Dom Aukcyjny Libra

Aukcja sztuki XX i XXI wieku

09.12.2019 poniedziałek

19:00

Dom Aukcyjny Libra

ul. Złota 48/54

00-120 Warszawa

Do wylicytowanej ceny doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 18% ceny sprzedaży. Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

108 obiektów
001
001

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Pejzaż, 1942

tusz / papier
31,5 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Hayden | 42

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 16 000 zł

002
002

Jerzy JANISCH (1901-1962)

Katedra / Mężczyzna z radiem (pr. dwust.

olej / papier (Katedra)
węgiel / papier (Mężczyzna z radiem)
50,5 x 70 cm
sygnowany l.d.: janisch (Katedra)
sygnowany i opisany l.d.: Janisch J. | W-wa | [nieczytelny] (Mężczyzna z radiem)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

003
003

Tadeusz MAKOWSKI (1882 Oświęcim -1932 Paryż)

Bonne fete, 1929

akwarela, pastel / papier
17 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: T.M.
opisany śr.g. Bonne fete
datowany p.d. 16 oct.
na odwrociu list wnuka Mickiewicza datowany 16 października 1929
Ekspertyza...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 250 000 zł

004
004

Martwa natura z koszem pieczywa, 1930

ołówek / papier szary z filigranem P.M. FABRIANO
23,9 x 32,8 cm
wtórnie sygnowany i datowany l.d.: Włodarski/ 1930

Cena wywoławcza:

Estymacja:

95 000 - 125 000 zł

005
005

Gobelin morski, 1948

olej / płótno
60,5 x 81,5 cm
sygnowany i datowany przy prawej krawędzi śr.: WŁODARSKI 948

Cena wywoławcza:

Estymacja:

550 000 - 750 000 zł

006
006

Pablo PICASSO (1881-1973)

Le guerre et la paix, 1961

pastel, ołówek / papier
34 x 25 cm w świetle passe-partout
69 x 58 cm w oprawie
rysunek na druku strony tytułowej książki z napisem: 'LA | GUERRE | ET LA PAIX'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

360 000 - 400 000 zł

007
007

[Kompozycja figuralna nr 600], 1954

tusz, ołówek / papier
29,5 x 41,7 cm (arkusz)
36,2 x 48,1 cm (z oprawą)
wtórnie opisany przez matkę artysty, Krystynę Wróblewską, (Hirschebrg), l.d.: A.Wróblewski, p.g.: 600

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

008
008

[Martwa natura nr 407], niedatowany

tusz, ołówek / papier
29,7 x 21 cm (arkusz)
36,6 x 27,7 cm (z oprawą)
wtórnie opisany przez matkę artysty, Krystynę Wróblewską, (Hirschebrg), p.d.: A.Wróblewski, p.g.: 407

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

009
009

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Teka "Katarsis", 1985 r.

teka 6 grafik w płóciennej oprawie
edycja 15/100
miękki werniks / papier
76 × 57 cm (arkusz)
każda z prac sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: M. Abakanowicz 85
oraz opisana ołówkiem l.d.: 15/100

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

010
010

Maria JAREMA (Stary Sambor 1908 - Kraków 1958)

Z cyklu "Akty", 1953

monotypia / papier
29,5 × 36 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 29,5 × 36 | monotypia | Akty | nr kat. 195 | Maria Jarema | 1953

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 80 000 zł

011
011

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Abstrakcja, 1962

olej, płótno; 90 × 77,5 cm
sygnowany na odworcie l.g.: „JERZY NOWOSIELSKI | 1962”; l.d.: JERZY NOWOSIELSKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

380 000 - 450 000 zł

012
012

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Kompozycja abstrakcyjna II, 1958

olej, deska
56,5 x 65,5 cm
na odwrocie nalepka z sygnaturą i opisem: "Jan Ziemski | Komp. abstr. II - 1958 | Serja Kosmiczna | wł. Jan Ziemski | Lublin"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

013
013

Nowa autostrada IX, 1998

akryl / płótno
115,5 × 85 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: S. Fijałkowski – Nowa autostrada IX. niebieska 5/98

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 160 000 zł

014
014

16 VI 2005

węgiel, akryl, akwarela / płótno
116 × 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.: S. FIJAŁKOWSKI 16 VI 2005 30/2005

Cena wywoławcza:

Estymacja:

110 000 - 140 000 zł

015
015

Judyta SOBEL (1924 Lwów - 2012 Nowy Jork)

Bez tytułu, l. 50 XX wieku

olej / płótno
45 x 63 cm
sygnowany l.d.: J. SOBEL

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

016
016

Jan BERDYSZAK (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Księga związanej przezroczystości, 1977

szkło, lina
27,5 × 42 × 16 cm
sygnowany na odwrociu: JAN | BER | DYSZ | AK

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 95 000 zł

017
017

Kompozycja XVI, 1962

akwarela, gwasz / papier milimetrowy
57 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: Jan Bedyszak | 1962 | XVI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 16 000 zł

018
018

Kompozycja fakturowa numer 400, 1960

technika własna / płótno
142 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu sr.g.: BRONISŁAW | KIERZKOWSKI | KOMPOZYCJA | FAKTUROWA NR 400. | 1960. 142 x 114 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 95 000 zł

019
019

Obraz 47, 1982

olej, płótno, 90 × 80 cm
sygnowany na odwrocie śr.: „KIERZKOWSKI | 1982 | 47 (w okręgu) wym. 90 × 80 cm”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

020
020

Rajmund ZIEMSKI (1930 - 2005)

Znaki, 1959

olej / płótno
60 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: ZIEMSKI 59
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: RAJMUND ZIEMSKI | WARSZAWA | NOWOLIPKI 10-201 | ,,ZNAKI" | 60 X 150

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 110 000 zł

021
021

146, 2006

akryl/płótno, 195x175 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

022
022

Zdzisław STANEK (1925 - 1996)

Światłokwiat IV, 1962

olej / płótno
65 x 52 cm
sygnowany i datowany p.d.: Z. Stanek 62
na odwrociu nalepka z danymi pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

023
023

Kompozycja, 1963

technika mieszana na papierze (kolaż, olej, ołówek, kredka, rysunki dziecięce)
78 x 108 cm
109 x 135,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: Dominik 1963

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

024
024

Pejzaż, 1963

olej / papier
83,5 x 110,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany wewnątrz kompozycji: Dominik 63

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 105 000 zł

025
025

Niebieski, 1967

olej / płótno
70 x 90 cm
sygnowany p.d.: DOMINIK
na odwrociu papierowa naklejka z Muzeum Narodowego w Warszawie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 85 000 zł

026
026

olej / płótno
60 x 55 cm
80 x 74 cm w oprawie
sygnowany p.d. Dominik
opisany na odwrociu p.g.: Potwierdzam | autentyczność | obrazu mojego ojca | [nieczytelny podpis] | kwiecień 2016 Tomasz Dominik

Cena wywoławcza:

Estymacja:

36 000 - 42 000 zł

027
027

Bez tytułu, 1961

kolaż / tektura naklejona na płótno
47 x 35,5 cm
52,8 x 41,3 cm (z oprawą)
sygnowany i datowany na odwrociu p.d.: MWarzecha | 1961

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

028
028

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Mięso, 1996

olej / płótno
46 x 38 cm
sygnowany i datowany p.g.: JACEK SIENICKI 96

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

029
029

Okno, 1981

olej / płótno
116 x 89 cm
sygnowany i datowany p.d.: 7 XI 81 JS
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: JACEK SIENICKI "OKNO" 1981

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

030
030

Moi ludzie, 1987

olej / płótno
170 x 120 cm
sygnowany i datowany p.g.: AKERMANN 1987.12.13 oraz p.d.: AKERMANN | 1987

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

031
031

Galilee, 1993

olej / płótno
139 x 79 cm
149 x 89 cm (w oprawie)
sygnowany i opisany na odwrocie: 80 x 141 cm | KORCZOWSKI | GALILEE | 1993 | KORCZOWSKI

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 500 - 10 500 zł

032
032

Figura czerwona, 1995

olej / płótno
102 x 84 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.: JANUSZ PRZYBYLSKI 95 | ,,FIGURA CZERWONA"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

033
033

Bez tytułu, 2018

olej, technika mieszana / płótno
60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: WOJCIECH KOPCZYŃSKI | BEZ TYTUŁU | 2018 | 60 x 60 | WK

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

034
034

Bez tytułu, 2000-2018

giclee / papier
95,7 x 69,8 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: 2. 2000-2018 4/L Jerzy Skolimowski
u dołu arkusza wyciśnieta pieczęć z opisem: Jerzy Skolimowski Original Art Limited Edition

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

035
035

Bez tytułu (2000–2018)

95,7 × 69,8 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu kompozycji: 1.2001/2018 4/L Jerzy Skolimowski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

036
036

Sen czworonożny, 1973

akwarela, gwasz / papier
62 × 47 cm
sygnowany i datowany l.d.: Lebenstein 73

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 55 000 zł

037
037

Postać, 1965

akwarela, tusz / papier
42,7 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Lebenstein 65

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

038
038

Wieś Kamion - Biała Dama, 1995

olej / płyta
41 x 40 cm
sygnowany i datowany l.d.: Duda-Gracz 1889/ 1995.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

36 000 - 46 000 zł

039
039

Mały Sztandar, 1973

assemblage, technika mieszana
95×50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: „Hasior 1973”

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

040
040

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Shalom, 1998

olej / płótno
200 x 220 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: 1998 | E.DWURNIK | >>SHALOM- | -LEŻAJSK<<, śr.g.: XXIII - 7 | 2381

Cena wywoławcza:

Estymacja:

95 000 - 115 000 zł

041
041

Gablota VI, 1974

akryl, olej / płótno
77 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: JANUSZ PRZYBYLSKI | ,,GABLOTA VI" 74. | 77 X 61 cm, ACRYL.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

042
042

Łukasz KOROLKIEWICZ (ur. 1948, Warszawa)

Bez tytułu, 1974

olej / płótno
199 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrociu l.g.: ŁUKASZ | KOROLKIEWICZ | 1974

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 105 000 zł

043
043

Marek SOBCZYK (ur. 1955, Warszawa)

Serwetniki Rzeczy, 1991-93

olej / płótno
150 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.: MAREK SOBCZYK | 1991/93|150 X 106 OLEJ |
SERWETNIKI RZECZY

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

044
044

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955, Warszawa)

Martwa natura z pochlapaną ławką, 2001

tempera żółtkowa / płótno
150 x 250 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: Jarosław Modzelewski 2001 (w owalu) | ,,Martwa natura z pochlapaną ławką | 150 x 250 tempera ż.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

045
045

Piesek drapie się za bramą, 2001

tempera żółtkowa / płótno
80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.g.: Jarosław 2001 | Modzelewski | ,,Piesek drapie się | za bramą" | temp. ż. 80 x 100

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

046
046

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

AE, 2018

olej / płótno
110 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu p.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK | AE | 110 X 130 | 2018

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 55 000 zł

047
047

Rekwiem, 2015

olej / płótno
33,5 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.:
WŁODZIMIERZ PAWLAK | REKWIEM | 33 X 24 | 2015

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 38 000 zł

048
048

Dziennik 09.X.2017-26.X

olej, ołówek / płótno
18 x 13,3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu l.b.: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 09X2017 -26X

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

049
049

Dźwignia, 1985

akryl, olej / płótno
160,5 x 120 cm
sygnowany i datowany p.d.: Jan Dobkowski 85
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu śr.g.: Jan Dobkowski | "DŹWIGNIA" 1985 | olej + akryl | 160 cm x 120 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł

050
050

Bez tytułu, 1993

pastel / papier
50 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: Jan Dobkowski | 1993 rok

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 500 - 8 500 zł