Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Współczesna. Op-art i Abstrakcja Geometryczna

28.11.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.11 - 28.11.2019

Ceny wywoławcze.

49 obiektów
101
101

Danuta LEWANDOWSKA (1927 Warszawa - 1977 Warszawa)

"Nr 3", 1974 r.

technika własna/płótno, 99 x 75 cm
opisany i datowany na blejtramie: 'nr.3/1974'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

102
102

Jan ZIEMSKI (1920-1988)

Kompozycja , circa 1976 r.

akryl, relief/sklejka, 60 x 60 x 8,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JAN ZIEMSKI | 1976 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

103
103

Janusz KAPUSTA (ur. 1951 r.)

Manhattan

relief/drewno, 126 x 126 x 5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'KAPUSTA 10.1'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

104
104

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

"M 29", 1967 r.

olej/płótno, 55,88 x 55,88 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 900 000 zł

105
105

"SU 12", 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 12 1972 | 50 x 50"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

106
106

Henryk STAŻEWSKI (1894 - 1988)

Bez tytułu, 1973 r.

akryl/deska, śr.:46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'H. Stażewski 1973'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

107
107

"Relief biało-czarny" (nr 24), circa 1966 r.

akryl/metal, 60 x 60 x 5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'H. Stażewski | relief biało-czarny | aluminium malowane'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 000 - 1 300 000 zł

108
108

"Relief nr 32", 1974 r.

akryl, relief/ aluminium, płyta pilśniowa, 60 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'nr 32 - 1974 | H. Stażewski'
na odwrociu naklejki: depozytowa z Galerii Foksal oraz z Galleria Milano w Mediolanie
na...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

109
109

Bez tytułu, 1975 r.

akryl/płyta, 64 x 64 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1975 | H. Stażewski' oraz pieczęć wywozowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

110
110

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

"Refleksy zmienne zielone", 1968 r.

technika własna/płótno, 145 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ADAM MARCZYŃSKI | "REFLEKSY ZMIENNE ZIELONE" | 1968 | 145 x 70 cm | KRAKÓW [adres artysty]' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 280 000 zł

111
111

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

"Obszar 142.24" z cyklu: "Rozkłady statystyczne", 1973 r.

akryl/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WINIARSKI 1973 | AREA 142 24'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 50 000 zł

112
112

"Penetracja przestrzeni realnej z dwoma rodzajami elementów", circa 1970 r.

akryl, relief/deska, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WINIARSKI 1970 | acryl, wood, 100 x 100'
Naklejki z opisem prac na dolnej krawędzi oraz na odwrociu

Cena wywoławcza:

Estymacja:

400 000 - 600 000 zł

113
113

"Gra 10 x 10 - przeprowadzona ruchem konika szachowego", 1979 r.

akryl, ołówek/płótno, 200 x 52 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'gra 10 x 10 – przeprowadzona ruchem konika szach. | game 10 x 10 – the role of the check horses moves | winiarski 1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 500 000 zł

114
114

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

Soft Grey Square with Lavender, 1979 r.

akryl/płótno, 122 x 122 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Richard Anuszkiewicz 576 1979'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 220 000 zł

115
115

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"Uyte", 1991 r.

akryl/płótno, 180 x 180 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 300 000 - 1 800 000 zł

116
116

"ERIDAN-C" (dyptyk: violet i vert), 1962 r.

olej/płyta, 69,8 x 63,5 cm (wymiar każdej części)
obie części sygnowane, datowane i opisane na odwrociu: '1317 | ”ERIDAN-C” (violet) | 1962 | Vasarely' oraz '1318 | „ERIDAN-C” (vert) | 1962 | Vasarel''
na odwrociu...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

117
117

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

"Conferring blue", 1979 r.

akryl/płótno, 76 x 76 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Julian Stańczak 79'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu na blejtramie: 'JULIAN STAŃCZAK "CONFERRING, BLUE" 79'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

118
118

"Turn Yellow", 1978 r.

akryl/płótno, 129,5 x 129,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: ‘JULIAN STAŃCZAK “TURN YELLOW” 78’
na odwrociu papierowa nalepka galeryjna z opisem pracy z London Arts Group

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

119
119

Deserted No. 6645, 1971 r.

olej/płótno, 91 x 91 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Julian Stanczak 1971'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 250 000 zł

120
120

Hannes BECKMANN (1909 Stuttgart - 1977 Hanover, New Hampshire)

Color Study for Double Shadows over Yellow, 1974 r.

olej/płótno, 30,48 x 60,96 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'h.b. 74'
na odwrociu szczegółowy opis pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

121
121

Tadasuke (TADASKY) KUWAYAMA (ur. 1935 r., Nagoja, Japonia)

D-103, 1966 r.

akryl/płótno, 116 x 116 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TADASKY | TADASUKE KUWAYAMA | 1966 | D-103'
na odwrociu naklejki z Wigmore Fine Arts oraz Kootz Gallery, Nowy Jork

Cena wywoławcza:

Estymacja:

130 000 - 180 000 zł

122
122

Eduardo MACENTYRE (1929 Buenos Aires - 2014 Buenos Aires)

Pintura Generativa (Negro y Amarillo), 1965 r.

olej/płótno (dublowane), 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EDUARDO A. MAC ENTYRE | PINTURA GENERATIVA | "NEGRO Y AMARILLO" | 0,70 x 0,70 cm | OLEO 1965'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

123
123

Cristian MAC ENTYRE (ur. 1967)

"Reflejo Nocturno", 2019 r.

mieszana/płyta, 53,5 x 53,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 20 000 zł

124
124

Omar RAYO (1928 - 2010)

"Sitiditis", 1976 r.

olej/płótno, 66 x 66 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OMAR RAYO | NEW YORK | 1976 | 26 x 26 | „SITIOITIS”'
na odwrociu papierowa nalepka aukcyjna z Christie’s z opisem pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 190 000 zł

125
125

Ed (Edwin) MIECZKOWSKI (ur. 1929, Pittsburgh)

"Mate Ends", 1965 r.

akryl/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'EDWIN MIECZKOWSKI | "MATE ENDS" | 24 x 24 INCHES | 1964' oraz wskazówka montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 130 000 zł

126
126

Andrzej WRÓBLEWSKI (1927-1957)

[Kompozycja abstrakcyjna nr 144], circa niedatowany,1948 r.

akwarela/papier, 22,7 x 16,4 cm
opisany przez matkę artysty na odwrociu: 'A Wróblewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

140 000 - 200 000 zł

127
127

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

"Intervention", 1981 r.

emulsja światłoczuła na tkaninie, taśma klejąca, technika własna, 115 x 100 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 240 000 zł

128
128

Edward KRASIŃSKI (1925-2004)

"Intervention", 1981 r.

emulsja światłoczuła na tkaninie, taśma klejąca, technika własna, 105 x 100 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 240 000 zł

129
129

Reginald NEAL (1909 Leicester - 1992 Lebanon, New Jersey)

"Rods Reflected", 1967 r.

technika mieszana, relief/plexi, płyta, 37 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Reginald W. Neal 1967 | "Rods Reflected" 14 3/4 x 14 3/4'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 24 000 zł

130
130

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

Kompozycja, 2014 r.

akryl, relief/płyta, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '05.02.14 | A. NOWACKI | 2014'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

131
131

Kompozycja, 2001 r.

akryl, relief/płyta, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'A. NOWACKI | 19.07.01' oraz instrukcja montażowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

132
132

“Ineinander”, 1991 r.

akryl, relief/płyta, 70,5 x 70,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘”Ineinander” | A. NOWACKI ‘91’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 50 000 zł

133
133

Jacek DYRZYŃSKI (ur. 1946, Sochaczew)

"Dopełnienia" z serii "Interferencje", 2018 r.

technika mieszana/płyta, 80 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' "Dopełnienia" | z serii Interferencje | Listwy, płyta, bambus, akryl | 80 x 80 cm | Jacek Dyrzyński | 2018'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

134
134

Ireneusz PIERZGALSKI (1929 Łódź - 2019 Łódź)

“Stagnacja”, 1983 r.

olej/płótno, 99,5 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘P’i [12] “STAGNACJA” | Ts’ui[45] | IRENEUSZ PIERZGALSKI | II - V 1983 | OLEJ. 100 x 81 cm’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 30 000 zł

135
135

Stanley TWARDOWICZ (1917 Detroit - 2008 Huntington)

P.O.Y. #41, 1969 r.

akryl/płótno, 86,36 x 66,04 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na krośnie: 'Twardowicz 69'
opisany na blejtramie: '#41-1969 | "P.O.Y." | ACRYLIC | POLYMER | 34 x 26'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 40 000 zł

136
136

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

"Duch", 2019 r.

olej/płótno, śr.:120 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

137
137

Zbigniew DŁUBAK (1921 Radomsko -2005 Warszawa)

"Asymetria 51", 1993 r.

akryl/płyta pilśniowa, 104 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zbigniew DŁUBAK | ASYMETRIA 51. 1993 | 104 x 110 cm akryl'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 40 000 zł

138
138

"Asymetria 83", 1994 r.

akryl/płótno, 100 x 140 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zbigniew DŁUBAK ASYMETRIA 83 1994 100 x 140 cm akryl'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 40 000 zł

139
139

Georg Johann TRIBOWSKI (1935 - 2002)

Biały kwadrat w czerwonym kole, 1995 r.

olej/płyta, 46,3 x 46,3 cm
na odwrociu papierowe nalepki z opisem pracy oraz stempel 'Original TRIBOWSKI' z dopiskiem flamastrem:'702 | 46,3 x 46,3 CM. | II.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

140
140

Lancet I, circa 1995 r.

olej/płyta, 68 x 47,5 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 8 000 zł

141
141

Francis HEWITT (1932 - 1996)

"Munsell's Navaho Blanket", 1962 r.

olej/płótno, 152 x 152 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 120 000 zł

142
142

Tadeusz KALINOWSKI (1909 Warszawa -1997 Poznań)

Kompozycja, 1969 r.

olej/płótno, 110 x 140 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Kalinowski 1969'
na odwrociu naklejka z wymiarami pracy

Cena wywoławcza:

Estymacja:

28 000 - 35 000 zł

143
143

Anna CYRONEK-KALINOWSKA (1919 Częstochowa - 2008 Poznań)

"Elipsa żółta", 1970 r.

olej/płótno, 110 x 130 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANNA CYRONEK | olej 1970 r. | 110 x 130 cm | ELIPSA ŻÓŁTA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

25 000 - 35 000 zł

144
144

Aleksandra WEJCHERT (1921 Kraków - 1995 Dublin)

Bez tytułu, 1965 r.

technika własna/płyta pilśniowa, 46 x 61 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'ALEKSANDRA | WEJCHERT 65'
na odwrociu napis: 'WITHOUT VARNISH !' oraz papierowa nalepka 'No 24'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

145
145

Aleksander OLSZEWSKI

Relief z cyklu "Permutacje" nr 7a

relief/drewno, 38,7 x 38,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDER J. OLSZEWSKI (adres) | CYKL: PERMUTACJE NR 7a'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

146
146

Halina WRZESZCZYŃSKA (1929 Krotoszyn - 2018 Wrocław)

"Konfiguracja czteropunktowa koncentryczna", 1972 r.

olej/płótno, 90 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'HWrzeszczyńska'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Halina Wrzeszczyńska | "Konfiguracja czteropunktowa | koncentryczna" / 72 | format 100 x 90 | cena 10 000 zł'
na...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 12 000 zł

147
147

"Kształtowanie II" z cyklu "Ewolucje", 1980 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany l.g.: ' HWrzeszczyńska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 10 000 zł

148
148

Jan PAMUŁA (ur. 1944, Spytkowice koło Wadowic)

"Sto kwadratów", 1975 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | "STO KWADRATÓW" | 1975'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

149
149

"Seria komputerowa I", 2016 r.

akryl/płótno, 60 x 60 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: 'JAN PAMUŁA | SERIA KOMPUTEROWA I | 2016/15'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł