Black Art Dom Aukcyjny

VII Aukcja Sztuki Współczesnej

09.12.2021 czwartek

19:30

Black Art Dom Aukcyjny

ul. Siewierska 2

42-480 Poręba

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

98 obiektów
01
01

Zima I, 2021

sucha pastel /papier, 35 x 50 cm, oprawiona

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

02
02

Katarzyna BUŁKA-MATŁACZ (ur. 1965, Warszawa)

Jabłko weneckie, 2018

brąz patynowany, wys. 17 cm, wykonana metodą traconego wosku,
sygnowana K.M.B.

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

03
03

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Pomarańczowe tulipany, 2018

akryl/płótno, 30 x 30 cm,
sygnowana p.d. 2018 E.Dwurnik, certyfikat autorski, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 40 000 zł

04
04

Pani Smoków II, 2015

olej/płótno 70 x 85 cm,
sygnowana p.d. Dariuss Kaleta, opisana na odwrociu

Cena wywoławcza:

11 000 zł

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

05
05

Konie

akwarela na papierze, 55 x 69 cm, wym. arkusza 34,5 x 49 cm, praca oprawiona,
sygnowana p.d.

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 21 000 zł

06
06

Obraz 1907/Wieś Jedlina/Spłoszone ptaki, 1995

olej/płyta 52 x 119 cm,
sygnowana l.d.DUDA-GRACZ 1907/95, na odwrociu nalepka autorska oraz nalepka z wystawy w Rdziejowicach, praca oprawiona. Certyfikat córki Agaty Dudy-Gracz

Cena wywoławcza:

80 000 zł droit de suite

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

07
07

Praca z cyklu "Ludzie" ( P-2005-2676), 2005

akryl/płótno, 50 x 40 cm,
sygnowana l.d., praca oprawiona, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

08
08

Jan ŻYREK (ur. 1966, Istebna)

Promienie duszy, 2017

olej/płótno, 120 x 70 cm,
sygnowana p.d. JŻ17

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

09
09

rzeźba według obrazu Jerzego Dudy-Gracza "Józefowi Chełmońskiemu", 1979/2021

E/A 3/4, brąz, 50 x 25 x 25 cm, certyfikowana przez Agatę Dudę-Gracz

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

10
10

Tomasz KOCLĘGA (ur. 1968, Zawiercie)

Mundum Onus, 2021

brąz 65 x 43 x 40 cm, podstawa marmur Brecci, waga całkowita 24,75 kg

Cena wywoławcza:

8 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

11
11

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Podróże Don Kichota - Don Quichotte, 2017

brąz patynowany i polerowany, drewno, 40 x 45 cm, wys. z lancą: 62 cm

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

12
12

Krzysztof POWAŁKA (ur. 1985, Będzin)

Kolejny świt, 2012

olej/deska 38,6 x 30,3 cm,
sygnowana pd. K.Powałka'12, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

13
13

Lech BATOR (ur. 1986)

How deep the (rabbit) Hole Goes …? 2021

akryl/płótno/deska, 120 x 80 cm,
sygnowana opisana na odwrociu, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

24 000 - 32 000 zł

14
14

Artur KOLBA (ur. 1967)

Podróż poślubna, 2012

olej/płótno, 100 x 70 cm,
sygnowana l.d.:A. Kolba' 12, opisana na odwrociu, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

15
15

Plecami II, 2020

olej/płótno, 80 x 100 cm,
sygnowana l.d.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

16
16

Przebudzenie (Awaking), 2021

olej/płótno, 102 x 66 cm,
sygnowana p.d., opisana na odwrociu, certyfikat autorski, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

17
17

Anna SZPRYNGER (ur. 1982, Warszawa)

bez tytułu, 2014

akryl/płótno, 30 x40 cm,
sygnowana na odwrociu

Cena wywoławcza:

5 600 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

18
18

bez tytułu, 12/2015

Olej/płótno 120 x 60 cm,
sygnowana, opisana na odwrociu

Cena wywoławcza:

5 600 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

19
19

Head 78, 2012

akryl/płótno, 100 x 81 cm,
opisana i sygnowana na odwrociu, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

20
20

bez tytułu (99), 2012

akryl/płótno, 30 x 50 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł

21
21

dyptyk z cyklu Lustra
1) Czesław Czapliński, "Beksiński z cyklu lustra", wydruk na płótnie 2018,
100 x 70 cm,
sygnowana p.d., opisana na odwrociu, praca oprawiona,

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

22
22

dyptyk z cyklu Lustra
1) Czesław Czapliński, "Andy Warhol z cyklu lustra", wydruk na płótnie 2018,
100 x 70 cm,

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

23
23

Leaving Las Vegas, 2021

akryl/płótno, 55 x 46 cm,
sygnowana p.d, opisana na odwrociu, praca oprawiona, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 000 zł

24
24

Karen BROYAN (ur. 1986)

Lady Europe - ostatnia szansa, 2021

olej/płyta, 40 x 50 cm,
sygnowana d.p: K. B., certyfikat autorski na odwrociu, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

25
25

Adam SADURA (ur. 1960, Mysłowice)

bez tytułu, 2021

akryl/płótno, 50 x70 cm,
sygnowana p.d.

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 4 000 zł

26
26

Artur KOLBA (ur. 1967)

Arka, 2021

olej/płótno, 90 x 60 cm,
sygnowana p.d.

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

27
27

Dariusz ŚLUSARSKI ( ur. 1979, Częstochowa)

Symfonia, 2021

olej/płótno, 90 x 80 cm, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

28
28

Boulangerie, 2021

akryl/płótno, 40 x 30 cm,
sygnowana p. d., praca oprawiona

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

29
29

Atlantyda, 2016

olej/płyta, 80 x 60 cm, opisana i
sygnowana na odwrociu, praca oprawiona, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

30
30

Awaking

akryl, olej/płótno, 60 x 90 cm,
sygnowana l.d, opisana i
sygnowana na odwrociu, praca oprawiona, certyfikat autoski

Cena wywoławcza:

40 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

31
31

Adam BAKALARZ (ur. 1989, Tychy)

GA, 2021

płaskorzeźba w brązie, 73 x 73 cm w ramie,
sygnowana z przodu i tyłu płaskorzeźby oraz z tyłu ramy, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

32
32

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

Perseusz, 1988

brąz, kamień 46 x 26 x 12 cm,
sygnowana na odwrocie z numerem seryjnym: B 335 / 1000 HC

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

60 000 - 70 000 zł

33
33

Helios, 1988

brąz patynowany, kamień, 39 cm, sygnowany p.d.: Mitoraj, na odwrociu ed: B225 / 1000 HC

Cena wywoławcza:

38 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 60 000 zł

34
34

Pocałunek

brąz złocony, podstawa kamienna, wysokość 29 cm,
sygnowana na prawym ramieniu: Sętowski

Cena wywoławcza:

8 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

35
35

Don Kichot

brąz patynowany, 31 x 7,5 x 9,5 cm,
sygnowana na podstawie: Sętowski

Cena wywoławcza:

5 600 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

36
36

Samotność, 1998

akryl/płótno, 80 x 60 cm,
sygnowana lewy dół, certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

37
37

Nokturn XXV, 1998

akryl/płótno, 89 x 116 cm,
sygnowana i opisana na odwrociu

Cena wywoławcza:

35 000 zł droit de suite

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

38
38

Teresa RUDOWICZ (1928 - 1994)

Kompozycja, 1977

technika własna/kolaż/sklejka, 16,5 x 12,4 cm,
sygnowana i datowana na odwrociu: T. Rudowicz

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

39
39

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

bez tytułu

ołówek/papier, 29 x 21 cm, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 500 - 6 500 zł

40
40

Portret Piotra Wąsika

tusz/papier, 39,5 x 27,5 cm, w św. p-p,
napis p.d: Piotr Wąsik / Pierwszy Polak w przestworzu. / nieustraszony bojownik. / wynalazca sterowca parowego, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

41
41

Jerzy PANEK (1918-2001)

Martwa biurowa- Memento

ołówek, kredka, pastel/papier, 30 x36, 5 cm w św. p-p.,
sygnowana p.d., praca oprawiona

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

42
42

Teresa TYSZKIEWICZ (1953 Ciechanów - 2020 Paryż)

Kolmpozycja ze szpilkami, 1995

akryl, szpilki/płótno, 21,5 x 21,5 cm,
sygnowana, datowana i opisana na odwrociu, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 22 000 zł

43
43

Jadwiga MAZIARSKA (1916 Sosnowiec - 2003)

Król Ubu, 1989

olej/płyta, 47 x 35 cm,
sygnowana l.d, praca oprawiona

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

44
44

Eugeniusz WANIEK (1906 - 2009)

Czytająca książkę

pastel/papier, 43, 5 x 61 cm,
sygnowana l.d., praca oprawiona

Cena wywoławcza:

2 400 zł droit de suite

Estymacja:

3 500 - 4 500 zł

45
45

Anna KARPOWICZ-WESTNER (ur. 1951 Kraków)

Słoneczny dzień

olej/płótno, 60 x 70 cm,
sygnowana p.d.: A. Karpowicz-W, opisana na odwrociu, praca oprawiona - rama pokryta płatkami złota

Cena wywoławcza:

11 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

46
46

Dawid SCHAB (ur. 1973, Rybnik)

Toskania 3, 2018

olej/płótno, 61 x 50,5 cm, sygnowany l.d: Schab'18

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 5 000 zł

47
47

Moja sarmacja - Epizod 6, 2006

Olej/płótno, 90 x 70 cm,
sygnowana p.d. praca oprawiona

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

48
48

Dorota KUŹNIK (ur. 1975, Oleśnica)

z cyklu: Gentle woman, 2018

Olej/płótno, 120 x 90 cm,
sygnowana l.d., opisana na odwrociu

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

49
49

Tatrzański nokturn, 1994

akwarela, pastel/papier, wymiar w św p-p. 33, 5 x 22, 5 cm, w oprawie 45,5 x 55,5 cm,
sygnowany p.d.: Duda Gracz ' 94,

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 35 000 zł

50
50

bez tytułu

Akwarela/papier 29,5 x 14 cm w św.p-p,
Praca oprawiona.

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

Estymacja:

10 000 - 16 000 zł