Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei

XVI Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI“

23.04.2020 czwartek

19:30

CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

00-467 Warszawa

17.03 - 19.03.2020

Budynek Laboratorium CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

00-467 Warszawa

UWAGA!
Zmiana terminu. XVI Aukcja Charytatywna „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI“ odbędzie się 23 kwietnia 2020 r.

Organizator aukcji dolicza 8% opłatę do ceny sprzedaży.

83 obiekty
51
51

Portret fantastyczny II, 2018

olej na płycie pilśniowej
85 x 75 cm
94 x 84 cm (z oprawą)
opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

52
52

Dotyk bieli, 2019

serigrafia
70 x 100 cm
78 x 107,5 cm (z oprawą)
Épreuve d'artiste E/A I
ołówkiem: opis l.d.: Dotyk bieli, s.d.: E/A I serigrafia, sygn. p.d.: Optułowicz McQuaid ’19

Cena wywoławcza:

400 zł

53
53

Warszawa 2020, 2018

inkografia na papierze Canon OCE professional extra matt 180g
42 x 48 cm
57 cm x 77 cm (z oprawą)
edycja kolekcjonerska 2/4
sygn. na zadruku p.d.: 2/4 PK

Cena wywoławcza:

400 zł

54
54

Jan PAMUŁA (ur. 1944, Spytkowice koło Wadowic)

Pole dyskretnych zmian barwnych - 2018/2b, 2018

grafika cyfrowa na papierze
70 x 70 cm (druk), 80 x 80 cm (papier)
83 x 83 cm (z oprawą)
opis i sygn. ołówkiem pod kompozycją

Cena wywoławcza:

400 zł

55
55

Pole dyskretnych zmian barwnych - 2019/15, 2019

grafika cyfrowa na papierze
83 x 83 cm (z oprawą)

Cena wywoławcza:

400 zł

56
56

Jerzy PANEK (1918-2001)

Autoportret, 2000

pastel na papierze
30 x 21 cm
69 x 53 cm (z oprawą)

Cena wywoławcza:

400 zł

57
57

Bez tytułu, 1992

rysunek ołówkiem na papierze
61,5 x 40 cm
78 x 55 cm (z oprawą)
sygn. s.d.: Pastwa 92

Cena wywoławcza:

400 zł

58
58

Jan Kanty PAWLUŚKIEWICZ (ur. 1942 r., Nowy Targ)

Wojna i Spokój, 2018

grafika żel-art
40 x 54 cm (w świetle oprawy)
59 x 73 cm (z oprawą)
w obszarze grafiki: opis l.d.: WOJNA i SPOKÓJ EGZ. AUTORSKI, sygn. i data p.d.: Jan Kanty Pawluśkiewicz 2018

Cena wywoławcza:

400 zł

59
59

Młodożeniec Blues, 2018

akryl na płótnie, biały atrament
11 x 11 cm i 5 x 5,5 cm
31 x 39 cm (z oprawą)
opis i sygn. na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

60
60

Koszula z cyklu Trzepak Polski, 2018

olej na płótnie
100 x 80 cm
opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

61
61

Hanna ROZPARA (ur. 1990, Sosnowiec)

TB 01, 2020

akryl na płótnie
40 x 40 cm
sygn. i opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

62
62

Danse Macabre, 2019/2020

akryl na płótnie
80 x 100 cm

sygn. p.d.: Rusiecka (relief), sygn., opis i pieczątka autorska na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

63
63

Joanna RUSINEK (ur. 1979 r., Ostrołęka)

Wiosna, 2018

wydruk cyfrowy na papierze fakturowanym
29,7 x 21 cm
40,5 x 30,5 cm (z oprawą)
praca wykorzystana jako okładka do Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej (marzec 2018)

Cena wywoławcza:

400 zł

64
64

Księżyc w żaglach, 2019

olej na płótnie
60 x 40 cm
63,5 x 43,5 cm (z oprawą)
sygn. l.d.: Rużyk 2019, opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

65
65

Messalina, ok. 2000

odlew metalowy
28 x 16 x 8 cm

Cena wywoławcza:

400 zł

66
66

Pozujący koniostworek, 2004

olej na płótnie
46 x 38 cm
57 x 49 cm (z oprawą)
sygn. wewnątrz kompozycji: SKRZYPEK 2004, opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

67
67

Marek SOBCZAK (ur. 1963 r. Suwałki)

Z cyklu Egipt, Błękitne wzgórza (wersja mała), 2020

akryl na tekturze
17 x 23 cm
31 x 37 cm (z oprawą)
opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

68
68

W poszukiwaniu energii, 2017

olej na płótnie
81 x 100 cm
sygn. p.d.: A. Stawowczyk 2017, opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

69
69

Stary polder reński, 1975

akwaforta, akwatinta barwna na papierze
63,5 x 49,5 cm (format matrycy),
73,5 x 56,5 cm (format papieru)
81 x 61 cm (z oprawą)
odbitka unikatowa

Cena wywoławcza:

400 zł

70
70

Trattoria, 2018

technika mieszana
100 x 130 cm
sygn. s.d.: Joanna Szumska

Cena wywoławcza:

400 zł

71
71

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, koniec lat dziewięćdziesiątych XX w.

serigrafia na papierze
38 x 27 cm
71 x 51 cm (z oprawą)
odbitka nienumerowana
sygn. p.d.: Jan Tarasin

Cena wywoławcza:

400 zł

72
72

Stanisław TOMALAK (ur. 1955, Brzeg Dolny)

Fragment 528 z cyklu Niebo i ziemia, 2019/2020

akryl, technika własna na płótnie
50 x 60 cm
sygn. l.d.: S. J. A. Tomalak, sygn., opis i data na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

73
73

Maria Skłodowska-Curie, 1998

brąz lany
20 x 27 cm (z postumentem)
sygn. na rewersie: ABW

Cena wywoławcza:

400 zł

74
74

Pejzaż z czerwonym jabłkiem, 2019

grafika, technika własna
24 x 35 cm
41 x 51 cm (z oprawą)
edycja 3/50
opis l.d., sygn. i data p.d.: J. Wiszniewska-Domańska 2019 r.

Cena wywoławcza:

400 zł

75
75

Przed spotkaniem, 2019

grafika, technika własna
27 x 37 cm
41 x 51 cm (z oprawą)
edycja 12/50

Cena wywoławcza:

400 zł

76
76

Sen o wyjściu z labiryntu, 2019

grafika, technika własna
28 x 38 cm
41 x 51 cm (z oprawą)
edycja 12/50

Cena wywoławcza:

400 zł

77
77

obraz z cyklu Pomiędzy, ok. 2012

80 x 80 cm
81 x 81 cm (z oprawą)
opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

78
78

Pejzaż południowy, 2019

akryl na płótnie
81 x 65 cm
opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

79
79

Bagaż, 2019

42 x 34 cm
sygn. l.d.: „D.W. 2019/13. VII“

Cena wywoławcza:

400 zł

80
80

Monika Ewa WÓJTOWICZ (ur. 1990, Rzeczyca Długa)

Na bazie pióra, 2018

olej na płótnie
70 x 100 cm
sygnet autorski wewnątrz kompozycji
sygn., opis literacki i sygnet autorski na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

81
81

Franciszek XAWERY (ur. 1988, Warszawa)

Scena uwielbienia rodzajowego, 2018

olej na płótnie
50 x 50 cm
sygn. wzdłuż p.d. krawędzi: Franek Xawery
opis literacki na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł

82
82

Zapraszamy - tylko bez agresji, 2019

olej na płótnie
90 x 120 cm
94 x 123,5 cm (z oprawą)
sygn. l.d. wewnątrz kompozycji: ZIENKO, sygn. na odwrociu: ARTUR ZIENKO

Cena wywoławcza:

400 zł

83
83

Światy równoległe z cyklu Przestrzenie, 2014

technika własna
80 x 80 cm
sygn. i opis na odwrociu

Cena wywoławcza:

400 zł