Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Op-Art i Abstrakcja Geometryczna

03.12.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

24.11 - 03.12.2020

Ceny wywoławcze.

42 obiekty
101
101

Janusz ORBITOWSKI (1940 Kraków - 2017 Kraków)

"21/91", 1991

akryl, sznurek/płótno, 140 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Janusz ORBITOWSKI 1991 | 21/91 | 140 x 100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

102
102

"6/88", 1988

akryl, relief/płyta pilśniowa, tektura, 95 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Janusz ORBITOWSKI 1988 | 6/88 95 x 115'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

103
103

Bez tytułu, 1994

olej/płótno, 74 x 60,3 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM. 74 x 61 | TECH. OLEJ | ROK. 12.06.1994'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

104
104

Bez tytułu, 1994

olej/płótno, 100 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM. 100 x 90 | TECH. OLEJ | ROK 5.01.1994'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

105
105

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

"M 21", 1969

olej/płótno, 91 x 91 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: FANGOR | M21 | 1969'

* opłata dodatkowa: VAT graniczny – 8%

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 900 000 zł

106
106

"M 22", 1969

olej/płótno, 203,2 x 203,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M 22 1969'
na odwrociu nalepka z Galerii Chalette

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 000 - 7 000 000 zł

107
107

"SM 1", 1974

olej/płótno, 142 x 142 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '143 x 143 cm | FANGOR | SM 1 1974 | 56 x 56"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 000 - 1 800 000 zł

108
108

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"VEGA-BK", 1976

akryl/płótno, 130 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'VASARELY - 1976 | "VEGA- BK" - (130 x 130) | Vasarely'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

109
109

"TRIDIM-F", 1968

akryl/płótno, 260 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Vasarely - | "TRIDIM - F" | 260 x 140 | 1968 | Vasarely'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 900 000 zł

110
110

Tadasuke (TADASKY) KUWAYAMA (ur. 1935 r., Nagoja, Japonia)

"B 176A" (Green and Orange), 1964

akryl/płótno, 101,6 x 101,6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '#B - 176A' | 1964 Tadasky'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 200 000 zł

111
111

"Relief biało-czarno-fioletowy" , 1963

akryl, relief/deska, płótno, 57 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'H. STAŻEWSKI | Relief biało - czarno - fioletowy | IV - 1963 | 57 x 57'
wymiary w oprawie: 81,5 x 80,6 x 8,8 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 000 - 1 200 000 zł

112
112

"Relief nr 29", 1970

akryl, relief/drewno, płyta pilśniowa, 70 x 70 x 4,4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 29 - 1970 | H. Stażewski'
na odwrociu nalepki z Galerii Foksal oraz Galerii Milano
wymiary w oprawie: 101,5 x...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 000 - 800 000 zł

113
113

"Kompozycja nr 26", 1973

akryl/płyta, 60,4 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr. 26 - 1973 | H. Stażewski'
na odwrociu nalepka wywozowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

114
114

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

"Refleksy zmienne III", 1972

akryl, relief/sklejka, 130 x 75 cm (wymiary największej pracy)
A: 130 x 75 cm
B: 16 x 16 cm
C: 25 x 25 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

190 000 - 250 000 zł

115
115

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Abstrakcja geometryczna", 1968

olej/płótno, 120 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | "KOMPOZYCJA | ABSTRAKCYJNA” | 1968' oraz 'R.39' 'P.6.' i 'B.2.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

260 000 - 320 000 zł

116
116

"Kompozycja I", 1951

olej/tektura, 35 x 46 cm
sygnowany, datowant i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1951 | SYGNUJĘ NA DUBLAŻU 1993'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

250 000 - 350 000 zł

117
117

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

"Penetracja przestrzeni rzeczywistej", 1974

akryl, ołówek, relief/płyta pilśniowa, 89 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Winiarski 1974'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 450 000 zł

118
118

Seria 12 prac "Order vertical game 4 x 4", 1981

akryl/deska, 87,5 x 105 x 4 cm (wymiary oprawy)
każda z części pracy sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | Winiarski | 1981'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

119
119

"Game for two", 1987

akryl, ołówek/deska, 49 x 49 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski '87', opisany l.d.: 'game for two'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'gra dla dwóch | winiarski '87'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 80 000 zł

120
120

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Filtration (Green), 1977

akryl/płótno, 98 x 98 cm
sygnowanu i datowany na odwrociu: 'Julian Stańczak 77'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK "FILTRATION" (GREEN) 77'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

280 000 - 320 000 zł

121
121

"Turn Yellow", 1978

akryl/płótno, 129,5 x 129,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: ‘JULIAN STAŃCZAK “TURN YELLOW” 78’
na odwrociu papierowa nalepka galeryjna z opisem pracy z London Arts Group

Cena wywoławcza:

Estymacja:

320 000 - 450 000 zł

122
122

"Nasycony niebieski" ("Saturated Blue"), 1971

akryl/płótno, 89 x 40,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J. Stańczak 1971'
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK "SATURATED BLUE" 1971'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 180 000 zł

123
123

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

"Converging with Deep Pink", 1980

akryl/płótno, 154 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '662 | RICHARD ANUSZKIEWICZ | 1980'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

260 000 - 350 000 zł

124
124

"Triangulated Green", 1977

akryl, szablon/płyta, 212 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 11/50 1977'
sygnowany i datowany pieczęciami artysty: ' RICHARD ANUSZKIEWICZ 1977' oraz numerowany na odwrociu: '24'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 60 000 zł

125
125

Hannes BECKMANN (1909 Stuttgart - 1977 Hanover, New Hampshire)

“T'ai-chi Tu”, 1968

olej/płótno naklejone na płytę, 96,5 x 96,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '...1968 Hannes Beckmann'
na odwrociu nalepka z Kanegis Gallery w Bostonie z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

126
126

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

"Largo", 2006

akryl/płótno, 150 x 105 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Kałucki 2006 | "LARGO"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

127
127

"Przebiegi XXXII", 2015

akryl/płótno, 160 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Kałucki 2015 | PRZEBIEGI XXXII'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

128
128

Eduardo MACENTYRE (1929 Buenos Aires - 2014 Buenos Aires)

"Pintura generativa, interrupción de una forma por dos bandas verticales", 1969

olej/płótno (dublowane), 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EDUARDO A. MACENTYRE | INTERRUPCION DE UNA FORMA | FOR DOS BANDAS VETICALES" | PINTURA GENERATIVA" | 1969. 1.20X1.20 M- | ACRILICO S/TELA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 180 000 zł

129
129

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

"Dwa kwadraty", 2004

akryl/płyta, papier, 70 x 70 cm
signed, dated and described on the reverse: 'ANDRZEJ GIERAGA | DWA KWADRATY | TECH. MIESZANA | 70 x 70 cm | ROK 2004'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

130
130

"Obraz z liniami", 2015

akryl/płyta, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANDRZEJ GIERAGA | OBRAZ Z LINIAMI, 100 x 80 | PŁYTA, AKRYL | 2015'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

26 000 - 35 000 zł

131
131

Janusz KAPUSTA (ur. 1951 r.)

"Żółty układ", 2013

relief/papier , płyta, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany wzłuż prawej krawędzi: 'KAPUSTA © 2013'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

132
132

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929 Krotoszyn - 2018 Wrocław)

"Konfiguracja dualistyczna" , 1972

olej/płótno, 100 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'HALINA WRZESZCZYŃSKA | "Konfiguracja | dualistyczna" / 1972 r./ | format 100 x 130 | olej'
na odwrociu wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

133
133

Zofia ARTYMOWSKA (1923 Kraków - 2000 Warszawa)

"Poliformy XLIII", 1974

akryl/ceramika, 29 x 29 x 4,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'POLIFORMY | XLIII | akryl 1974 | Z Artymowska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

134
134

Dorota GRYNCZEL (1950 - 2018)

"Kompozycja 12/17", 2017

olej/płótno, 116 x 81 cm
datowany i opisany na odwrociu, na krośnie: '12/17 116 x 81'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

135
135

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

Bez tytułu - dyptyk

olej/płótno, 50 x 50 cm (wymiary każdej pracy)
każda z części sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'Tamara Berdowska | olej 2020 | bez tytułu | nr 1' 'Tamara Berdowska | olej 2020 | bez tytułu | część 2'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

136
136

"I-86", 1986

akryl/płyta, 72 x 72 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Krystyn Zieliński | "I - 86"| akryl 72 x 72 cm | Galeria Michael Darmstadt - Köln'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

137
137

Marian BOGUSZ (1920-1980)

"B-1", 1977

akryl/blacha, 60 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARIAN BOGUSZ - WARSZAWA | "B - I - ALUMINIUM + AKRIL | 0.60 x 0,80 M - 1977 | [podpis]'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

138
138

Z cyklu "Kąty energetyczne"

technika własna/płótno, 72,5 x 72,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'z cyklu "Kąty energetyczne" 1980-87 | J. Robakowski'
emulsja światłoczuła

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 16 000 zł

139
139

Sue FULLER (1914 Pittsburgh - 2006 Nowy Jork)

"#462X", 1966

inny, metal, plexi, sznurek, 15,2 x 15,2 cm
sygnowany p.d.: '© Sue Fuller 66' oraz opisany l.d.: '#462X'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

140
140

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

"Nr 13", 1993

akryl, relief/płyta, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Nr 13 | A. Nowacki | Okt. 94 USA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 24 000 zł

141
141

"13.07.18", 2018

akryl, relief/płyta pilśniowa, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '10.07.18 | A. NOWACKI | 2018'
na odwrociu nalepka z opisem obrazu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

142
142

"08.06.18", 2017

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '08.06.17 | A. NOWACKI | 2017'
na odwrociu nalepka z opisem

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł