Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989

14.11.2019 czwartek

20:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

04.11 - 14.11.2019

Ceny wywoławcze.

27 obiektów
201
201

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Z cyklu "Pozytywy", Sen Busha, 2003-04 r.

fotografia barwna/dibond, 170 x 130 cm
do pracy dołączona jest etykieta z opisem pracy i sygnaturą artysty
ed. 8/10

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

202
202

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Komplet 7 różnej wielkości opakowań klocków "Lego. Obóz koncentracyjny", 1996/2001 r.

wydruk archiwalny/papier bezkwasowy,1. opakowanie 6773
70 x 65 cm (w świetle passe-partout)
2. opakowanie 6772
3.opakowanie 6764
38,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
4....

Cena wywoławcza:

Estymacja:

300 000 - 350 000 zł

203
203

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

"Ktoś inny (2)", 1998/2006 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 22,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 10 000 zł

204
204

Zofia KULIK (ur. 1947)

Wiwat Nowy Rok, 1988 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 14 x 9 cm
na odwrociu trzy pieczęci autorskie i opisany: ‘Pozdrawiamy | Kwiek i Kulik’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

205
205

KwieKulik Grupa (1971 - 1987)

Polski Duet 1, Pracownia Dziekanka, Warszawa, 1984 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 22,5 x 16,2 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

206
206

Katarzyna KOZYRA (1963, Warszawa)

Piramida zwierząt, 1993/2018 r.

wydruk pigmentowy/papier Hahnemühle, 29,7 x 21 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. i numer edycji l.d.: ‘9/14’
ed. 9/14

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

207
207

"Karaski w wołowinie", 1992/2009 r.

fotografia czarno-biała/papier, 50 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘KATARZYNA KOZYRA“ KARASKI W WOŁOWINIE”; 1992/2009, ED 2/5 + AP’
ed. 2/5

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

208
208

Cheerleaderka, 2006/2018 r.

wydruk pigmentowy/papier Hahnemühle, 21 x 29,7 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d. i numer edycji l.d.: ‘5/14’
ed. 5/14

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

209
209

Katarzyna GÓRNA (ur. 1968)

“Chłopiec z chustą”, 1997/2019 r.

wydruk pigmentowy/papier archiwalny, 34,5 x 50 cm
ed. 1/5

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 10 000 zł

210
210

Krzysztof WODICZKO (1943r.)

Autoportret podwójny, dwustronny, 1974/2009 r.

C-Print/dibond, 100 x 200 cm
praca dwustronna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 200 000 zł

211
211

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

"Pasja", 2001 r.

instalacja z wideo
stal, kolorowa fotografia, obraz wideo bez dźwięku/pętla, 105 x 90 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

350 000 - 400 000 zł

212
212

Konrad KUZYSZYN (ur. 1961, Białystok)

Obiekt fotograficzny z cyklu "Kondycja", 1993 r.

fotografia transparentna/błona monochromatyczna preparowana wzmacniaczem miedziowym, pleksa, silikon
unikat, ed. 1/1, 12 x 7,5 x 3 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

213
213

Obiekt fotograficzny z cyklu “Kondycja”, 1993 r.

unikat, ed. 1/2, 15 x 15 cm (w świetle oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 14 000 zł

214
214

NATALIA LL (Natalia Lach-Lachowicz) (ur. 1937)

Zjawa podwójna, z serii: "Ptaki wolności", 2002 r.

C-Print/papier fotograficzny, 15 x 15 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | "PTAKI WOLNOŚCI" | Zjawa Podwójna | 2002'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

215
215

Seans: PIRAMIDA, 1979 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 17,2 x 17,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | Seans: PIRAMIDA. | Wrocław / Stabłowice | 2 VI/1979 r.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

216
216

Ewa PARTUM (ur. 1945)

Z cyklu: "Partytury", 1984 r.

kolaż, technika własna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany u dołu: ‘Ewa Partum 84’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

40 000 - 60 000 zł

217
217

Mirosław BAŁKA (ur. 1958, Warszawa)

Komplet czterech prac z teki "Crossroads in A.", 2006 r.

litografia/papier, 56 x 76 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany i opisany u dołu każdej pracy l.d.: '67/80' i p.d.: 'MBałka'
ed. 67/80

Cena wywoławcza:

Estymacja:

19 000 - 25 000 zł

218
218

Joanna RAJKOWSKA (1968r. Bydgoszcz)

Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich (holga), 2010 r.

C-Print/papier fotograficzny, 32 x 31 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

219
219

"Pozdrowienia z Alei Jerozolimskich"

C-Print/papier fotograficzny, papier RC, 20,5 x 30 cm (arkusz)
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Joanna Rajkowska | Pozdrowienia z Aleji Jerozolimskich’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

220
220

Robert RUMAS (ur. 1966)

"Uwaga wypadki", 2004 r.

serigrafia barwna/papier, 69 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem wzdłuż górnej krawędzi: '"UWAGA WYPADKI" 15/45/2004 SZABLON ROBERT RUMAS Z MANEWRY MIEJSKIE [strzałka] AKCJA INTERWENCJA 1998/2005'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

221
221

Anna NIESTEROWICZ (ur. 1974)

Tak jak u sióstr, ale inaczej, 2005 r.

flamaster/papier, 20 x 28 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ‘ANNA NIESTEROWICZ 2005’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł

222
222

Mariola PRZYJEMSKA (ur. 1963)

"Demon", 1996/2001 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, 14,2 x 31,8 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | DEMON 1996 (2001) | A.P.’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

223
223

Mariola PRZYJEMSKA (ur. 1963)

"Pink hell", 2001 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, 30 x 32,3 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA 2001. „PINK HELL” oraz nalepka z opisem pracy: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | PINK HELL 2001. | A.P.’
ed. AP

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 5 000 zł

224
224

Mariola PRZYJEMSKA (ur. 1963)

"Joseph shoes", 1995/2001 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, 20 x 45 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘MARIOLA PRZYJEMSKA | JOSEPH SHOES | 1995 (2001) | A.P.’
ed. AP

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

225
225

Mariola PRZYJEMSKA (ur. 1963)

Seven Arts, 1996 r.

fotografia barwna, druk cyfrowy, laminat, 120 x 170 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

226
226

Alicja ŻEBROWSKA (ur. 1956)

Komplet dwóch prac z cyklu “Onone - Świat po Świecie”: ‘Rebis-Versum (I), Dziwne stany istnienia (I)’, ‘Rebis-Versum (II), Dziwne stany istnienia (II)', 1998 (2019) r., 1998/2019 r.

wydruk pigmentowy/dibond, papier fotograficzny, 82 x 75 cm (wymiary każdej pracy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 25 000 zł

227
227

Monika MAMZETA (wł. Monika ZIELIŃSKA) (ur. 1970 r. Warszawa)

Pieta z cyklu "Jak dorosnę będę dziewicą", 2005/2012 r.

wydruk pigmentowy/papier archiwalny, pianka PCV, 60 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany: 'Monika Mamzeta "Pieta" 2005/2012 ed. 1/6'
ed. 1/6

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 4 000 zł