8. FotoArtFestival 2019


12.10.2019 - 27.10.2019

FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo to duże wydarzenie o charakterze międzynarodowym. Zapraszane są gwiazdy fotografii, wybitni artyści z Polski i zagranicy.  W tym roku Bielsko-Biała gościć będzie przedstawicieli fotografii artystycznej z 20 krajów świata (Europa, Ameryka, Afryka, Australia). 

FotoArtFestiwal - jak zawsze - nie ma żadnego tematu wiodącego, natomiast organizator skupia się po prostu na dobrej fotografii z najwyższej półki i na artystach, którzy mają wiele do powiedzenia w świecie fotografii. 

Wszystkie wystawy główne FotoArtFestivalu pokazywane są w Polsce po raz pierwszy. 
Ceremonia otwarcia FotoArtFestiwalu w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej 
jest prestiżowym wydarzeniem, podczas którego prezentowani są zaproszeni artyści i ich prace, a wszystkiemu towarzyszy niepowtarzalna oprawa muzyczna – jazzowe improwizacje na żywo.


Większość znakomitych artystów ze świata przyjeżdża do Bielska-Białej osobiście, biorąc udział w tzw. weekendowym Maratonie Autorskim, 
czyli w najważniejszych dniach na początku festiwalu. To czas poświęcony spotkaniom, prezentacjom, filmom. Jednym słowem - dwa dni fotograficznej inspiracji, od rana do późnych godzin wieczornych, z bezpośrednim udziałem zaproszonych artystów.

Na wystawach zobaczymy reportaż, dokument, portret, pejzaż, eksperyment. Fotografię dawną i współczesną. Barwną i czarno-białą. Tradycyjne odbitki analogowe i doświadczenia cyfrowe. A do tego wiele ciekawych projekcji filmowych.

 

Ceremonia Otwarcia 2019
TEATR POLSKI, ul. 1 Maja 1, Bielsko-Biała
11 października 2019 (piątek) o godz. 19.00.
Biletem wstępu na galę otwarcia
FotoArtFestivalu jest zaproszenie.
(ilość miejsc ograniczona)

wernisaż

11.10.2019

19:00

Patronat medialny