Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Surrealizm i Metafora

28.11.2019 czwartek

20:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.11 - 28.11.2019

Ceny wywoławcze.

31 obiektów
201
201

Tadeusz KANTOR (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Torba (podziały), 1966 r.

pastel/papier naklejony na płótno, 68,5 x 49,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Kantor | 1966'
opisany na odwrociu, na blejtramie: ‘seria 3 obrazy’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

202
202

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

Kompozycja surrealistyczna

akryl, asamblaż/blacha, 27 x 39 cm
sygnowany i dedykowany na papierowej podstawie: 'ANDO! NIE ZAPOMNIJ! | Edzio'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

203
203

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

„Don Kichot Mrozu”, 1967 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: '1967 E. Rosenstein'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘DON KICHOT MROZU E. Rosenstein | olejny 50 x 70 | 1967 | [adres artystki]’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 140 000 zł

204
204

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

"Rośliny wszystkożerne", 1989 r.

olej/płótno, 45 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Rosenstein 1983'
na odwrociu opisany: 'ROŚLINY | WSZYSTKOŻERNE | 61 x 45'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

205
205

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

"Mgła", 1988 r.

technika mieszana/płótno, tektura, 23 x 33 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.Rosenstein 1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ERNA ROSENSTEIN | "MGŁA" | tech. miesz.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 30 000 zł

206
206

Alfred LENICA (1899 - 1977)

"Trzymany w tajemnicy", 1964 r.

olej/płótno, 100 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

207
207

Alfred LENICA (1899 - 1977)

Kompozycja, około 1970-75 r.

olej/płótno, 50 x 61,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

208
208

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928 Siedlce - 1999 Warszawa)

Bez tytułu, 1974 r.

akryl/płyta pilśniowa, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J Tchórzewski | 74'
na odwrociu nalepka z Sonowieckiego Centrum Sztuki Zamek Sielecki

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

209
209

"Pomarańczowy magnes", 1978 r.

olej/płótno, 76 x 101 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Hilary 78'
na odwrociu naklejki z opisem pracy, numerem katalogowym dołączonymi przy okazji redakcji katalogu przez Muzeum Narodowe w Warszawie w 1997 r.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

210
210

Zbigniew MAKOWSKI (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

"Et levavi | oculos meos | et vidi", 1973 r.

akryl, technika mieszana/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Zbigniew Makowski IX 1973'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”Et levavi | oculos meos | et vidi” | zm 73’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 45 000 zł

211
211

"Agata, wg Zurbarana", 2009 r.

gwasz, tusz, ołówek/papier, 35 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany w kompozycji: 'Zbigniew Makowski.X.2009.'
dedykowany p.d: 'dla Anny Baranowej | 22 X 2010 Warszawa | Zbigniew Makowski'
na odwrociu...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

212
212

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

Bez tytułu, 1976 r.

olej/płyta, 87 x 73 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘BEKSIŃSKI 1976’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 300 000 zł

213
213

Bez tytułu, 1993 r.

olej/płyta pilśniowa, 87 x 73 cm
opisany na odwrociu: "OT"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

240 000 - 300 000 zł

214
214

Bez tytułu, 1989 r.

olej/płyta, 73 x 87 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany na odwrociu: ' IN | BEKSIŃSKI'
na odwrociu nieczytelny stempel

Cena wywoławcza:

Estymacja:

220 000 - 300 000 zł

215
215

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

"Łysy uwodziciel", 1967 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kazimierz Mikulski | Kraków 1967'
na odwrociu nalepka: 'K.M.P. i K. "RUCH" WARSZAWA | GALERIA WSPÓŁCZESNA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

216
216

Anna Alina GÜNTNER (ur. 1933 Poznań)

Bez tytułu (akt), 1978 r.

akryl/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Anna Güntner | 1978'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

75 000 - 100 000 zł

217
217

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943, Kielce)

"Uwertura"

olej, akryl/płótno, 53,5 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'OLBIŃSKI'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

218
218

Bez tytułu (pejzaż z Moną Lisą)

olej, akryl/płótno, 55 x 198 cm
sygnowany l.d.: 'Olbiński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

219
219

Maria ANTO (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Stary anioł", 1999 r.

olej/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany p.g.: 'Maria Anto'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Maria Anto 1999'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'MARIA ANTO "STARY ANIOŁ" 81 x 60 cm'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 13 000 zł

220
220

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

"Spóźnione bachanalia", 1994 r.

olej/płyta pilśniowa, 90 x 110 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'DUDA-GRACZ 1717/94'
na odwrociu naklejka autorska z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

221
221

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

"Motyw Polski", 1982 r.

olej/płyta pilśniowa, 35 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'DUDA-GRACZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

222
222

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

"Motyw polski - zmierzch", 1983 r.

sygnowany i datowany l.g.: 'DUDA-GRACZ - 731 / 1983

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

223
223

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

"Casino", 1974 r.

akryl, olej/płótno, 130 x 162 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: "Lebenstein | 1974 "Casino" | 130 x 162 cm | peinture acrylique et huile"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

240 000 - 300 000 zł

224
224

Jerzy SKARŻYŃSKI (1924 - 2004)

"Van Vorden idzie na wojnę", 1986 r.

technika mieszana/płótno, 58 x 59 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Skarżyński 86'
opisany na blejtramie: '"VAN VORDEN IDZIE NA WOJNĘ"'
na odwrociu stempel wywozowy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

225
225

"Szwajcaria", 1969 r.

kolaż/papier, 69,5 x 48 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J. Skarżyński | 69'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

226
226

Kompozycja z trzema gracjami

tusz/papier, 35 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany wzdłuż prawej krawędzi: 'J. Skarżyński'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

227
227

Erwina ZIOMKOWSKA

Torebka

technika własna/metal, 7 x 23 x 11,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

228
228

Jakub Julian ZIÓŁKOWSKI (ur. 1980)

Bez tytułu, 2009 r.

olej/płótno, 68 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jakub Julian Ziółkowski | 2009 | 68 x 64 cm"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 110 000 zł

229
229

Paweł ŚLIWIŃSKI (ur. 1984, Chełm)

"Potwór", 2006 r.

olej, technika własna/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'PAWEŁ | ŚLIWIŃSKI | 2006 | POTWÓR'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

230
230

Pejzaż (dyptyk), 2007 r.

olej, technika własna/płótno, 160 x 140 cm (wymiary każdej pracy)
każda z części dyptyku sygnowana i datowana na odwrociu: 'PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2007'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 12 000 zł

231
231

Michał JANKOWSKI (ur. 1977, Zielona Góra)

"Obraz zdegenerowany", 2011 r.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ JANKOWSKI | -OBRAZ ZDEGENEROWANY- | 2011 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 12 000 zł