrożonej rzeczywistości, człowiek tworzy cyfrowe światy. Czym one są i jakie funkcje spełniają, będą badać twórcy i goście festiwalu, szukając odpowiedzi na szereg pytań. Jak bardzo cyfrowe narracje opierają się na rzeczywistości, a na ile są kreacjami ludzkich marzeń? Jak osobowość poddawana jest transformacji w cyfrowym świecie? I w końcu, czy równoległe przestrzenie izolują od świata fizycznego czy raczej poszerzają percepcję i funkcjonowanie człowieka w rzeczywistości?
 


Sarah Howorka, Average face mirror

 W programie Festiwalu m.in. niezwykły Chernobyl VR Project, pierwszy w historii wirtualny dokument pozwalający zwiedzić skażony teren Czarnobyla, a także @Sufferosa, pierwszy na świecie interaktywny film zaprojektowany na Instagram, autorstwa duetu The Kissinger Twins. Jedną z głównych ról w filmie gra Beata Tyszkiewicz. Do Krakowa przyjedzie wizjonerski twórca filmowy w technologii VR / AR, Keiichi Matsuda z Wielkiej Brytanii oraz Franck Vigroux, francuski kompozytor, reżyser i producent. Swoje prace pokażą m.in. Sarah Howorka  (AT), Stefanie Egedy (BR), Daan Kars (NL) oraz Natalia Alfutova (RU), której projekt umożliwia stworzenie własnego awatara-bliźniaka.
 


@Sufferosa - The Kissinger Twins

 

ZOBACZ PROGRAM