Warszawski Dom Aukcyjny

Wyprzedażowa Aukcja Wyjadowa w Katowicach

08.12.2020 wtorek

18:00

Warszawski Dom Aukcyjny

Plac Wolności 11

Katowice

100 obiektów
001
001

Jan SZANCENBACH (Kraków 1928 - Kraków 1998)

Port w Smogen, 1993

olej, płótno, 80 x 90 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach
Na odwrocie opis autorski: JAN SZANCENBACH / PORT W SMOGEN / 1993

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

002
002

Józef MEHOFFER (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Sztuka Polska – okładka wraz z całym czasopismem, 1903

litografia barwna / papier; 38,5 x 28,5 cm
sygn.. i dat. na płycie l. d.: Józef Mehoffer / 1903;

Cena wywoławcza:

500 zł

003
003

Alicja HALICKA (Kraków 1894 - Paryż 1975)

Kompozycja, 1916

ołówek, papier; 24 x 31 cm;
sygn. i dat. l. g.: A Halicka / 1916

Cena wywoławcza:

3 900 zł droit de suite

004
004

Pejzaż miejski

olej, płótno, 70,5 x 100,5 cm

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

005
005

Martwa natura, 1990

olej, płótno; 61 x 73 cm;
sygn. i dat. p. b.: O Bierwiaczonek ‘90

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

006
006

W Pirenejach, 1997

olej, płótno, 61 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Wallis. J / 97;
Na odwrocie na płótnie opis autorski: TERESA WALLIS – JONIAK / „W PIRENEJACH” / 98 (sic!);

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

007
007

Karol HEIMROTH (1860 - 1930)

Pejzaż przedwieczorny, ok. 1900

olej, płótno naklejone na tekturę; 40 x 68 cm (w św. oprawy);
sygn. l. d.: Heimroth

Cena wywoławcza:

2 500 zł

008
008

Mała modelka

olej, tektura; 62 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: aneri
Obraz wystawiany: Aneri Irena Weissowa. Wystawa obrazów, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków – Nowa Huta, Al. Róż 3 – październik – listopad 1961, kat. poz. 6.

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

009
009

Kwiaty pigwy w niebieskim wazonie, ok. 1935

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 62,5 x 48 cm;
sygn. oł. p. d.: aneri ;
u dołu pośrodku litery powiązane: WIB (ołówkiem).

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

010
010

Pejzaż jesienny II – Kalwaria, 1970

olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie odręcznie pisany ołówkiem nr 2

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

011
011

Szkice kobiet w różnych ujęciach

długopis, tusz niebieski, papier; 14,1 x 20,4 cm;
sygn. l. d.: RBan (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

012
012

Szkice postaci

ołówek, papier kremowy; 14,9 x 21 cm;
sygn. śr. g.: RBan

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

013
013

Szkice kobiet

sygn. p. g.: RBan (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

014
014

Stanisław BATOWSKI-KACZOR (1866 Lwów -1946 Lwów)

Płaszcz damski leżący na rokokowym fotelu;

ołówek; papier; 16,1 x 10,4 cm
Verso:
Płaszcz leżący na rokokowym fotelu oraz popiersie profilowe mężczyzny z ołówkiem,
u dołu napis autorski: Pohl [Anton Pohl].

Cena wywoławcza:

100 zł

015
015

Studia krzewów

ołówek, papier 16,1 x 10,4 cm

Cena wywoławcza:

100 zł

016
016

Studia leżącego psa

ołówek, papier, 16,1 x 10,4 cm
Na odwrocie szkic: Młody mężczyzna prowadzący psa

Cena wywoławcza:

100 zł

017
017

Panorama z widokiem Wawelu

autolitografia, papier; 34 x 42 cm (wymiar arkusza);

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

018
018

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Kościół św. Andrzeja

sygn. na płycie p. d.: SF

Cena wywoławcza:

300 zł

019
019

Stanisław RACZYŃSKI (1903 Wadowice - 1982 Kraków)

Wielkanoc

drzeworyt, papier; 17 x 14 cm (w św. passe – partout);
sygn. p. d.: St. Raczyński (długopisem);
tytuł l. d.: Wielkanoc (długopisem)

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite

020
020

Marc CHAGALL (1887-1985)

L'apparition au Cirque" , 1963

litografia barwna, papier; 31 x 23,5 cm (w św. passe-partout);
(Mourlot 392)

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

021
021

Marc CHAGALL (1887-1985)

Inspired L’Inspiré, 1963

Mourlot Volume II (Lithographe II)

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

022
022

Marc CHAGALL (1887-1985)

Le Clown Blanc

litografia, papier; 37,9 x 27,6 cm;
„Derrière le Mirroir” no 147, 1964

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

023
023

Kompozycja XI

collage, papier; 65,7 x 50,5 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

024
024

Kompozycja XIII

collage, papier; 65,5 x 50,5 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

025
025

Kompozycja XIV

tusz, papier; 66 x 50,5 cm

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

026
026

Leonor FINI (1908-1996)

Głowa dziewczyny

litografia, papier welinowy; 36,5 x 45 (wymiar arkusza)
numer. l. d.: 135/297 oraz sygn. p. d.: Leonor Fini (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

027
027

Leonor FINI (1908-1996)

Twarz kobiety

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

028
028

Leonor FINI (1908-1996)

Głowa dziewczyny z zamkniętymi oczami

Cena wywoławcza:

300 zł droit de suite

029
029

Jan Kanty GUMOWSKI (1883 Krościenko - 1946 Kraków)

Barbakan, 1926

litografia, papier, 28,9 x 42,6 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: JG (monogramem na kamieniu)

Cena wywoławcza:

100 zł

030
030

Wnętrze kościoła Mariackiego, 1926

litografia, papier, 37,5 x 26 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: J Gumowski (na kamieniu)

Cena wywoławcza:

100 zł

031
031

Szczyty Sukiennic i wieże kościoła Mariackiego, 1926

litografia, papier, 38,5 x 26,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy)
Z teki grafik Widoki Krakowa

Cena wywoławcza:

100 zł

032
032

Szkic mężczyzny z pochyloną głową

akwarela, papier; 29,7 x 20,7 cm;
sygn. p. d.: Dariuss

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

033
033

Popiersie stwora z rogami

kredka, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. p. d.: DKaleta

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

034
034

Popiersie rycerz z prawego profilu, 2019

akwarela, gwasz, kredka, papier; 29,5 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: DKaleta 2019 / Dla Iwony Gacparskiej

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

035
035

Aleja Unter den Linden w Berlinie, ok. 1903?

ołówek, papier; 16 x 20 cm (w świetle oprawy);
Napis autorski u dołu z lewej: Berlin Unter den Linden

Cena wywoławcza:

500 zł

036
036

Autoportret

kredki, papier; 19,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

500 zł

037
037

Motyw z Arco S. Marco III, 1905

kredki, papier jasnobrązowy; 19 x 15 cm (w świetle oprawy);

Cena wywoławcza:

500 zł

038
038

Martwa natura z czosnkiem

litografia barwna, papier, 25,8 × 21 cm (zadruk), 37,5 × 28 cm (wymiar arkusza);

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

039
039

Pejzaż z Prowansji

litografia barwna, papier, 22 × 26,5 cm (zadruk), 28 × 37,5 cm (wymiar arkusza);

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

040
040

Autoportret

litografia barwna, papier czerpany; 26,5 × 20,5 cm (zadruk), 37,5 × 28 cm (wymiar arkusza);

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

041
041

Andrzej Fredro Wojewoda Podolski po pobiciu Tatarów nad Bugiem swobadza zabranych w niewolę

heliograwiura, papier, 18,9 x 27,5 cm (wymiar kompozycji);

Cena wywoławcza:

100 zł

042
042

Elekcyja Jana Kazimierza

heliograwiura, papier; 18 x 35 cm (wymiar kompozycji);
poniżej pośrodku kompozycji napis: Elekcyja Jana Kazimierza. (drukiem)

Cena wywoławcza:

100 zł

043
043

Stanisław Fredro przyprowadza własną chorągiew pod Smoleńsk

heliograwiura, papier, 18,8 x 27 cm (wymiar kompozycji);
poniżej kompozycji napis: Stanisław Fredro przyprowadza własną chorągiew pod Smoleńsk. (drukiem), napis p. d.: Czcionkami R. Austa III. we Wiedniu (drukiem)

Cena wywoławcza:

100 zł

044
044

Pejzaż miejski z wieżą kościoła

ołówek, brystol; 35,1 x 22, cm

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

045
045

Akt kobiety siedzącej z prawego profilu

ołówek, papier; 22,3 x 29,3 cm

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

046
046

Szkic dziewczyny z warkoczami ukazanej tyłem

ołówek, papier; 17,5 x 12,3 cm

Cena wywoławcza:

200 zł droit de suite

047
047

Henryk KRYCH (1905-1980)

olej, płótno, 38,5 x 46,5 cm
Na odwrocie na krośnie malarskim napis: 101 / „PEJZAŻ” / 46 x 38; oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Łodzi

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

048
048

Henryk KRYCH (1905-1980)

Ogród

olej, płótno, 38,5 x 46 cm;
sygn. l. d.: H. KRYCH
Na odwrocie na krośnie malarskim napis: 158 „OGRÓD”; oraz nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Łodzi

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

049
049

Henryk KRYCH (1905-1980)

olej, płótno, 46 x 33,5 cm

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

050
050

Ludwik MACIĄG (1920 Kraków - 2007 Gulczewo)

Szkic konia w uprzęży

ołówek, papier, 16,1 x 22,2 cm

Cena wywoławcza:

100 zł droit de suite