Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Muzy. Artysta - Model - Inspiracja

26.09.2019 czwartek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

15.09 - 26.09.2019

Ceny wywoławcze.

37 obiektów
01
01

Stanisław Ignacy Witkiewicz WITKACY (1885 Warszawa -1939 Jeziory na Polesiu)

Portret Krystyny Ejbol + potworek adorator, 1931 r.

pastel/papier, 61,5 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: '(T.E) | VII | Witkacy 1931' oraz opisany l.śr.: 'NP | Nπ | + | Cof'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

120 000 - 180 000 zł

02
02

(Natalia Lach-Lachowicz) NATALIA LL (ur. 1937)

"Sztuka konsumpcyjna", 1973/1998 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny Fujicolor Crystal Archive Paper Supreme for Digital Premium, 24 x 30 cm
opisany autorsko na odwrociu: ‘Natalia LL | ”Sztuka konsumpcyjna” 1973 | 3/5’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

03
03

Mojżesz KISLING (1891-1953)

Kobieta z uniesionymi rękoma, około 1930 r.

olej/płótno, 69,5 x 53,7 cm
sygnowany l.d.: 'Kisling'
na odwrociu papierowa nalepka Irvin Brenner Fine Paintings

Cena wywoławcza:

Estymacja:

450 000 - 650 000 zł

04
04

Kazimierz MIKULSKI (1918-1998)

Dziewczyna ze szpilką, 1955 r.

olej/sklejka, 52 x 42,3 cm
na odwrociu opisany: ‘K. MIKULSKI | DZIEWCZYNA | ZE SZPILKĄ’ i numer ‘11’ oraz stempel i data: ‘27.PAZ’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 220 000 zł

05
05

Henryk HAYDEN (1883 Warszawa - 1970 Paryż)

Portret Aïchy, 1913 r.

olej/płótno, 80,3 x 60 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'Hayden | 1913'
na odwrociu pieczęć aukcyjna Claude’a Roberta, paryskiego licytatora

Cena wywoławcza:

Estymacja:

700 000 - 1 000 000 zł

06
06

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

"Uskrzydlona" (Portret Marii Balowej), 1907 r.

olej/tektura, 61 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Malczewski | 1907'
na odwrociu papierowe nalepki wystawowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

320 000 - 450 000 zł

07
07

Milton H. GREENE (1922 Nowy Jork - 1985 Los Angeles)

Marylin Monroe. Fotografia z "Czarnej sesji", 1956 r.

fotografia czarno-biała/papier barytowy, 50,5 x 40,5 cm
na odwrociu pieczęci archiwum Miltona H. Greena oraz pieczęć z certyfikatem autentyczności wystawiona przez syna artysty, Joshuę Greena z datą 9 września 1980

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

08
08

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

Półakt, około 1931 r.

olej/tektura, 51 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: 'l. gottlieb'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 100 000 zł

09
09

Teresa PĄGOWSKA (1929 Warszawa - 2007 Warszawa)

"Dzień dwudziesty trzeci", 1966 r.

olej, akryl, tempera/płótno, 170 x 138 cm
opisany autorsko na odwrociu: ‘TERESA PĄGOWSKA 1966 | 170 x 138 cm | DZIEŃ DWUDZIESTY TRZECI’ oraz stempel kolekcji na krośnie malarskim: ‘Wojciech Fibak |Monte Carlo’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

200 000 - 250 000 zł

10
10

Ludomir SLEŃDZIŃSKI (Slendziński, Ślendziński, Śleńdziński) (1889 Wilno - 1980 Kraków)

Portret Laryssy Janowicz z d. Chrzanowskiej, 1939 r.

olej/sklejka, 53 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'LARYSSA JANOWICZOWA • MALOWAŁ LVDOMIR SLEŃDZIŃSKI • WILNO • 1939 •'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

80 000 - 110 000 zł

11
11

Bolesław BIEGAS (Koziczyn 1877 - Paryż 1954)

"Myśl zadziwiona" ("La pensée étonnée"), 1919 r.

olej/tektura, 49 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'B. Biegas'
na odwrociu papierowe nalepki inwentarzowe

Cena wywoławcza:

Estymacja:

60 000 - 80 000 zł

12
12

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

"Oranta" (Męczeństwo św. Agaty), 1961 r.

olej/płótno, 77 x 56,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu 'ORANTA JERZY Nowosielski 1961 r'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

160 000 - 190 000 zł

13
13

Ikona - Matka Boska Znaku, I poł. XIX w.

tempera/deska, 53 x 45 cm
ryza mosiężna, repusowana

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 000 - 12 000 zł

14
14

Akt we wnętrzu, około 1965 r.

olej/płótno, 79,5 x 59 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

170 000 - 220 000 zł

15
15

Magdalena ABAKANOWICZ (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Z cyklu "Portrety anonimowe", 2001 r.

tkanina, żywica, metal (stelaż), wys. 89 cm, wymiary podstawy: 21,5 x 19,5 cm
sygnowana i datowana na podstawie: 'ABAKANOWICZ 01' oraz monogram wiązany: 'MA'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

70 000 - 90 000 zł

16
16

Tymon NIESIOŁOWSKI (1882 - 1965)

Dziewczyna z kwiatem, 1958 r.

olej/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany p.śr.: 'Tymon'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

180 000 - 220 000 zł

17
17

Zygmunt Józef (Sigmund, Sigmond) MENKES (1896 Lwów -1986 Riverdale)

"Dziewczyna z ptaszkiem w klatce", około 1935-39 r.

olej/płótno, 117 x 99 cm
sygnowany p.d.: 'Menkes'
na odwrociu papierowa nalepka Passedoit Gallery w Nowym Jorku oraz nalepka transportowa paryskiego sklepu z artykułami dla malarzy Lucien Lefebvre-Foinet

Cena wywoławcza:

Estymacja:

150 000 - 190 000 zł

18
18

Sylwia MAKRIS (ur. 1973, Gdynia)

"Leda and swan", 2017 r.

wydruk na płótnie pokrytym werniksami, 90 x 110 cm
sygnowana stemplem-monogramem p.d.: 'SM'
edycja: 2/3; załączony certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

19
19

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Leżąca Aneri

olej/płótno, 61 x 80 cm
sygnowany monogramem wiązanym p.d.: 'WW'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

20
20

Alfons KARPIŃSKI (1875 - 1961)

Akt żeński siedzący, 1924 r.

olej/tektura, 70 x 100 cm
sygnowany i datowany l.śr.: 'a. Karpiński. | 24'
na odwrociu papierowa nalepka z opisem dzieła

Cena wywoławcza:

Estymacja:

50 000 - 70 000 zł

21
21

Irena SZYMANOWSKA-ŁUCZYŃSKA (1890 Góra Kalwaria - 1966 Warszawa)

Dama z tulipanem

olej/płótno, 183 x 114 cm
sygnowany p.d.: 'Łuczyńska Szymanowska'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

22
22

Stanisław WYSPIAŃSKI (Kraków 1869 - tamże 1907)

Portret mężczyzny, 1899 r.

węgiel/papier, 40,2 x 27,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem wiązanym i datowany p.d.: 'SW 1899'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

100 000 - 150 000 zł

23
23

Igor MITORAJ (1944 Oederan w Niemczech-2014 Pietrasanta w Toskanii)

“Memnesis”, 2013 r.

brąz patynowany,wysokośc: 58 cm, podstawa: 57 x 62 cm
sygnowany i numerowany: ‘MITORAJ | 4/8’ oraz znak odlewni: ‘FONDERIA ARTISTICA DA PRATO PIETRASANTA ITALY’
ed. 4/8

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 000 - 800 000 zł

24
24

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

Głowa kobiety w kapeluszu

technika mieszana/papier naklejony na tekturę, 39,5 x 30 cm
sygnowany p.d.: 'Eug. Zak'
na odwrociu papierowa nalepka z numerami inwentarzowymi

Cena wywoławcza:

Estymacja:

65 000 - 85 000 zł

25
25

Zbigniew LIBERA (ur. 1959)

Film bez tytułu (“Hermafrodyta”), stopklatki z filmu, 1985/1986 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 30 x 39 cm (arkusz)
sześć fotografii naklejonych na papier, z lewej strony pieczęć autorska i opisany: ‘85/86 Film bez tytułu zniszczony’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

18 000 - 25 000 zł

26
26

Katarzyna GÓRNA (ur. 1968)

"Marylin", 2004/2019 r.

wydruk pigmentowy/papier archiwalny FINEART OMEGA RAG 310g, 37,8 x 140 cm
sygnowany i opisany ołówkiem na odwrociu: ‘”Marilyn” 2004 Katarzyna Górna | edycja 2/10 wydruk 2019’
ed. 2/10

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 15 000 zł

27
27

Łukasz STOKŁOSA (ur. 1986)

Sarah/Meryl Streep, 2016 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Łukasz Stokłosa | 2016 | Sarah/Meryl Streep’ oraz czerwony stempel Galerii Zderzak w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 18 000 zł

28
28

Modelka w pracowni artysty, 1957 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
datowany na odwrociu: '1957'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

85 000 - 110 000 zł

29
29

Jan CYBIS (1897 - 1972)

Akt, 1957 r.

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Cybis''
opisany na odwrociu: 'JAN CYBIS 46 x 33 | Warszawa | ul. Karowa 14 | AKT - (mały) 1957 r. | 1957 | Kat. M.N.243'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 65 000 zł

30
30

Jacek SIENICKI (1928 Warszawa - 2000 Warszawa)

Postać we wnętrzu ("Postać na czerwonym tapczanie"), 1974 r.

olej/płótno, 160 x 109 cm
opisany autorsko na odwrociu: 'Sienicki Jacek | 1974. | "postać na czerwonym | tapczanie" | ol pł.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

55 000 - 70 000 zł

31
31

Bogusław SZWACZ (1912 - 2009)

Kobieta z mandoliną , lata 70. XX w.

olej/płótno, 165 x 92,5 cm
na krośnie malarskim papierowa nalepka aukcyjna; replika autorska obrazu z 1947 roku

Cena wywoławcza:

Estymacja:

17 000 - 24 000 zł

32
32

Max WISLICENUS (1861-1957)

Akt z maską. Wanda Bibrowicz, 1922 r.

akwarela, ołówek/papier, 52,5 x 42,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem i datowany l.d.: '19 MW 22'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

33
33

Szymon KOBUSIŃSKI

Intymność #5, 2017/2019 r.

wydruk pigmentowy/dibond, papier archiwalny Moab Entrada Natural Rag 300g, 100 x 100 cm
na odwrociu certyfikat autorski

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 7 000 zł

34
34

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

"Studium portretowe", 1912 r.

olej/deska, 46 x 63,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T Axentowicz | 1912'
na odwrociu papierowa nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, odręczne napisy ołówkiem oraz nalepka aukcyjna

Cena wywoławcza:

Estymacja:

35 000 - 45 000 zł

35
35

Portret damy (Portret Pani Gałeckiej?), po 1920 r.

akwarela, pastel/papier, 90 x 63,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l.d.: 'T. Axentowicz'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

36
36

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

"Tęsknota", 1926 r.

olej/tektura, 16,5 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: '1926 | Wlastimil Hofman'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 20 000 zł

37
37

Szymon (Simon, Szmaj) MONDZAIN (1890 Chełm - 1979 Paryż)

Dziewczyna w czerwonej chustce na głowie, 1926 r.

pastel/papier, 61 x 47 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Mondzain 1926'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

45 000 - 65 000 zł