Art in House Dom Aukcyjny

VI Aukcja Klasyków Współczesności

21.05.2021 piątek

19:30

Art in House Dom Aukcyjny

Al. Jerozolimskie 107

02-011 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.
Do wybranych obiektów doliczona będzie opłata droit de suite.

76 obiektów
01
01

École de Paris, 2021

olej, szlagmetal, płótno, 110x110 cm
sygnowany w prawym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

18 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

02
02

Włodzimierz PAWLAK (ur. 1957, Korytów)

Dziennik 13 VI, 2013

olej, płótno, 33x24 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

03
03

Edward DWURNIK (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Błękitne tulipany, 2018

akryl, płótno, 81x65 cm

Cena wywoławcza:

50 000 zł droit de suite

Estymacja:

80 000 - 130 000 zł

04
04

Young Lady with Gloves (48/100), 2014

serigrafia, papier, 58x43 cm
serigrafia oznaczona suchą pieczęcią, wydana przez Felix Rosentiel's Widow & Son jako 48 z 100. Do pracy dołączony jest certyfikat autentyczności z podpisem Victorii de Lempicka, wnuczki artystki.

Cena wywoławcza:

25 000 zł droit de suite

Estymacja:

40 000 - 50 000 zł

05
05

Tomasz SĘTOWSKI (ur. 1961, Częstochowa)

Magiczna kula

akryl, płótno, 100x80 cm

Cena wywoławcza:

30 000 zł droit de suite

Estymacja:

45 000 - 70 000 zł

06
06

Joanna SIERKO-FILIPOWSKA (ur 1960r. Białystok)

Zgubione pióro, 2018

olej, płótno, 70x50 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

07
07

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941, Bieniawa k. Tarnopola)

Akt na huśtawce, 2021

akryl, płótno, 90x51 cm

Cena wywoławcza:

4 800 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

08
08

Chwalipięta, 2011

akryl, płótno, 79x79 cm

Cena wywoławcza:

10 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 18 000 zł

09
09

Raise Up, 2017

olej, płótno, 120x150 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

20 000 - 25 000 zł

10
10

Portret Balleriny, 2021

pastel, papier, 100x70 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 500 - 7 500 zł

11
11

Jan DUBROWIN (ur. 1957, Piotrków Trybunalski)

Pamiętnik, 2021

olej, płótno, 100x60 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

12
12

Zbigniew NOWOSADZKI (ur. 1957, Zamość)

Rozkosz, 2021

akryl, olej, płótno, 92x73 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

13
13

Regaty, 2021

akwarela, papier, 36x48 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

14
14

Nowy Jork, 2017

akryl, płótno, 33x24 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

20 000 zł droit de suite

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

15
15

Partytura do Baletu Sokrates XXVII, 2004

akryl, płótno, 100x73 cm

Cena wywoławcza:

26 000 zł droit de suite

Estymacja:

38 000 - 45 000 zł

16
16

Abażur, 2003

akryl, papier, 20x39 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

17
17

∞III, 1999

akryl, płótno, 100x46 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

18
18

Stanisław BAJ (ur. 1953, Dołhobrody)

Wieczór, 2013

olej, płótno, 70x100 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

19
19

Konik, 2021

akwarela, papier, 49x68 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

20
20

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Szkic dwustronny, 1960

ołówek, papier, 29, 8x20, 1 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu, na odwrocie pieczęć Krakowskiej Fundacji Nowosielskich. Autentyczność pracy potwierdzona przez Fundację Nowosielskich, obiekt skatalogowany w dokumentach fundacji.

Cena wywoławcza:

9 000 zł droit de suite

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

21
21

Muzykanci, 2021

olej, płótno, 120x100 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 9 000 zł

22
22

Trzy syreny na skale

olej, płótno, 80x95 cm

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 45 000 zł

23
23

Wcięta, 2020

olej, płótno, 100x70 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

24
24

Akt w fotelu, 2018

akryl, płótno, 55x46 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

4 800 - 5 500 zł

25
25

Wojownik z cyklu kody DNA, 2020

olej, akryl, płótno, 74x76 cm
sygnowany w prawym dolnym rogu.

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

26
26

Zwierciadło istnienia, 2021

technika własna, płótno, 100x100 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

27
27

Andrzej BATOR (ur. 1951, Łódź)

Układ, 2018

akryl, płótno, 100x100 cm
sygnowany na odwrocie.

Cena wywoławcza:

7 000 zł

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

28
28

Aleksander GRZYBEK (ur. 1956, Białystok)

Szczelina, 2020

akryl, płótno, 90x70 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

29
29

Krzysztof LUDWIN (ur. 1962, Kraków)

Barcelona. Plac parasoli i pomarańczy, 2020

olej, płótno, 100x110 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

30
30

Przetykany kilim Lanckorony, 2020

akwarela, papier, 56x76 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

31
31

Martwa natura z rybami, 2016

akryl, szlagmetal, płótno, 95x120 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

32
32

Autumn variations, 2021

akwarela, papier, 74x54 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 000 - 3 500 zł

33
33

Dziewczynka z wiatraczkiem

olej, płótno, 72x86 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

8 000 - 9 000 zł

34
34

W głębinie lasu

olej, płyta, 60x44 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

35
35

Mira SKOCZEK-WOJNICKA (ur. 1959, Kraków)

Ola ma psa mopsa, 2021

olej, płótno, 60x60 cm
sygnowany w lewym górnym rogu

Cena wywoławcza:

3 500 zł

Estymacja:

6 500 - 7 500 zł

36
36

Poszukiwanie sensu, 2013

olej, płótno, 80x100 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

37
37

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Powrót Napoleona z Moskwy, 1940

olej, płyta, 50x68 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

15 000 zł droit de suite

Estymacja:

25 000 - 38 000 zł

38
38

Polowanie, 1923

olej, płyta, 40x70 cm

Cena wywoławcza:

5 000 zł

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

39
39

Ludwik MACIĄG (1920 Kraków - 2007 Gulczewo)

Konie

akwarela, tusz, papier, 28x20 cm

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

40
40

Maja BEREZOWSKA (1898 Baranowicze - 1978 Warszawa)

Scena erotyczna

tusz, akwarela, papier, 23x18 cm
Rysunek został wykonany w drugiej połowie XX wieku, sygnowany w prawym dolnym rogu znakiem charakterystycznym dla tego okresu.

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

41
41

Andras GYORFI (ur. 1964, Kaposvár)

Don Kichot, 2021

olej, akryl, płótno, 80x80 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

42
42

Wakacje w Egipcie, 2018

akryl, płótno, 70x60 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

2 500 zł

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

43
43

Żurawie i zmierzch, 2021

olej, płótno, 90x120 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

17 000 - 20 000 zł

44
44

Pocieszka w czerwieniach, 2020

olej, płótno, 20x20 cm

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

45
45

Poskramiacz koni, 2021

akryl, płótno, 120x100 cm

Cena wywoławcza:

15 000 zł

Estymacja:

25 000 - 30 000 zł

46
46

Krzysztof JAROCKI (ur. 1959, Białystok)

Byk, 2021

olej, płótno, 100x100 cm

Cena wywoławcza:

3 000 zł

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

47
47

Abstrakcja, 2016

olej, płótno, 40x50 cm
sygnowany w lewym górnym rogu

Cena wywoławcza:

2 000 zł

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

48
48

Piotr MŁODOŻENIEC (ur. 1956, Warszawa)

Kompozycja geometryczna, 2021

olej, papier, 35x50 cm
sygnowany w lewym dolnym rogu

Cena wywoławcza:

1 500 zł

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

49
49

Antoni FAŁAT (ur. 1942r)

Bez tytułu, 1978

olej, płótno, 62x50 cm

Cena wywoławcza:

7 000 zł droit de suite

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

50
50

Bez tytułu, 1997

tempera jajeczna, papier, 63x49 cm

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

Estymacja:

4 500 - 6 500 zł