Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

XLVIII Aukcja: Sztuka Współczesna

28.11.2024 czwartek

20:00

ul. Batorego 2

31-135 Kraków

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu "droit de suite" - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

53 obiekty
01
01

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Wzmocnienie rdzy, 1959

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: lenica
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / „WZMOCNIENIE" WARSZAWA / "RDZY" 1959 / 64 X 54

Cena wywoławcza:

190 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 300 000 zł

02
02

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Nasłoneczniony brzeg, 1965

olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. p. d.: Lenica
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1965 / 130 x 97 / „NASŁONECZNIONY / BRZEG”

Cena wywoławcza:

300 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

03
03

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Informel, 1963

olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 63 / Kantor
na odwrocie:
- nalepki galeryjne z opisem pracy;
- nalepka firmy transportowej z opisem pracy;
- nalepka z opisem: 1354/2004 / Kantor (odręcznie)

Cena wywoławcza:

180 000 zł droit de suite

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

04
04

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Chance in game for one, 1984

akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: chance in game for one winiarski ’84

Cena wywoławcza:

300 000 zł droit de suite

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

05
05

Bez tytułu (Bloody Black), 2012

gesso, tusz, płótno; 152 x 101 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: [oznaczenie montażowe] ‘UNTITLED / (BLOODY / BLACK)' / P.U. 2012;
- nalepka Gagosian Gallery z Nowego Jorku z opisem pracy;
-...

Cena wywoławcza:

210 000 zł droit de suite

Estymacja:

250 000 - 280 000 zł

06
06

Moje buty (Buty, Martwa natura z butami), 1954

olej, płótno; wym.: 60,5 x 78,5 cm;
sygn. p. d.: W
na odwrocie:
- na krośnie napis: ANDRZEJ WRÓBLEWSKI i osobno: 72;
- kartka z napisem: p. p. Grabscy / "Buty"

Cena wywoławcza:

1 200 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 800 000 - 2 200 000 zł

07
07

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 Sanok - 2005 Warszawa)

W1, ok. 1995

olej, płyta pilśniowa; 91 x 88 cm;
na odwrocie:
- sygn. i autorsko opisany na odwrocie: BEKSIŃSKI / W1;
- nalepka galeryjna;
- nalepka informująca o zasadach przechowywania obiektu

Cena wywoławcza:

250 000 zł droit de suite

Estymacja:

400 000 - 450 000 zł

08
08

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Obraz nr 176, z cyklu: Dwudziesty piąty, 2003

akryl, technika mieszana, płótno; 144 x 112 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: góra dowolnie [strzałki montażowe] 2003 / E. DWURNIK / » OBRAZ NR 176 « / NR: XXV / 176 / 3002

Cena wywoławcza:

55 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

09
09

Pejzaż ze światłem, 1990

olej, płótno; 72,5 x 60 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: J. Eysymont 90
na odwrocie:
- opisany na blejtramie: JANUSZ EYSYMONT / „PEJZAŻ ZE ŚWIATŁEM” / 1990, 73 x 60, olej;

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

10
10

Mouton, 1974

akryl, płótno; 73 x 50;
sygn. i dat. p. d.: LEBENSTEIN 74;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: Lebenstein / „Mouton” / 1974 / acrylique
- nalepka galeryjna

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

11
11

Grawitacja, 1986

olej, akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jan Dobkowski
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / „GRAWITACJA” 1986 / 80 cm x 60 cm / olej+acryl

Cena wywoławcza:

85 000 zł droit de suite

Estymacja:

100 000 - 120 000 zł

12
12

Jerzy KUJAWSKI (ur. 1921 Ostrów Wielkopolski - 1998 Paryż)

Bez tytułu, 1959

olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Kujawski

Cena wywoławcza:

88 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

13
13

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Poszukiwanie 51, 1962

gwasz, papier milimetrowy; 42 x 59 cm;
sygn. u dołu: lenica
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: lenica / warszawa / 1962 / Poszukiwanie 51

Cena wywoławcza:

22 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

14
14

Czarne pudło - tryptyk, 1984

olej, płótno; 111 x 180 cm (całość);
na odwrocie:
- sygn. i opisany: 1 / ↑ / TOMASZ TATAR / 1984 CZYK / "CZARNE PUDŁO";
- rysunek z instrukcją montażu;
- opisany: 2 / CZARNE / PUDŁO / ↑;
- opisany: ↑ / 3 / CZARNE...

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 140 000 zł

15
15

Katarzyna KOBRO (1898 Moskwa -1951 Łódź)

Akt kobiecy stojący, lata 80.

brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi - Francja); wys. 47 cm;
sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: KOBRO CLEMENTI /… (?) HC

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

60 000 - 100 000 zł

16
16

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Archanioł

tempera, deska; 60 x 19 cm;
sygn. na odwrocie: J. N. (wyryte)

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

17
17

Projekt polichromii - Lourdes, 1984

gwasz, ołówek, papier; 50 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J NOWOSIELSKI 1984 LOURDES (ołówkiem);
na odwrocie napis wzdłuż lewej krawędzi: 20 Lourdex

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

18
18

Jerzy DUDA-GRACZ (1941 Częstochowa - 2004 Łagów)

Pamiątka z Piekar Śląskich, 1970

technika mieszana, olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
na odwrocie:
- opisany: Pamiątka z Piekar / olej 61 x 80 / Jerzy Duda-Gracz / cena: 5 000 zł / Adres: Katowice / ul. Topolowa 6/1 / tel. 310-89;
- na krośnie napis: III O....

Cena wywoławcza:

90 000 zł droit de suite

Estymacja:

110 000 - 130 000 zł

19
19

Biały domek, 1946

olej, płótno; 40 x 51,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 1946

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

20
20

Paweł WRÓBEL (1913 Katowice-Szopienice - 1984)

Noc poślubna, 1983

akryl, płótno; 51 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wróbel 1983r
opisany na krośnie: NOC POŚLUBNO (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

14 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

21
21

Śląskie miasteczko, 1983

akryl, płótno naklejone na tekturę; 24,5 x 31,5 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: Wróbel 1983r;
na odwrocie oznaczenia:
- 26 x 33 (kredką);
- 27/8[...]3 / 6/21 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

22
22

Andrzej URBANOWICZ (1938 Wilno - 2011 Szklarska Poręba)

Jesienny zmierzch, 1974

olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "JESIENNY / ZMIERZCH" / ANDRZEJ URBANOWICZ 1974

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

23
23

Zachodzące słońce, 1974

olej, płótno; 70 x 40 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: ANDRZEJ / URBANOWICZ / „ZACHODZĄCE / SŁOŃCE” / 1974
- pieczęć (nieczytelna);
- numer inwentarzowy (pisakiem);
- na krośnie oznaczenia...

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

24
24

Witold ROMER (1900 - 1967)

Chorzów. Przewody wysokiego napięcia, 1928

technika fotograficzna; 40,5 x 50 cm (arkusz);
sygn. p. d.: W Romer 1928 (ołówkiem);
napis l. d.: Chorzów. Przewody wysokiego napięcia (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

25
25

Henryk WANIEK (ur. 1942, Oświęcim)

New Moon, 1992

technika mieszana, płótno naklejone na tekturę; 30 x 38 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: HENRYK WANIEK / APR · 1992 · / NÓW / NEWMOON / NEUMOND

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

26
26

Jan SAUDEK (ur. 1935)

fotografia czarno-biała; 27,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: JAN SAUDEK
opisany u dołu: # model print Print Finished: July 1, 2022

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

27
27

Jan SAUDEK (ur. 1935)

The Childhood

fotografia czarno-biała; 36 x 27 cm;
sygn. p. d.: JAN SAUDEK
opisany u dołu: »The Childhood« - model print #217 Print Finished: July 1, 2009#

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

28
28

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Rysunek tuszem 177, 2003

akwarela, ołówek, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 177 [wpisane w okrąg] / 2003

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

29
29

Dzienniki, 1998

ołówek, papier; 32 x 22,8 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIKI / 1 VI - 10 VI / 104 [wpisane w okrąg] / 1998

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

30
30

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Studium kobiecego aktu, 1991

kredka, ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. monogramem wiązanym i dat. u dołu: FS / 1691

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

31
31

Salvador DALI (1904 - 1989)

Boska Komedia: Piekło, Czyściec, Raj - zestaw 6 tomów, 1959-1963

drzeworyty barwne (100 sztuk), papier welinowy; 33 x 26 cm (arkusz);
numer egzemplarza: 1591/3000

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

32
32

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Gołąb pokoju, 1959

atrament, papier; 12 x 18,5 cm (arkusz);
sygn. p. g.: Picasso (atramentem);
napis p. g. (nieczytelny, długopisem);
dat. u dołu: 8.5.59. (atramentem);

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

33
33

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Kompozycja, 1961

długopis, papier; 12 x 18,5 cm (arkusz);
sygn. i dat. u dołu: Picasso 18.9.61. (długopisem);
na odwrocie hotelowej papeterii: HOTEL D'EUROPE / AVIGNON (drukiem)

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

34
34

Salvador DALI (1904 - 1989)

Senza tempo, Les Vitraux, 24 temi dal surrealismo (Poza czasem, z cyklu: Witraże, 24 tematy surrealistyczne), 1973

litografia barwna, papier bawełniany Arches; 64,5 x 47,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
sygn. u dołu poniżej kompozycji: Dalí (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 38/250 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

5 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

35
35

Salvador DALI (1904 - 1989)

Don Quichotte

litografia; 76 x 56 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Dali;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 203/300;
na odwrocie oprawy nalepka z reprodukcją i opisem pracy (drukiem)

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

36
36

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

L'Homme a la Fraise, 1973

litografia; 56,2 x 42 cm (arkusz);
sygn. z płyty p. d.: Picasso;
oznaczenie edycji l. d.: 175/200 (ołówkiem);
poniżej kompozycji opisany: Henri DESCHAMPS Grav. Lith. © MOURLOT IMP. (drukiem)

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

37
37

Pablo PICASSO (1881 - 1973)

Kobieta w kapeluszu

linoryt; 26 x 20,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Picasso;
pieczęć galeryjna l. d.: Galerie Beyeler / Paris

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

38
38

Jan PAMUŁA (1944 Spytkowice k. Wadowic - 2022)

Seria komputerowa I, 2006

akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2006 J. PAMUŁA
sygn., dat. i autorsko opisany na krośnie: JAN PAMUŁA 1 / 2006 / SERIA KOMPUTEROWA I (markerem)

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

39
39

Pole dyskretnych zmian barwnych 1b, 2020/2021

druk pigmentowy, płótno Hahnemühle; 120 x 120 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: JAN PAMUŁA / POLE DYSKRETNYCH ZMIAN BARWNYCH 1b / 2020 / Egz. 1. 2021;
na krośnie hologram z certyfikatem jakości i numerem

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

13 000 - 18 000 zł

40
40

Agata KUS (ur. 1987, Krosno)

Egzekucja IV, 2017

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: AGATA KUS / EGZEKUCJA IV (JAROCIN / 2017) / OLEJ NA PŁÓTNIE / 70 X 100 CM / 2017

Cena wywoławcza:

60 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 150 000 zł

41
41

Capricornus japoński, 2024

akryl, płótno; 120 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Capricornus" / 120x120 cm / 2024 / Adam Rzepecki / Capricornus japoński

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

20 000 - 24 000 zł

42
42

Epifania, 1999

olej, płótno; 140 x 85 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW PODRAZIK / 1999 / "EPIFANIA" / OLEJ 140 X 85

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

43
43

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

K 37, 2024

akryl, płyta; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / K 37 / AKRYL, PŁYTA / 80 x 80 / 2024

Cena wywoławcza:

22 000 zł

Estymacja:

26 000 - 30 000 zł

44
44

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

Bez tytułu, 2019

akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2019;
na krośnie pieczęć wystawowa: ANNA SZPRYNGER / JĘTKI

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 26 000 zł

45
45

Jaremi PICZ (ur. 1955, Lewin Brzeski)

Epicentrum Qantinum B/G/B No 91 //G, 2024

giclee, papier Fine Art; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jaremi Picz;
oznaczenie egzemplarza l. d.: E/A;
pieczęcie tłoczone l. d.: DELL'ARTE FOUNDATION oraz JAREMI PICZ;

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

2 200 - 2 700 zł

46
46

Andrzej CISOWSKI (1962 Białystok - 2020 Targowo)

Bez tytułu, 2012

olej, płótno; 100 x 60 cm;
na odwrocie:
- sygn.: A. CISOWSKI;
- nalepki galeryjne Abbey House Gallery z informacjami o pracy

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

11 000 - 13 000 zł

47
47

O czym ta sztuka jest. Brigitte Bardot, Pablo Picasso, 2022

olej, płótno; 100 x 70;
sygn, p. d.: The Krasnals '2022;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: O czym ta sztuka jest? / Brigitte Bardot, Pablo Picasso / The Krasnals '2022 / Whielki Krasnal;
na blejtramie: PRACA...

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

48
48

Maciej WIECZERZAK (1986 Mielec - 2015 Mielec)

Tooth Ache, 2012

akryl, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie:
-sygn., dat. i autorsko opisany: M. Wieczerzak 2012 / [...] / „TOOTH ACHE”
-pieczęć
-nalepki galeryjne Abbey House Gallery

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

49
49

Wild Beasts, 2012

akryl, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie:
-sygn., dat. i autorsko opisany: M. Wieczerzak 2012 / WILD BEASTS
-oznaczenie autorskiego atelier Enfant Terrible
-pieczęć

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

50
50

Wojciech BREWKA (ur. 1980, Kalisz)

Pocket Monster, 2023

akryl, płótno; 24 x 18 cm;
sygn. p. d.: BREWKA;
na odwrocie:
- sygn., dat. i opisany: BREWKA / CHAŁUPY / 2023 / POCKET MONSTER;
- autorski rysunek

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł