28.11.2024 czwartek
20:00
Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Batorego 2
31-135 Kraków
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu "droit de suite" - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. p. d.: lenica
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / „WZMOCNIENIE" WARSZAWA / "RDZY" 1959 / 64 X 54
olej, płótno; 97 x 130 cm;
sygn. p. d.: Lenica
sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1965 / 130 x 97 / „NASŁONECZNIONY / BRZEG”
olej, płótno; 81 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: 63 / Kantor
na odwrocie:
- nalepki galeryjne z opisem pracy;
- nalepka firmy transportowej z opisem pracy;
- nalepka z opisem: 1354/2004 / Kantor (odręcznie)
akryl, płótno; 100 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: chance in game for one winiarski ’84
gesso, tusz, płótno; 152 x 101 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: [oznaczenie montażowe] ‘UNTITLED / (BLOODY / BLACK)' / P.U. 2012;
- nalepka Gagosian Gallery z Nowego Jorku z opisem pracy;
-...
olej, płótno; wym.: 60,5 x 78,5 cm;
sygn. p. d.: W
na odwrocie:
- na krośnie napis: ANDRZEJ WRÓBLEWSKI i osobno: 72;
- kartka z napisem: p. p. Grabscy / "Buty"
olej, płyta pilśniowa; 91 x 88 cm;
na odwrocie:
- sygn. i autorsko opisany na odwrocie: BEKSIŃSKI / W1;
- nalepka galeryjna;
- nalepka informująca o zasadach przechowywania obiektu
akryl, technika mieszana, płótno; 144 x 112 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: góra dowolnie [strzałki montażowe] 2003 / E. DWURNIK / » OBRAZ NR 176 « / NR: XXV / 176 / 3002
olej, płótno; 72,5 x 60 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: J. Eysymont 90
na odwrocie:
- opisany na blejtramie: JANUSZ EYSYMONT / „PEJZAŻ ZE ŚWIATŁEM” / 1990, 73 x 60, olej;
akryl, płótno; 73 x 50;
sygn. i dat. p. d.: LEBENSTEIN 74;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: Lebenstein / „Mouton” / 1974 / acrylique
- nalepka galeryjna
olej, akryl, płótno; 80 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jan Dobkowski
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / „GRAWITACJA” 1986 / 80 cm x 60 cm / olej+acryl
olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Kujawski
gwasz, papier milimetrowy; 42 x 59 cm;
sygn. u dołu: lenica
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: lenica / warszawa / 1962 / Poszukiwanie 51
olej, płótno; 111 x 180 cm (całość);
na odwrocie:
- sygn. i opisany: 1 / ↑ / TOMASZ TATAR / 1984 CZYK / "CZARNE PUDŁO";
- rysunek z instrukcją montażu;
- opisany: 2 / CZARNE / PUDŁO / ↑;
- opisany: ↑ / 3 / CZARNE...
brąz patynowany, odlew z oryginalnego gipsu (wyk. Gilbert Clementi - Francja); wys. 47 cm;
sygn., oznaczenie egzemplarza oraz odcisk pieczęci odlewni u dołu: KOBRO CLEMENTI /… (?) HC
tempera, deska; 60 x 19 cm;
sygn. na odwrocie: J. N. (wyryte)
gwasz, ołówek, papier; 50 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J NOWOSIELSKI 1984 LOURDES (ołówkiem);
na odwrocie napis wzdłuż lewej krawędzi: 20 Lourdex
technika mieszana, olej, płótno; 60,5 x 81 cm;
na odwrocie:
- opisany: Pamiątka z Piekar / olej 61 x 80 / Jerzy Duda-Gracz / cena: 5 000 zł / Adres: Katowice / ul. Topolowa 6/1 / tel. 310-89;
- na krośnie napis: III O....
olej, płótno; 40 x 51,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. Rosenstein 1946
akryl, płótno; 51 x 67 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wróbel 1983r
opisany na krośnie: NOC POŚLUBNO (ołówkiem)
akryl, płótno naklejone na tekturę; 24,5 x 31,5 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: Wróbel 1983r;
na odwrocie oznaczenia:
- 26 x 33 (kredką);
- 27/8[...]3 / 6/21 (ołówkiem)
olej, płótno; 75 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "JESIENNY / ZMIERZCH" / ANDRZEJ URBANOWICZ 1974
olej, płótno; 70 x 40 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i autorsko opisany: ANDRZEJ / URBANOWICZ / „ZACHODZĄCE / SŁOŃCE” / 1974
- pieczęć (nieczytelna);
- numer inwentarzowy (pisakiem);
- na krośnie oznaczenia...
technika fotograficzna; 40,5 x 50 cm (arkusz);
sygn. p. d.: W Romer 1928 (ołówkiem);
napis l. d.: Chorzów. Przewody wysokiego napięcia (ołówkiem)
technika mieszana, płótno naklejone na tekturę; 30 x 38 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: HENRYK WANIEK / APR · 1992 · / NÓW / NEWMOON / NEUMOND
fotografia czarno-biała; 27,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: JAN SAUDEK
opisany u dołu: # model print Print Finished: July 1, 2022
fotografia czarno-biała; 36 x 27 cm;
sygn. p. d.: JAN SAUDEK
opisany u dołu: »The Childhood« - model print #217 Print Finished: July 1, 2009#
akwarela, ołówek, papier; 32,2 x 23 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 177 [wpisane w okrąg] / 2003
ołówek, papier; 32 x 22,8 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIKI / 1 VI - 10 VI / 104 [wpisane w okrąg] / 1998
kredka, ołówek, papier; 21 x 30 cm;
sygn. monogramem wiązanym i dat. u dołu: FS / 1691
drzeworyty barwne (100 sztuk), papier welinowy; 33 x 26 cm (arkusz);
numer egzemplarza: 1591/3000
atrament, papier; 12 x 18,5 cm (arkusz);
sygn. p. g.: Picasso (atramentem);
napis p. g. (nieczytelny, długopisem);
dat. u dołu: 8.5.59. (atramentem);
długopis, papier; 12 x 18,5 cm (arkusz);
sygn. i dat. u dołu: Picasso 18.9.61. (długopisem);
na odwrocie hotelowej papeterii: HOTEL D'EUROPE / AVIGNON (drukiem)
litografia barwna, papier bawełniany Arches; 64,5 x 47,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
sygn. u dołu poniżej kompozycji: Dalí (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 38/250 (ołówkiem)
litografia; 76 x 56 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Dali;
oznaczenie egzemplarza l. d.: 203/300;
na odwrocie oprawy nalepka z reprodukcją i opisem pracy (drukiem)
litografia; 56,2 x 42 cm (arkusz);
sygn. z płyty p. d.: Picasso;
oznaczenie edycji l. d.: 175/200 (ołówkiem);
poniżej kompozycji opisany: Henri DESCHAMPS Grav. Lith. © MOURLOT IMP. (drukiem)
linoryt; 26 x 20,5 cm (arkusz);
sygn. p. d.: Picasso;
pieczęć galeryjna l. d.: Galerie Beyeler / Paris
akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 2006 J. PAMUŁA
sygn., dat. i autorsko opisany na krośnie: JAN PAMUŁA 1 / 2006 / SERIA KOMPUTEROWA I (markerem)
druk pigmentowy, płótno Hahnemühle; 120 x 120 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: JAN PAMUŁA / POLE DYSKRETNYCH ZMIAN BARWNYCH 1b / 2020 / Egz. 1. 2021;
na krośnie hologram z certyfikatem jakości i numerem
olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: AGATA KUS / EGZEKUCJA IV (JAROCIN / 2017) / OLEJ NA PŁÓTNIE / 70 X 100 CM / 2017
akryl, płótno; 120 x 120 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: "Capricornus" / 120x120 cm / 2024 / Adam Rzepecki / Capricornus japoński
olej, płótno; 140 x 85 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: WŁADYSŁAW PODRAZIK / 1999 / "EPIFANIA" / OLEJ 140 X 85
akryl, płyta; 80 x 80 cm;
sygn., dat. i autorsko opisany na odwrocie: ANDRZEJ GIERAGA / K 37 / AKRYL, PŁYTA / 80 x 80 / 2024
akryl, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: ANNA SZPRYNGER / 2019;
na krośnie pieczęć wystawowa: ANNA SZPRYNGER / JĘTKI
giclee, papier Fine Art; 60 x 60 cm;
sygn. p. d.: Jaremi Picz;
oznaczenie egzemplarza l. d.: E/A;
pieczęcie tłoczone l. d.: DELL'ARTE FOUNDATION oraz JAREMI PICZ;
olej, płótno; 100 x 60 cm;
na odwrocie:
- sygn.: A. CISOWSKI;
- nalepki galeryjne Abbey House Gallery z informacjami o pracy
olej, płótno; 100 x 70;
sygn, p. d.: The Krasnals '2022;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: O czym ta sztuka jest? / Brigitte Bardot, Pablo Picasso / The Krasnals '2022 / Whielki Krasnal;
na blejtramie: PRACA...
akryl, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie:
-sygn., dat. i autorsko opisany: M. Wieczerzak 2012 / [...] / „TOOTH ACHE”
-pieczęć
-nalepki galeryjne Abbey House Gallery
akryl, płótno; 70 x 100 cm;
na odwrocie:
-sygn., dat. i autorsko opisany: M. Wieczerzak 2012 / WILD BEASTS
-oznaczenie autorskiego atelier Enfant Terrible
-pieczęć
akryl, płótno; 24 x 18 cm;
sygn. p. d.: BREWKA;
na odwrocie:
- sygn., dat. i opisany: BREWKA / CHAŁUPY / 2023 / POCKET MONSTER;
- autorski rysunek