Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski

XLVII Aukcja: Sztuka Dawna

28.11.2024 czwartek

18:30

ul. Batorego 2

31-135 Kraków

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
W przypadku wybranych obiektów - oznaczonych w katalogu "droit de suite" - do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.

58 obiektów
01
01

Oficerowie carscy, 1885

olej, papier; 24 x 32,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Podkowiński / 1885

Cena wywoławcza:

300 000 zł

Estymacja:

450 000 - 600 000 zł

02
02

Jan MATEJKO (1838 Kraków - 1893 Kraków)

Władysław Łokietek - praca dwustronna, 1890

ołówek, papier; 20 x 14 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym, dat. i opisany p. d.: [nieczytelnie] / 1890 / JM;
dwie suche pieczęcie herbowe p. g.;
na odwrocie szkice korony, miecza i inne

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

03
03

Szkice postaci do Bitwy pod Grunwaldem - praca dwustronna

ołówek, papier; 10,5 x 11 cm w św. p-p.;
sygn. monogramem wiązanym p. d.: JM;
dwie suche pieczęcie herbowe l. g.;
na odwrocie szkice

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

04
04

Szkic do obrazu Hołd Pruski - praca dwustronna

ołówek, papier; 10 x 8 cm;
na odwrocie:
- szkice
- opis: szkic głowy / do / hołdu / pruskiego / Jan / Matejko

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

05
05

Ludwik GĘDŁEK (Kraków 1847 - Wiedeń 1904)

Kozacy na granicy, 1874

olej, płótno; 30,5 x 62 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. l. d.: L Gędłek - Wien 1874
na odwrocie:

Cena wywoławcza:

39 000 zł

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

06
06

Juliusz KOSSAK (1824 Nowy Wiśnicz - 1899 Kraków)

Wołyń, Ukraina, Podole - tryptyk

tusz, piórko, papier; 22 x 53,5 cm w św. p-p. (całość); 22 x 14,5 w św. p-p. (każdy rysunek);
środkowy rysunek sygn. p. d.: Juliusz Kossak

Cena wywoławcza:

30 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

07
07

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlin - 1970 Szklarska Poręba)

Scena alegoryczna

olej, tektura; 49 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

08
08

Na gromniczną

olej, płótno; 41 x 51,5 cm;
sygn. l. d.: T. Axentowicz
na krośnie fragment pieczęci magazynu przyborów malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie oraz oznaczenie: 397 (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

09
09

Jacek MALCZEWSKI (1854 Radom - 1929 Kraków)

Autoportret, 1924

olej, dykta; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. l. d.: Jacek Malczewski 1924 / Lipiec (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

40 000 zł

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

10
10

Muza

olej, płótno naklejone na tekturę; 33 x 24 cm;
na odwrocie:
- napis p. d.: Szkic brata mego / Jacka Malczewskiego / [Malcz]ewska (piórem)
- pieczątka zakładu ramiarskiego
- numery inwentaryzacyjne?

Cena wywoławcza:

38 000 zł

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

11
11

Wojciech KOSSAK (1856 Paryż - 1942 Kraków)

Ułan na koniu i dziewczyna, 1921

olej, płótno naklejone na tekturę; 31 x 25 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wojciech Kossak / 1921;
na odwrocie nalepki galeryjne z opisem pracy

Cena wywoławcza:

20 000 zł

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

12
12

Portret starca

olej, sklejka; 18 x 25 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

13
13

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Pościg, 1939

olej, dykta; 30 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1939

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

14
14

Alarm

olej, tektura malarska; 47 x 48,5 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1920 [?];
na odwrocie napisy ołówkiem: alarm i Ziembicki

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

22 000 - 25 000 zł

15
15

Szkice postaci - praca dwustronna, 1919

ołówek, tusz, papier; 15,5 x 12,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: J Malczewski / 1919;
u dołu kompozycji nieczytelne napisy;
na odwrocie:
- sygn. p. d.: J Malczewski
- szkice

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

16
16

Zofia STRYJEŃSKA (1891 Kraków - 1976 Genewa)

Macierzyństwo

gwasz, papier; 29,5 x 44 cm w św. p-p.;
sygn. u dołu: Z. S.;
na odwrocie: KT246 / IV / 76

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

17
17

Śpiąca kobieta, 1889

ołówek, papier; 20 x 14 cm w św. ramy;
sygn., dat. i opisany l. d.: rys. z nat. Ferd. Olesiński / 889.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

18
18

Zestaw ośmiu karykatur

technika mieszana, ołówek, kredka, papier; 53 x 38 cm w św.
ramy;
rys. 1) 15,3 x 10,2 cm, sygn. p. d.: ak., opisany p. g.: wo Gall -;
rys. 2) 19,3 x 15,5 cm, sygn. i dat. l. d.: a. karpin / 1908_;
rys. 3) 9,5 x 12,5...

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

19
19

Palenie sztandarów

olej, tektura; 33,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: Jerzy Kossak;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem w otoku: JERZY KOSSAK Kraków pl. Kossaka 4 Nr. 12

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

20
20

Zwiad

olej, tektura; 34,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. i opisany l. d.: Panu Marjanowi Pajączkowskiemu / J [erzy] Kossak;
na odwrocie:
- pieczęć
- opis: Stwierdzam autenty / czność tego obrazu / Jerzy Kossak

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

21
21

Święty Hubert, 1930

olej, płótno; 101 x 101 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: Pani Basi – Jerzy Kossak 1930 / Pamięta Pani?

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

22
22

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Scena rodzajowa w zimowym pejzażu

olej, płótno; 98,5 x 149 cm;
sygn. p. d.: Cz. Wasilewski

Cena wywoławcza:

35 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

23
23

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Widok z Kalatówek na Kasprowy, 1928

akwarela, papier; 33,5 x 49 cm w św. ramy;
sygn. i dat. p. d.: S Jaxa / 1928;
na odwrocie opisany: Widok z Kalatówek na Kasprowy

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

24
24

Pejzaż zimowy

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK
na odwrocie napisy:
- 22 / St. Gałek;
- adres?

Cena wywoławcza:

13 500 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

25
25

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868 Kraków - 1953 Kraków)

Triest, 1918

olej, tektura; 24 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d: B. RYCHTER-JANOWSKA. 8. XII 1918.

Cena wywoławcza:

12 000 zł

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

26
26

Pejzaż nadmorski

gwasz, akwarela, tektura; 33 x 47 cm w św. ramy;
sygn. p. d.: S Jaxa
na odwrocie napisy:
- adres?
- numer: 1518

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

9 000 - 11 000 zł

27
27

Ulica Świętego Jana w Krakowie - obraz dwustronny, 1920

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1920;
na odwrocie olejna kompozycja pejzażowa ze stadem koni;
na krośnie:

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

28
28

23 Pułk Ułanów Grodzieńskich

olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak

Cena wywoławcza:

6 900 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

29
29

Kwiaty w wazonie

olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. prawy bok: a. karpiński.

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 18 000 zł

30
30

Studium konia

olej, płótno; 29,5 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

31
31

Teodor GROTT (1884-1972)

Widok z okna

olej, płótno; 64 x 126 cm;
sygn. l. d.: Grott

Cena wywoławcza:

6 500 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

32
32

Pejzaż wiejski

olej, tektura; 16 x 29 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: StKamocki

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

33
33

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Pejzaż, 1912

olej, płótno; 63 x 81 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Weiss / 1912

Cena wywoławcza:

16 000 zł

Estymacja:

18 000 - 20 000 zł

34
34

Erwin CZERWENKA (1887 - 1970)

Letni pejzaż

olej, tektura; 30 x 25 cm w św. ramy;
sygn. i opisany l. d.: E. Czerwenka / Kraków

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

35
35

Stanisław GÓRSKI (1887 Kościan - 1955 Kraków)

Portret krakowianki

pastel, tektura; 33,5 x 23 cm w św. ramy;
sygn. p. d.: St. Górski

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

36
36

Leon GETZ (1896-1971)

Macierzyństwo, 1921

technika mieszana, kredka, ołówek, papier; 47 x 27 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: Leon Getz / Kraków 921 r.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

37
37

Joachim WEINGART (Drohobycz 1895 - obóz koncentracyjny Auschwitz 1942)

Akt kobiecy, 1925

ołówek, kredka, papier; 42,5 x 27 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. l. d.: Weingart 25;
opisany p. g.: 18 (w kole)

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

38
38

Dziewczyna w czerwonym szalu

olej, dykta; 100,5 x 79,5 cm;
sygn. l. d.: Szańkowski

Cena wywoławcza:

25 000 zł

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

39
39

Antoni PIOTROWSKI (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)

Nimfa i Satyr

olej, sklejka; 53 x 25,5 cm;
sygn. p. d.: A. Piotrowski

Cena wywoławcza:

17 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

40
40

Pejzaż, 1940

akwarela, kredka, papier; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sichulski / 1940

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

41
41

Abraham NEUMANN (1873 Sierpc (Mazowsze) - 1942 Kraków)

Dolinka krakowska

pastel, papier; 47,5 x 60,5 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: a. neumann;
na odwrocie napis: Droga do „Morskiego Oka”

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

42
42

Jerozolima

olej, tektura; 39 x 34 cm;
sygn. u dołu: a. Neuman;
na odwrocie napisy:
- Jerozolima
- 19 (wpisane w okrąg)

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

43
43

Kazimierz

olej, płótno; 78,5 x 58,5 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: ARTUR MARKOWICZ

Cena wywoławcza:

10 000 zł

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

44
44

Erno ERB (1890 Lwów - 1943 Lwów)

Przekupki na targu

olej, tektura; 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: E Erb

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

45
45

Targ

olej, tektura; 25,5 x 35 cm;
sygn. l. d.: E Erb

Cena wywoławcza:

6 500 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

46
46

Marian NOWICKI (1904 Kawęczyn - 1973 Góra Kalwaria)

Koń, 1928

olej, tektura; 46 x 49,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Marjan Nowicki / Kraków 1928;
na odwrocie:
- pieczęć: R. Aleksandrowicz
- dołączona kartka P. P. „DESA” z opisem pracy
- na krośnie: KT 552B

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 000 zł

47
47

Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie, 1923

akwarela, papier; 30 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Fabijański 1923.

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

48
48

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Pejzaż wiejski

olej, tektura; 33 x 48 cm w św. ramy;
sygn. l. d.: A. Setkowicz

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

49
49

Wybrzeże

akwarela, tektura; 43,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: JBrach

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 2 500 zł

50
50

Martwa natura, 1932

olej, sklejka; 54 x 46 cm;
sygn. i dat. p. d.: Mieczysław Filipkiewicz / 1932;
na odwrocie opisany: Mieczysław Filipkiewicz / 1932 / „Martwa natura" (flamastrem)

Cena wywoławcza:

4 500 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł