28.11.2024 czwartek
19:00
Artessia Dom Aukcyjny
ul. Wilcza 55/63
00-679 Warszawa
18.11 - 28.11.2024
Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.
Na aukcji obowiązuje regulamin domu aukcyjnego.
litografia tuszem, prósz/ papier, 47,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p.d.: LWyczół 1924, opis. l.d.: Tusz
olej/ deska, 20,5 x 32 cm,
sygn. p.d.: B.Rychter-Janowska;
na odwrociu napis: „Pochmurny dzień” 100 / Br. Rychter Janowska
gwasz/ tektura, 34x48,5 cm,
sygn. l.d.: S Jaxa / 1921;
olej/ płótno, 27x41 cm,
sygn. p.d.: Tadé Makowski;
na odwrociu napis: Tadé Makowski / Falaises / Paris
olej/ płótno, 89x123 cm
olej/ płótno dublowane, 105x89 cm
Panorama Warszawy od strony Wisły, 1822
akwaforta, akwarela/ papier, 36x52,5 cm;
na odwrociu napis piórkiem: Warsaw. Grafikę rytował Jan Fischbach, odbijał zakład Artaria w Wiedniu
olej/ płótno dublowane, 62x39 cm,
sygn. p.d.: W.Pawliszak (sygnatura poprawiana);
gwasz, tusz, ołówek/ papier, 25,5x139,5 cm,
sygn. p.d. faksymile: W.Pawliszak;
na oprawie nalepka nr 6372 z Wystawy pośmiertnej artysty w 1905 roku w TZSP w Warszawie oraz dawna reprodukcja z wizerunkiem artysty
Śmierć ks. Józefa Poniatowskiego, przed 1830
olej/ płótno dublowane, 64x79 cm,
napis. p.d.: JSuchodolski
olej/ płótno naklejone na tekturę, 68x52 cm,
sygn. p.d.: ZW, opisana p.d.: Franciszka z Grocholskich Jełowicka
olej/ płótno naklejone na tekturę, 68x52 cm
olej/ płótno, 85x59 cm,
sygn. p.d.: E. Świerkiewicz / w Cieszynie / 1865
olej/ płótno, 57x77 cm,
sygn. l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz;
na odwrociu napis: Autentyczność szkicu / Zygmunta Ajdukiewicza / stwierdzam / Stan. Ajdukiewicz;
olej/ sklejka, 40,5x50 cm,
sygn. i dat. l.d.: St Kamocki / 1942;
na odwrociu napis autorski: S.Kamocki / Harenda - Zakopane / „Piwnica goralska”
olej/ sklejka, 40,5x50 cm,
na odwrociu napis autorski S.Kamocki / Zakopane / Rownia Krupowa
olej/ płótno, 52x78 cm,
sygn. l.d.: Kazimierz Pułaski / Warszawa 95
olej/tektura, 27,5x38,5 cm;
sygn. l.d.: L.E. Kroczak
olej/ tektura, 35x43,5 cm,
sygn. p.d.: C.Tański
olej/ tektura, 63x77 cm,
sygn. p.d.: Józef Rapacki 1927 Olszanka
akwarela, gwasz, ołówek/ papier, 65x96 cm;
sygn. l.d.: S.Gibiński
gwasz/ karton, 27x46 cm,
sygn. l.d.: A Setkowicz
akwarela, gwasz/papier, 35x49 cm;
sygn. p.d.: W.Skoczylas
ołówek/ papier, 24,5x19 cm;
ołówek/ papier, 18,5x21,5 cm
ołówek/ papier, 12x12 cm,
sygn. dat. i opis. p.d.: St. Saw.. / 6.V.96 Wiedeń;
na oprawie pieczęć: Ze spuścizny Stanisława Sawiczewskiego / Nr 2C14;
poniżej nalepka DA Desa Unicum
ołówek/ papier, 20x14 cm,
na oprawie pieczęć: Ze spuścizny Stanisława Sawiczewskiego / Nr 2C20;
olej/ karton, 56x70 cm,
sygn. i dat. p.g.: SM 23 III 2004
gwasz/papier, 34,5x23 cm;
naklejona na karton;
na nim napis l.d.: 14., verso napis: Kory(e)cka - Lewandowska
akryl/płyta pilśniowa, żyłka 41,5x39,5 cm;
na odwrociu autorski napis: nr 17/75
gwasz/papier, 27x17 cm;
naklejona na karton
olej/ płótno, 60x50 cm,
sygn. p.d.: Jankowski;
na odwrociu opis autorski: „Pamiętaj o mnie” / Krystian Jankowski / olej 60x50 cm / 2022.02.11.
akryl/płótno, 70x50 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: Anna Danuta Lewandowska 2012
gwasz/ papier, 20x29 cm, na odwrociu
sygn. ołówkiem: Broll, 1953
tusz lawowany/ papier, 27x19,5 cm,
sygn. i opis. p.d.: Tereni / J.;
papier ze znakiem wodnym: Hamilton Bond
ołówek, akwarela/ papier;
28 x 38 cm;
sygn. i dat. p. d. (ołówkiem): Jan Cybis 72
olej/ sklejka, 18,5x35 cm,
sygn. p.d.: T.Cieślewski;
monotypia/ papier, 42 x 30 cm;
na oprawie pieczęć: Wojewódzki Urząd / Ochrony Zabytków / … Gdańsk ...;
do oprawy przyklejony opis z wystawy w 2004 roku;
monotypia/ papier, 14,5x20 cm,
sygn. p.d.: aubranowicz 63 i numerowany l.d.: 98/100
monotypia/ papier, 2ox20 cm,
sygn. p.d.: T.Tysz numerowany l.d.: 98/100
monotypia/ papier, 16x11,5 cm,
sygn. p.d.: U.Broll 63
litografia/ papier, 14,5x20,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: R.O./63., oraz l.d.: R.Owidzki
Serwis do kawy Kula, 1932-34 r.
porcelana, w składzie: 2 dzbanki, cukiernica, 6 filiżanek z podstawkami;
sygnowane na spodzie wyciskiem: litera Ć w trójkącie oraz numerem: 2263
Serwis do kawy Płaski – różowy, 1932-34 r.
porcelana barwiona w masie, w składzie: 2 dzbanki, cukiernica, 6 filiżanek z podstawkami;
sygnowane na spodzie wyciskami: litera Ć w trójkącie podpisanym Ćmielów oraz literą R
Wazon z dekoracją roślinną
szkło warstwowe, trawione, szlifowane, wys. 25 cm;
sygn. na brzuścu u dołu: Arsall
Talerz deserowy, ok. 1815-1820
porcelana, farby naszkliwne;
średnica 22,8 cm, wys. 3,3 cm;
na spodzie naszkliwnie oznaczenie wytwórni, kolorem niebieskim trzy gwiazdki, kolorem brązowym: Baranowka., poniżej: 5.
Para talerzy deserowych, ok. 1820-1825
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
średnica 23 cm, wys. 3 cm;
na spodzie oznaczenie wytwórni, kolorem brązowym naszkliwnie: Baranówka.;
na jednym talerzu poniżej: 8
Półmisek z przedstawieniem ptaków, XVIII w.
34x23 cm, wys. 7,8 cm;
na spodzie naszkliwnie oznaczenie wytwórni kolorem niebieskim dwa skrzyżowane miecze oraz wycisk: R
Półmisek z kwiatami, 2 poł. XVIII w.
fajans, farby naszkliwne, śr. 37 cm, wys. 5 cm,
sygn. na spodzie brązową farbą: P