Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie

22.10.2020 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

67 obiektów
51
51

Scena mitologiczna - Pląsy centaurów

olej/płótno (dublowane), 62,5 x 109,5 cm
sygnowany l.d.: 'Zygmunt Ajdukiewicz'
na odwrocie na płótnie niemiecki napis odręczny informujący o zastrzeżeniu praw do powielania obrazu należnych firmie Victora Angerera z Wiednia

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

52
52

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Sanna

olej/płótno, 48 x 79 cm
sygnowany p.d.: 'Cz. Wasilewski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

53
53

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Spotkanie przy studni

olej/płótno (dublowane), 46 x 94 cm
sygnowany l.d.: 'A. Setkowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

54
54

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Martwa natura z bażantami, lata 30. XX w.

olej/płótno, 65 x 81 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

55
55

"Martwa natura z termosem", 1957

olej/płótno, 45 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'Eustachy Wasilkowski'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem obrazu, opisany na krośnie malarskim: 'E. Wasilkowski (1907 - 1977)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

56
56

Na morzu, 1938

olej/płótno, 120 x 162 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A. GRABARZ-JARZYMSKI | A | D | 1938'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

57
57

“Ostatnie blaski” (Skały na Capri)

olej/sklejka, 44 x 59 cm
sygnowany i opisany l. d.: 'Ostatnie blaski | F. M. Wygrzywalski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

58
58

Widok z Wiednia, 1906

olej/tektura, 33,5 x 41,2 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Wilch Wachtel | Wien 1906'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

59
59

Cuno AMIET (1868 - 1961)

"s'Cenzerl Amiet", 1911

olej/płótno, 40 x 32 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'C. Amiet | 1911'
opisany na odwrociu: 'C. Amiet | gemalt für die humoristische | KUNST - AUSSTELLUNG | 'MÜNCHEN in ZÜRICH' | 1911'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

60
60

Portret malarza

olej/płótno, 81 x 59,5 cm
sygnowany l.d.: H. d’Alchimowicz

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

61
61

"Studium portretowe", przed/lub 1914

olej/płótno, 81 x 62 cm
sygnowany p.d.: 'S. Rejchan'
na odwrociu ramy papierowa nalepka wystawowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 24 000 zł

62
62

Dachy Paryża, 1957

olej/tektura, 64,5 x 80,5 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond-57'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

63
63

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Port w Dieppe, 1934

olej/płótno, 50,5 x 65,5 cm
sygnowany l.d.:'Hayden'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

64
64

Wędkarz nad rzeką w Mareuil-sur-Ourcq, 1952

olej/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Hayden | 52'
na odwrociu papierowa nalepka własnościowa

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

65
65

Jacques (Jakub Cukier) ZUCKER (1900 - 1981 Nowy Jork)

"Miejski zaułek"

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'J. ZUCKER'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

66
66

"Stara przystań"

olej/płótno, 64 x 76,5 cm
sygnowany p.d.: 'Kanelba'
opisany na odwrociu: 'THE OLD WHARF | by | KANELBA', numer: '10', na krośnie malarskim fragment papierowej nalepki inwentarzowej

Cena wywoławcza:

Estymacja:

20 000 - 28 000 zł

67
67

Portret Szaloma Asza

olej/płótno, 102 x 76 cm
sygnowany p.g.: 'Kanelba'
opisany na odwrociu numerem inwentarzowym: '2', na krośnie malarskim papierowa nalepka z numerem: '14', opisany na ramie: 'TOP SHOLOM ASCH | (#2)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł