28.11.2024 czwartek
18:30
Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Batorego 2
31-135 Kraków
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu "droit de suite" - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
olej, papier; 24 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Podkowiński / 1885
ołówek, papier; 20 x 14 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym, dat. i opisany p. d.: [nieczytelnie] / 1890 / JM;
dwie suche pieczęcie herbowe p. g.;
na odwrocie szkice korony, miecza i inne
ołówek, papier; 10,5 x 11 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: JM;
dwie suche pieczęcie herbowe l. g.;
na odwrocie szkice
ołówek, papier; 10 x 8 cm;
na odwrocie:
- szkice
- opis: szkic głowy / do / hołdu / pruskiego / Jan / Matejko
olej, płótno; 30,5 x 62 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: L Gędłek - Wien 1874
na odwrocie:
tusz, piórko, papier; 22 x 53,5 cm w św. p-p. (całość); 22 x 14,5 w św. p-p. (każdy rysunek);
środkowy rysunek sygn. p. d.: Juliusz Kossak
olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
olej, płótno; 41 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
na krośnie fragment pieczęci magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz oznaczenie: 397 (ołówkiem)
olej, dykta; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jacek Malczewski 1924 / Lipiec (ołówkiem)
olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 24 cm;
na odwrocie:
- napis p. d.: Szkic brata mego / Jacka Malczewskiego / [Malcz]ewska (piórem)
- pieczątka zakładu ramiarskiego
- numery inwentaryzacyjne?
olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1921;
na odwrocie nalepki galeryjne z opisem pracy
olej, sklejka; 18 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
olej, dykta; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939
olej, tektura malarska; 47 x 48,5 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1920 [?];
na odwrocie napisy ołówkiem: alarm i Ziembicki
ołówek, tusz, papier; 15,5 x 12,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: J Malczewski / 1919;
u dołu kompozycji nieczytelne napisy;
na odwrocie:
- sygn. p. d.: J Malczewski
- szkice
gwasz, papier; 29,5 x 44 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: Z. S.;
na odwrocie: KT246 / IV / 76
ołówek, papier; 20 x 14 cm w św. ramy;
sygn., dat. i opisany l. d.: rys. z nat. Ferd. Olesiński / 889.
technika mieszana, ołówek, kredka, papier; 53 x 38 cm w św.
ramy;
rys. 1) 15,3 x 10,2 cm, sygn. p. d.: ak., opisany p. g.: wo Gall -;
rys. 2) 19,3 x 15,5 cm, sygn. i dat. l. d.: a. karpin / 1908_;
rys. 3) 9,5 x 12,5...
olej, tektura; 33,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: JERZY KOSSAK Kraków pl. Kossaka 4 Nr. 12
olej, tektura; 34,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. i opisany l. d.: Panu Marjanowi Pajączkowskiemu / J [erzy] Kossak;
na odwrocie:
- pieczęć
- opis: Stwierdzam autenty / czność tego obrazu / Jerzy Kossak
olej, płótno; 101 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Pani Basi – Jerzy Kossak 1930 / Pamięta Pani?
olej, płótno; 98,5 x 149 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski
akwarela, papier; 33,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928;
na odwrocie opisany: Widok z Kalatówek na Kasprowy
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
na odwrocie napisy:
- 22 / St. Gałek;
- adres?
olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d: B. RYCHTER-JANOWSKA. 8. XII 1918.
gwasz, akwarela, tektura; 33 x 47 cm w św. ramy;
sygn. p. d.: S Jaxa
na odwrocie napisy:
- adres?
- numer: 1518
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1920;
na odwrocie olejna kompozycja pejzażowa ze stadem koni;
na krośnie:
olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński.
olej, płótno; 29,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno; 64 x 126 cm;
sygn. l. d.: Grott
olej, tektura; 16 x 29 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: StKamocki
olej, płótno; 63 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Weiss / 1912
olej, tektura; 30 x 25 cm w św. ramy;
sygn. i opisany l. d.: E. Czerwenka / Kraków
pastel, tektura; 33,5 x 23 cm w św. ramy;
sygn. p. d.: St. Górski
technika mieszana, kredka, ołówek, papier; 47 x 27 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Leon Getz / Kraków 921 r.
ołówek, kredka, papier; 42,5 x 27 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Weingart 25;
opisany p. g.: 18 (w kole)
olej, dykta; 100,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: Szańkowski
olej, sklejka; 53 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: A. Piotrowski
akwarela, kredka, papier; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sichulski / 1940
pastel, papier; 47,5 x 60,5 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: a. neumann;
na odwrocie napis: Droga do „Morskiego Oka”
olej, tektura; 39 x 34 cm;
sygn. u dołu: a. Neuman;
na odwrocie napisy:
- Jerozolima
- 19 (wpisane w okrąg)
olej, płótno; 78,5 x 58,5 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: ARTUR MARKOWICZ
olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb
olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb
olej, tektura; 46 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marjan Nowicki / Kraków 1928;
na odwrocie:
- pieczęć: R. Aleksandrowicz
- dołączona kartka P. P. „DESA” z opisem pracy
- na krośnie: KT 552B
akwarela, papier; 30 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański 1923.
olej, tektura; 33 x 48 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz
akwarela, tektura; 43,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: JBrach
olej, sklejka; 54 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz / 1932;
na odwrocie opisany: Mieczysław Filipkiewicz / 1932 / „Martwa natura" (flamastrem)