Dom Aukcyjny REMPEX

Z teki Kolekcjonera - Huculszczyzna

30.09.2020 środa

19:00

Dom Aukcyjny REMPEX

ul. Karowa 31

00-324 Warszawa

31.07 - 30.09.2020

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

48 obiektów
101
101

fotografia czarno biała, papier; 14 x 19 cm (w świetle passe-partout).

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

102
102

fotografia czarno-biała, papier; 13 x 18 cm;
na odwrocie napisy długopisem: Żabie nad Czeremoszem / 1933 r. / strój ukraiński / Zofia z Rusieckich Pomarańska / Babcia Iwonki Dmowskiej / Plenickiej.
Fotografia bez oprawy.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 - 200 zł

103
103

Para Hucułów

czarna kredka, papier; 43 x 49 cm;
sygn. lewy środek: W. Jarocki;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 600 - 4 800 zł

104
104

Jordan II, z teki: Lamusa

litografia, papier; 27 x 61,5 cm;
po konserwacji;
na odwrocie naklejka Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku z wystawy „Sztuka Huculszczyzny" 11 lutego - 18 marca 2018, z tytułem, autorem i techniką.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

105
105

Hucuł z Jaworowa

drzeworyt barwny, papier; 23,2 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. gmerkiem na klocku p. g.: E B;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

106
106

Cerkiew w Chołojowie (Wuzłow), 1929

drzeworyt barwny, papier; 17,5 x 25,5 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Ludwik Tyrowicz 929
l. d. ołówkiem: Cerkiew w Chołojowie.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

107
107

Z Teki Huculskiej [Karpackiej], 1939-1941

drzeworyt, papier; 24 x 17,5 cm (odcisk płyty);

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

108
108

Z Teki Huculskiej [Karpackiej] - Kołomyja, (1939-1941)

drzeworyt, papier; 27 x 19 cm (odcisk płyty);

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

109
109

Prządka, 1935

drzeworyt, papier; 19 x 13,5 cm
sygn. p. d . ołówkiem: Stefania Gebus-Baraniecka
l. d. ołówkiem napis: Prządka;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

110
110

Huculi

drzeworyt, papier; 15,5 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

111
111

Stary Hucuł

akwaforta barwna, papier; 28,5 x 19,5 cm;
w oprawie - rama huculska rzeźbiona;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

112
112

Błyskawice, 1938

drzeworyt, papier; 22,5 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na klocku l. g. : EB (gmerk)
opisany u dołu: oryg., drzeworyt, Edm. Bartłomiejczyka …;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

113
113

Święcone na Huculszczyźnie, 1937

drzeworyt, papier; 28,5 x 19,5 cm (w świetle ramy);
sygn. ołówkiem u dołu: E. Bartłomiejczyk;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 700 zł

114
114

Cerkiew - płaskorzeźba
technika łączona - masa papierowa, olej, tektura; 29 x 42 cm;
rama rzeźbiona huculska;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

115
115

Pasieczna - Bystrzyca

olej, tektura; 24 x 19 cm;
sygn. p. d.: Kwiatkowski;
na odwrocie napis autorski;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

116
116

Tatarów

olej, tektura; 20,3 x 25 cm;
sygn. l. d.: Kwiatkowski - Tatarów
sygnatura powtórzona na odwrocie: Kwiatkowski / "Tatarów" / Kraków, Poselska 18 / 28 w / Nr 33 / zapłacono;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

117
117

Aleksander KURCZ (1906 - 1983 Kraków)

W drodze, 1936

olej, tektura; 46 x 33,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jasiowi Borzyckiemu / 1936 A Kurcz
obraz bez oprawy.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

118
118

Para portretów Hucułów w oryginalnych ramach huculskich, 1927

- Hucułka, 1927: akwarela, papier; 23 x 15 cm (w świetle ramki); sygn. i dat. l. d.: A C / 927.;
- Hucuł, 1927: akwarela, papier; 23 x 15 cm (w świetle ramki); sygn., dat. i opisany p. d.: A C / 927 / Hucuł;
na odwrocie...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 700 zł

119
119

Widok z Tatarowa, 1937

akwarela, papier; 25 x 36,5 cm;
sygn., dat. i opisane l. d.: … [nieczytelna]/ Tatarów (…) [nieczytelna] 1937;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 700 zł

120
120

Pejzaż w Worochty, 1936

olej, tektura; 34 x 45 cm;
sygn. dat. i opisany l. d.: ... [nieczytelna] Oda / Worochta 1936.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 700 zł

601
601

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; średn. 20 cm;
Pokucie, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

602
602

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 12,5 cm;
drobne odpryski przy wylewie.
Pokucie, przed 1939.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

603
603

Wazonik huculski - butlik na nalewkę
glina garncarska, pobiałka (angoba) jasnokremowa, farby ceramiczne na bazie tlenków metali, szkliwo ołowiowe; wys.19 cm; sygn. ryta odręcznie od spodu: Cwiłyk.
Pokucie, Kosów? -...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

604
604

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 9,3 cm.
Pokucie, Kuty, lata 50. XX w.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 - 200 zł

605
605

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe;
kobieta: wys. 9 cm; mężczyzna: wys. 9,5 cm;
sygn. na podstawie, ryte: A.D.;
niewielki odprysk przy...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

606
606

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 21 cm;
ślady sklejenia brzuśca.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

607
607

glina garncarska, naczynie toczone na pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; 7 x 21 x21 cm;
drobne odpryski szkliwienia w lustrze misy.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

608
608

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 37 cm;
obcięty u góry; warsztatowa wada stopy.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

609
609

glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (brąz, zieleń, żółty), szkliwo ołowiowe; wys. 16 cm.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

801
801

wełna; dług. 198 cm;
frędzle z jednej strony.
drobne naderwanie krawędzi w środkowej części pasa;
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

802
802

narzuta z wzorem rombowym: pośrodku 5 rombów o schodkowatej krawędzi, w kolorach ciemnej czerwieni, oranżu i żółci, po bokach symetrycznie zygzakowate pasy w tych samych kolorach;
wełna; 145 x 210 cm.
Huculszczyzna, 2...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

803
803

sukno;
Pokucie, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

804
804

drewno rzeźbione; 31,5 x 20,5 cm, wymiar światła: 20,5 x 9 cm.
Pokucie, Worochta?, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

805
805

drewno, rzeźbione, malowane; 55,5 x 45 cm, wymiar światła: 43,5 x 33,5 cm.
Pokucie, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

806
806

mosiądz, inkrustacje, drewno, blacha miedziana; dł. 90 cm.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

807
807

drewno rzeźbione, inkrustacje macicą perłową oraz szklanymi koralikami; 8 x 12 x 6,8 cm.
Pokucie, Kuty, ok. 1937

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

808
808

pudełeczka: drewno rzeźbione, inkrustacje macicą perłową oraz szklanymi koralikami; drobne uszkodzenia, ślady użytkowania; nóż: drewno, inkrustacje macicą perłową oraz szklanymi koralikami;

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

809
809

drewno, intarsje, inkrustacje macicą perłową oraz szklanymi koralikami; średn. 8 cm;
drobne ubytki inkrustacji na nakrywce.
Pokucie, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

810
810

popielniczka i lufka; drewno, inkrustacje macicą perłową oraz szklanymi koralikami;
popielniczka w formie okrągłego naczynka, średn. 6 cm; lufka: dł. 10,2 cm.
Pokucie, Kuty, ok. 1937

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

811
811

wełna; dł. 138 cm (z frędzlami)
plecionka z nici w trzech kolorach, zakończona frędzlami.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 - 200 zł

812
812

drewno rzeźbione; dł. 31 cm;
jeden z fletów niesprawny.
Pokucie?, przed, 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

813
813

drewno inkrustowane macicą perłową i koralikami, intarsjowane; średn.34,5 cm;
na odwrocie napis: Nabyty na Huculszczyźnie w roku 1934 / Worochta oraz poniżej odręczny podpis ołówkiem.
Pokucie, Worochta, ok. 1934

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 - 900 zł

814
814

drewno inkrustowane koralikami, intarsje; średn. 29,5 cm; i 23,5 cm;
ubytki kilku koralików oraz po jednym ubytku intarsji na każdym talerzu.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

815
815

kasetka: drewno inkrustowane macicą perłową i koralikami; 3 x 7 x 11 cm; wewnątrz i na spodzie napisy: Kuty 27. VIII. 1937;
dziadek do orzechów: drewno rzeźbione; dł. 20 cm (okres przed 1939).
Pokucie, Kuty, 1937

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

816
816

drewno inkrustowane koralikami; 8 x 12,5 x 6,5 cm;
odprysk krawędzi jednego boku, brak kilku koralików.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 - 500 zł

817
817

drewno inkrustowane koralikami oraz, kością; średnica: 18,5 cm;
ubytki koralików.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 - 300 zł

818
818

poszewka: płótno, plusz, nici wełniane; 5 x 40 x 33 cm;
ślady użytkowania.
Pokucie, Kuty, przed 1939

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 - 400 zł

819
819

terakora; wys. 52 cm;
sygn. i dat. z tyłu: L. Ż. 16/XII/83;
2 odpryski oraz pęknięcie ronda kapelusza.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 600 - 6 000 zł