54. Wystawa malarstwa, grafiki, tkaniny artystycznej architektów „Jeszcze w zielone g


21.11.2022 - 25.11.2022

Sztuki plastyczne są szczególnie bliskie wszystkim adeptom architektury. Tak bliskie, że dla niektórych z nich stały się formą wyrazu swojej osobowości i największą życiową pasją. Właśnie nich skupia wokół siebie działające przy OW SARP Koło Plener. Jego głównym zadaniem jest przybliżenie większemu gronu odbiorców, dzieł sztuki tworzonych przez architektów-artystów. Jednym z takich wydarzeń jest 54. wystawa malarstwa, grafiki, tkaniny artystycznej architektów pod wymownym tytułem „Jeszcze w zielone gramy”, na której wystawę zapraszamy w dniach 21-25.11.2022 r.

Koło Plener, działające przy Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, jednoczy wokół siebie wszystkich adeptów architektury, dla których życiową pasją jest sztuka. Powstało w 1969 roku jako „Koło Miłośników Sztuki”, skupiając architektów, którzy poza projektowaniem, próbowali swych sił na różnych polach aktywności artystycznej. Działalność Koła była niezwykle bogata i obejmowała takie dziedziny jak poezja, muzyka, retoryka i oczywiście malarstwo. Z biegiem lat jego główne poczynania skoncentrowały się wokół organizowania plenerów i wystaw, na których prezentowano akwarele, oleje, grafiki, pastele oraz fotografię artystyczną. Tym samym zakres działań artystycznych zawęził się, a Koło zmieniło nazwę, koncentrując się wokół form plastycznych i ich promocji na szerszą skalę. Obecnie Koło Plener działa na forum międzynarodowym, współpracując z architektami - artystami m.in. z Francji, Włoch, Szkocji czy Ukrainy. Swoim członkom proponuje aktywny udział w licznych plenerach oraz prezentację obrazów i innych form sztuki wizualnej na krajowych i zagranicznych wystawach. I tak jak Oddział Warszawski SARP stwarza dogodne warunki dla przyjmowania w swoje szeregi młodych architektów, tak Koło Plener zaprasza do siebie tych spośród nich, których interesuje twórczość plastyczna

 

54. Wystawa malarstwa, grafiki, tkaniny artystycznej architektów będzie miała miejsce w Pawilonie Wystawowym SARP w Pałacu Zamoyskich przy ul. Foksal 2 w Warszawie. Wystawa potrwa do 25.11.2022 i można będzie ją zwiedzać w godzinach 10.00-16.00.

Wśród zgromadzonych prac będzie można zobaczyć dzieła takich artystów, jak: Anna Andraczke, Włodzimierz Karczmarzyk, Elizabeth Brzeczkowski, Barbara Targowska, Janusz Targowski, Edyta Skowrońska, Ryszarda Łucja Jagielska, Adam Rutkowski, Jan Fiszer, Monika Trochym-Cynke, Joanna Pasynkiewicz, Michał Ostaniewicz, Iwona Piszczelska, Ewa Wasiutyńska, Krystyna Guranowska-Stolarz, Urszula Krzyżanowska, Anna Malikowska, Barbara Szyszko, Michał Orłowski, Anna Orłowska, Barbara Mikler, Anna Szulc, Joanna Adamek, Andrzej Strzelczyk, Andre Mrowiec, Grażyna Sobczak oraz Łucja Świątkowska.

Na uwagę zasługuje plakat promujący wystawę, który jest wyjątkowym preludium, do tego, co będziemy mogli obejrzeć podczas wernisażu. Zaprojektowała go Agnieszka Gomółka. Możemy na nim podziwiać dzieło Joanny Adamek.

 

 

 

 

Pawilon Wystawowy SARP

ul. Foksal 2

00-950 Warszawa

21.11.2022 - 25.11.2022