Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Szkoła Sopocka - Nowa Szkoła Gdańska

07.08.2021 sobota

17:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sofitel Grand Sopot ul. Powstańców Warszawy 12/14

Sopot

Ceny wywoławcze.

59 obiektów
01
01

Wrony, 1977

olej/płótno, 70 x 115 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J Wnuk 77'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

02
02

Kompozycja, lata 60. XX w.

kolaż/papier, 50,5 x 56,5 cm (wymiary oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

03
03

"Mała spirala", 1960

kolaż/płótno, 52 x 35 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

04
04

Kompozycja, 1959

akwarela/papier, 35 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Piotr'
sygnowany na odwrociu: 'Piotr Potworowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

05
05

akwarela/papier, 37,5 x 61,5 cm
sygnowany p.d.: 'P.P'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

06
06

Akt

olej/papier, 31,5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.g.: 'P. POTWOROWSKI'
sygnowany ołówkiem na odwrociu: 'Piotr Potworowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

07
07

Teresa PĄGOWSKA (1926 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Dzień dwudziesty trzeci", 1966

olej/płótno, 170 x 138 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘TERESA PĄGOWSKA 1966 | 170 x 138 cm | DZIEŃ DWUDZIESTY TRZECI'
stempel kolekcji na krośnie malarskim: 'Wojciech Fibak |Monte Carlo'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

08
08

"Intermezzo", 1984

olej/płótno, 150 x 264 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'TP. 84'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 450 000 zł

09
09

Sprzedawca owoców, 1956

olej/płótno, 112 x 132 cm
sygnowany p.g.: 'T.P.'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'SPRZEDAWCA OWOCÓW Teresa Pągowska 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

10
10

Władysław JACKIEWICZ (ur. 1924 Podbrodzie k. Wilna - 2016)

"XI/95", 1995

olej/płótno, 122 x 152 cm
sygnowany p.d.: 'Jackiewicz'
sygnowany i opisany na blejtramie: 'W. JACKIEWICZ | OBRAZ XI / 95'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

11
11

Akt

olej/płótno, 70 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Jackiewicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

12
12

Adam SMOLANA (1921- 1987)

"Ptak"

drewno, 48 x 12 x 24 cm
sygnowany monogramem artysty: 'AS'
na spodzie naklejka z opisem pracy: 'SMOLANA ADAM | PTAK' i numer inwentarzowy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

13
13

Janusz (JAST) STRZAŁECKI (1902 Warszawa - 1983 Warszawa)

Bukiet kwiatów

olej/płótno, 65 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'Strzałecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

14
14

Szkic

tusz/papier, 17 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnawany p.d.: 'J. Strzałecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

15
15

Martwa natura z butelką , 1956

tusz/papier, 14 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Strzałecki | 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

16
16

Martwa natura , 1956

tusz/papier, 14 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d. 'J. Strzałecki | 56'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

17
17

Artur NACHT-SAMBORSKI (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

Martwa natura z misą owoców, lata 30. XX w.

olej/płótno, 37 x 31 cm
sygnowany p.d.: 'Nacht'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

18
18

Hanna ŻUŁAWSKA (1909 - 1989)

Kwiaty, lata 60. XX w.

olej/płótno, 58 x 69 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

19
19

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Martwa natura z bażantami, około1939

olej/płótno, 81 x 65 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

20
20

Jan CYBIS (1897 - 1972)

"Ustka VII", 1962

akwarela, ołówek/papier, 34 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis Ustka 1962'
na odwrociu naklejka wywozowa z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

21
21

Jan CYBIS (1897 - 1972)

"Nieborów", 1964

akwarela/papier, 26 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Jan Cybis - Nieborów - 64'
na odwrociu nalepka przewozowa z opisem pracy i destynacją Finch College Museum

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

22
22

Stanisław BORYSOWSKI (1901 Lwów - 1988 Toruń)

Martwa natura, 1950

olej/płótno, 69 x 98 cm
sygnowany p.d.: 'Borysowski St.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

23
23

"Akty"

tusz/papier, 30 x 21 cm (arkusz)
opisany na odwrociu: 'Akty 30 x 21 nr. inw. 426 | rys. J.Studnicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

24
24

Szkic (Twarz)

tusz/papier, 29 x 21 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'J.S.'
opisany na odwrociu: '[nieczytelny] 29.5 x 21 mm 295 | [nieczytelny] J. Studnicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

25
25

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

"Warszawskie - stare i nowe", 1969

olej/płótno, 97 x 146 cm
sygnowany l.d.: 'WODYŃSKI'
opisany na odwrociu: 'Jan Wodyński | Warszawskie - stare i nowe ol. | 97 x 146 | 1969', numery inwentarzowe oraz fragmenty gazet

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

26
26

"Zmotoryzowany oddział położniczy", 2020

ołówek, kolaż, olej/płótno, 200 x 150 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Cześnik 20.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

27
27

"Autobus miejski", 2000

olej, ołówek/papier, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Cześnik 2000' oraz opisany śr.d.: 'Autobus miejski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

28
28

Kompozycja, 1991

gwasz, tusz/papier, 50 x 70 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Cześnik 91.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

29
29

"Sen Ariadny II" z cyklu "Ziemia", 1985-86

olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'St. Teisseyre. | (cykl "Ziemia") | Sen Ariadny" II | r. 1985-86 | techn; akryl-olej | wym: 81 X 100 cm.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

30
30

Kazimierz OSTROWSKI (1917 Berlin - 1999 Gdynia)

Kompozycja niebieska

gwasz/papier, 99 x 68,5 cm
sygnowany p.g.: 'K. OSTROWSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

31
31

"Nad morzem", 2009-2014

olej/płótno, 200 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kiejstut Bereźnicki, 200x135 | Nad morzem | 2009-2014'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

32
32

"Złożenie do grobu w tonacji brązowej", 1987

olej/płótno, 135 x 160 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Złożenie | do grobu | w tonacji | brązowej | 1987 | Bereźnicki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

33
33

Zdzisław BRODOWICZ (ur. 1925, Warszawa)

Kompozycja, 1991

olej/płótno, 65,5 x 81,5 cm
sygnowany p.d.: 'Brod'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ZDZISŁAW BRODOWICZ | GARNCARSKA 46/11 | 80-894 GDAŃSK | * | 65 x 81 - OLEJ | 1991'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

34
34

Marek MODEL (ur. 1959 r., Gdańsk)

Żółta kompozycja, 2012

olej/deska, 100 x 154 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2012 | M.M.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

35
35

Kompozycja, 1999

długopis/papier, 63,5 x 93,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '[nieczytelne] | w dniu | [nieczytelne] | M. E. i OW | 1999 | [sygnatura]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

36
36

Hugon LASECKI (ur. 1932, Grudziądz)

olej/papier naklejony na płytę, płótno, 60,5 x 112 cm (w świetle oprawy)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Hugo Lasecki'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'HUGON LASECKI | [adres i telefon artysty]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

37
37

Postać

olej/płótno, 35 x 10 cm (w świetle oprawy)
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'Lasecki'; sygnowany na odwrociu: 'Hugon | Lasecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

38
38

Postaci

olej, relief/płyta, 13,5 x 22 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na odwrociu: 'Hugon Lasecki'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

39
39

Dariusz SITEK (ur. 1966, Sandomierz)

Akt II, 2008

żywica, 30 x 30 x 25 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

40
40

Włodzimierz ŁAJMING (ur. 1933 Tczew)

Kompozycja, 1998

olej/płótno, 92 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'W. ŁAJMING 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

41
41

olej/papier, 63 x 74,5 cm (arkusz)
sygnowany u dołu: '[nieczytelne]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

42
42

Zbigniew GORLAK (ur. 1955, Sopot)

Kompozycja, 1993

olej/płótno, 81 x 101 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Gorlak | olej na płótnie | 1993 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

43
43

Bez tytułu z cyklu "Rozstrzaskania", 1992

akryl/płótno, 180 x 145 cm
sygnowany i datowany u dołu: 'miszkin92'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TERESA MISZKIN | "bez tytułu 1/93 | 180 x 145 | acryl/płótno'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

44
44

Anna REINERT (ur. 1979)

Bez tytułu, 2008

olej/płótno, 33 x 27 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'ANNA REINERT | 2008'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

45
45

"Ćma" z cyklu "Studia gimnastyczne", 2006

odbitka lambda/papier fotograficzny, 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany na nalepce na odwrociu: 'PATRYCJA ORZECHOWSKA | "ĆMA" z cyklu | "STUDIA GIMNASTYCZNE" | lambda | 2006 | 2/10'
ed. 2/10

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

46
46

Bez tytułu, 1986

tusz/papier, 85 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: '270187 | K'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

47
47

"Symból", 2004

instalacja/drewno, plexi, tabletki, śr.:46 cm (wymiary oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Symból 2005 | Klaman G'
tabletki placebo, drewno, plexi

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

48
48

Głowa, 1987

drewno polichromowane, 86 x 100 x 40 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

49
49

"Moje życie, moja decyzja", 2005

C-Print/dibond, papier fotograficzny, plexi, 100 x 70 cm
sygnowany datowany i opisany na odwrociu: 'Dorota Nieznalska | "Moje życie, moja decyzja", 2005 | ed. 2/5'
ed. 2/5

Cena wywoławcza:

Estymacja:

22 000 - 28 000 zł

50
50

Michał SZLAGA (ur. 1978, Gdańsk)

Lech Wałęsa z cyklu "Bohaterowie Solidarności", 2012

druk pigmentowy/papier archiwalny, 120 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Lech Wałęsa | z cyklu "Bohaterowie Solidarności" | ed. 1/3 | 2021 | Michał Szlaga'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł