Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesne. Klasycy Awangardy po 1945

01.10.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

22.09 - 01.10.2020

Ceny wywoławcze.

84 obiekty
01
01

"Wielbiciel zarozumiałych dziewcząt", 1971

olej/płótno, 197 x 147 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN DOBKOWSKI | "WIELBICIEL ZAROZUMIAŁYCH DZIEWCZĄT" 1971'
na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Współczesnej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

02
02

"Uniwersum VII" - tryptyk, 2000

akryl/płótno, 197 x 441 cm
każda z trzech części sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'Jan Dobkowski | Z CYKLU "UNIWERSUM VII" 2000 ROK | ACRYL | 197 CM X 441 CM' poniżej instrukcja montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 100 000 zł

03
03

"31 VII 61", 1961

olej/płótno, 61 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'S.FIJAŁKOWSKI | 31 VII 61 19/61'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

04
04

"IX 59", 1959

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'S. Fijałkowski IX-59'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 100 000 zł

05
05

Jan TARASIN (1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Narodziny przedmiotów", 1997

olej/płótno, 100 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 97'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | "NARODZINY PRZEDMIOTÓW" | 1997'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

06
06

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt w lustrze, 1977

akryl/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'
na odwrociu nalepka wystawowa z IV Międzynarodowego Triennale Sztuki Współczesnej w Nowym Delhi

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

07
07

Akt, 1995

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1995'
na odwrocie nalepki z Galerii Fibak oraz Domu Aukcyjnego Agra Art z 2008

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 200 000 zł

08
08

"Pejzaż zielony II", 1985

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1985'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

09
09

Oleg TSELKOV (ur. 1934, Moskwa)

"Portret", 2005

olej/płótno, 200 x 170 cm
sygnowany p.d.: 'O.Tselkov'
opisany na odwrociu cyrlicą: 'Oleg Tselkov 2005 Portret 200 x 170'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

360 000 - 500 000 zł

10
10

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

"M 28", 1970

olej/płótno, 142 x 142 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR M 28 1970'
na odwrociu nalepki z Galerii Chalette, The Salomon R. Guggenheim Museum i domu aukcyjnego Christie's w Nowym Jorku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 000 - 1 500 000 zł

11
11

"N 37", 1963

olej/płótno, 113 x 88 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | N 37 | 1963'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

12
12

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"Mow", 1980

akryl/płótno, 200 x 200 cm
sygnowany u dołu: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'P. 1053 VASARELY | "MOW" | 200 x 200 c| 1980 | Vasarely'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 000 - 1 200 000 zł

13
13

"Kita", 1970

akryl/płótno, 81 x 81 cm
sygnowany p.d.: 'Vasarely'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '-VASARELY- | 3.702 "KITA" | 81 x 81 | 1970 (73) | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

14
14

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

"Rivals", 1980

akryl/płótno, 108 x 124 cm
sygnowany na odwrociu: 'J Stańczak'
sygnowany,datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK | "RIVALS" | 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

280 000 - 400 000 zł

15
15

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

"Soft Flamingo", 1974

akryl/płótno, 182 x 213 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '455 | © RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1974'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 500 000 zł

16
16

Eduardo MACENTYRE (1929 Buenos Aires - 2014 Buenos Aires)

"Obraz w ruchu" ("Pintura Generativa"), 1965

olej/płótno, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'E. A. MAC-ENTYRE | OLEO.- 1965 | "PINTURA GENERATIVA" | 3_ VARIANTE DE UN TEMA" | 080x0.80'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

17
17

Tadasuke (TADASKY) KUWAYAMA (ur. 1935 r., Nagoja, Japonia)

"C-149" (Blue with Two Yellows), 1965

akryl/płótno, 119,4 x 119,4 cm
opisany na odwrociu: '# 149 | 1965 Tadasky'
na odwrociu nalepka D. Wigmore Fine Art, INC, New York oraz Kootz Gallery, New York

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 160 000 zł

18
18

"D-156" (Vertical Red, Orange, Yellow)

akryl/płótno, 177 x 139 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

19
19

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

"Dekompozycja A", 1974

akryl/płyta pilśniowa, 73 x 55 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ADAM MARCZYŃSKI | "DEKOMPOZYCJA A" | 1974' oraz na blejtramie: 'KRAKÓW BATOREGO 26 m. 6'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

20
20

Kompozycja, 1982

akryl/deska, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1982 | H. Stażewski'
na odwrociu stempel wywozowy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

21
21

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Od 0 do 100% czerni, 1978

akryl, kreda, ołówek/płyta pilśniowa, 66,4 x 66,4 cm (wymiary oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 78'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Winiarski'78'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

280 000 - 350 000 zł

22
22

"Obszar 71", 1970

akryl/deska, 100 x 100 cm
na odwrociu odautorski opis pracy: 'OBSZAR 71 | Strefa rozkładu regulowanego | w zestawieniu ze strefą rozkładu | statystycznego. Granicę między | strefami wylosowano'
oraz: 'Program | Obszar 71...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 350 000 zł

23
23

"Order Vertcial Game 4 x 4", 1981

akryl/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81' pod nim nalepka z ręcznie pisaną literą 'G oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 35 000 zł

24
24

Z cyklu "Kąty energetyczne", 1975/2003

akryl/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'z cyklu: KĄTY ENERGETYCZNE | 1975-2003 | J. Robakowski'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu "KĄTY ENERGETYCZNE" | 1979-1989 | J. Robakowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

25
25

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

"Interferencje"

akryl, relief/drewno, płyta, 49,5 x 49,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

26
26

Danuta LEWANDOWSKA (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

"Nr 33", 1976

akryl/płyta pilśniowa, 53 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr: 33/1976 r. | akryl - 48 x 53 cm | Danuta | Lewandowska | WARSZAWA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

27
27

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

"15.03.16", 2016

akryl, relief/deska, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '15.03.16 | A. NOWACKI | 2016 | 7/2016'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

28
28

Roman OPAŁKA (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

"Tau", z cyklu "Alfabet grecki", 1965

olej/płótno, 130,8 x 81,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'OPAŁKA 65 Tau'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 200 000 zł

29
29

"Gong", 1963

olej/płótno, 125 x 95 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Tarasin 63'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN TARASIN | 1963 | "GONG"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 220 000 zł

30
30

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Informel, 1963

olej/płótno, 81 x 99 cm
sygnowany i datowany p.d.: '63 | Kantor'
na blejtramie nalepka transportowa z opisem obrazu oraz z domu aukcyjnego Agra-Art w Warszawie z 2004 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 300 000 zł

31
31

"Figura nr 116", 1961

akryl/płótno, 197 x 132 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'LEBENSTEIN 61'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jan Lebenstein | figure no. 116 | 1961 | format 120 F'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

32
32

"Rhinoceros - Bête", 1974

olej/płyta, 50 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'LEBENSTEIN'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lebenstein | 1974 | Rhinoceros - Bête'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

33
33

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

"Krajobraz", 1964

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na dole: 'J.Tchórzewski 64.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'J Tchórzewski 64. | "KRAJOBRAZ"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

34
34

"Kompozycja fakturowa nr 241", 1959

asamblaż, olej/relief, deska, 110 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'BRONISŁAW KIERZKOWSKI | KOM. FAKTUROWA NR. 241/59'
na odwrociu papierowa nalepka oraz pieczęć: 'Kolekcja Fibak Monte Carlo'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

35
35

"Miasto", 1991

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany l.d.: 'E. Rosenstein'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"MIASTO" | E. Rosenstein | 39 x 46 | 1991'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

36
36

"Chcę do góry", 1996

olej, kolaż/płótno, 41 x 27,3 cm
sygnowany p.d. i
datowany l.d.: 'E. Rosenstein | 1996'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'E. Rosenstein' oraz 'CHCĘ DO GÓRY'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 40 000 zł

37
37

Jonasz STERN (1904-1988)

Kompozycja abstrakcyjna, 1960

olej/płótno, 49,5 x 44,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

38
38

"Obraz XXI" z seri "Olimpijskiej", 1964

olej, relief/deska, 68 x 60 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 30 000 zł

39
39

"Czarne wzgórze" ("Black hill"), 1991

olej/płótno, 130 x 220 cm
sygnowany p.d.: 'TOMASZ TATARCZYK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMASZ TATARCZYK | "CZARNE WZGÓRZE" | "BLACK HILL" | 1991'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

90 000 - 160 000 zł

40
40

Bez tytułu, 1991

olej/płótno, 190 x 520 cm
każda część sygnowana, opisana i datowana na odwrociu: 'Leon Tarasewicz 1991 | 190 x 520'
na odwrociu każdej z części nalepki z Muzeum Narodowego w Poznaniu
praca złożona z 4 części
190x130...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 400 000 zł

41
41

Zdzisław JURKIEWICZ (1931 Wolsztyn - 2012 Wrocław)

Z cyklu "Obrazy ostateczne", 1980

akryl/płótno, 56 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jurkiewicz | 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

42
42

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Balet", 2002

olej/płótno, 129 x 95 cm
sygnowany l.d.: 'TP'
sygnowany na odwrociu: 'T. Pągowska'
poniżej wskazówka montażowa
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA 2002 BALET 130 x 95'
na...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 180 000 zł

43
43

"Psiak", 2006

olej/płótno, 38 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'TP'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'TERESA PĄGOWSKA 2006 PSIAK 38 x 38'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

44
44

Eugeniusz MARKOWSKI (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Putto, 1979

olej/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany i datowany u góry: 'E. Markowski Warszawa 1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

45
45

"Związek", 1989

olej/płótno, 150 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'A Cisow | 3/89 A CISOWSKI | "ZWIĄZEK" 150 x 115"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

46
46

"Owoce", 1977

olej/płótno, 75 x 95 cm
sygnowany l.d.: 'Dominik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

47
47

olej/płótno, 100 x 77 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

48
48

"Penetracja IV", 1972

olej/płótno, 99 x 130 cm
sygnowany i datowany p.d: 'K.Jarodz 72'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

49
49

Kompozycja, 1977

olej/płótno, 64,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'A. JACHTOMA 77'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

50
50

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Kompozycja, 1961

olej, technika mieszana/deska, 61 x 93,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Zbigniew | Makowski | 1961'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł