Warszawski Dom Aukcyjny

Letnia Aukcja Promocyjna

01.08.2021 niedziela

19:00

Warszawski Dom Aukcyjny

ul. Wilcza 69

00-679 Warszawa

Organizator aukcji dolicza do kwoty wylicytowanej opłatę aukcyjną w wysokości 20%, a w przypadku obiektów, których twórca zmarł w okresie krótszym niż 70 lat od daty aukcji lub twórców żyjących również opłatę droit de suite w wysokości 5%.

102 obiekty
001
001

Akty

drzeworyt, papier; 31 x 21,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Z. Radnicki

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

002
002

Ryby, 2020

tusz, papier; 30 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Joanna Małecka 2020

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

003
003

Czaszka

tusz, papier; 39 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J Małecka

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

004
004

Stanisław SZCZEPAŃSKI (1895 Ropczyce - 1973 Warszawa)

Maki, 1944

akwarela, papier; 49 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: St. Szczepański 1944

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

005
005

Antoni HAJDECKI (1927 Bochnia - 1991 Kraków)

Widok Bochni, 1959

olej, płótno; 34,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: A. Hajdecki

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

006
006

Andrzej MLECZKO (ur. 1949 r. Kolbuszowa)

Rysunek satyryczny

tusz, papier; 20,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Mleczko

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

007
007

Plakat z kotem (XXX lat Teatru Groteska)

offset, papier; 84,5 x 66 cm;
sygn. p. d.: K Mikulski

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

008
008

Kobiety ukraińskie

autolitografia, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. p.d. cyrylicą: L. J. Lewicki

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

009
009

Geolodzy, 1973

autolitografia, papier; 26 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: L. Lewicki
Na odwrociu tytuł Geolodzy cyrylicą

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

010
010

Na polach kołchozu

drzeworyt, papier; 22,5 x 32, 5 cm;
sygn. p. d.: L. Lewicki; opis. l. d.: "Na polach kołchozu)

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

011
011

Pejzaż miejski

olej, płótno; 80 x 99 cm;
sygn. na odwrociu: Edward Wieczorek

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

012
012

Akt męski

ołówek, papier; 36 x 23 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

1 500 zł

013
013

Eugeniusz GERLACH (ur. 1941, Bieniawa k. Tarnopola)

gwasz, papier; 29 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: E Gerlach

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

014
014

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Cytryny

akwarela, pastel, papier; 30 x 48 cm (w świetle passe-partout );
sygn. l. d.: WODYŃSKI

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

015
015

Ruiny zamku

akwarela, papier; 48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M. Oracki - Serwin

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

016
016

Morze, 1933

akwarela, papier; 35 x 41 cm;
sygn. i dat. p. d.: Kosma Kosowski 33

Cena wywoławcza:

500 zł

017
017

Totemy

grafika komputerowa, papier; 30,5 x 40 cm;
sygn. p. d.: Beksiński

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

018
018

Pejzaż z rzeką

olej, płótno; 56 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edward Wieczorek

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

019
019

Pä Färjan, 1964

olej, płótno; 54 x 73,5 cm;
sygn. p. d. : M.Örtenblad

Cena wywoławcza:

500 zł

020
020

Danuta LESZCZYŃSKA-KLUZA (ur. 1926, Przemyśl)

Kochany Augustyn, 1970

grafika autorska, papier; 65 x 49 cm;
sygn. i dat. p. d.: Danuta Leszczyńska Kluza 1970; opis l. d.: Kochany Augustyn

Cena wywoławcza:

900 zł droit de suite

021
021

Srebrna strona księżyca

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: J Winiszewska
Na odwrociu opis: Jolanta Winiszewska / "Srebrna strona księżyca" olej 50 x 70

Cena wywoławcza:

1 000 zł

022
022

Ptaki, 1984

olej, płótno; 50 x 45 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Tchórzewska 84
Na odwrociu na blejtramie opis: Helena Tchórzewska / "Ptaki" DAR

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

023
023

Ptasiek, 1987

olej, płótno; 92 x 73 cm;
sygn. dat. i opis. na odwrociu: Witold Andrzej Pazera "Ptasiek" 1987 Arsenał 88

Cena wywoławcza:

3 000 zł

024
024

Prześwit, 1999

olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Niedojadło 99

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

025
025

Pejzaż, 2004

olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. i dat. p. d.: Niedojadło 2004

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

026
026

grafika barwna, papier; 25,5 x 37 cm;
sygn. p. d.: Jörgen Fogelquist

Cena wywoławcza:

500 zł

027
027

Imaginacja, 2004

olej, płótno; 70 x 100 cm;
sygn. p. d.: K. Wałaszek
Na odwrociu opis: Krzysztof Wałaszek "Imaginacja" 2004

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

028
028

Akt, 2003

olej, płótno; 100 x 120 cm ;
sygn. i dat. l. d.: KONDRAD 2003

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

029
029

Danae, 2004

olej, płótno; 100 x 73 cm;
sygn. p. d.: K Wałaszek
Na odwrociu opis: Krzysztof Wałaszek "Danae" 2004

Cena wywoławcza:

1 400 zł droit de suite

030
030

Plener w Tokaju, 2008

olej, płótno; 60 x 73 cm ;
sygn. i dat. p. d. WŻ 08

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

031
031

Léon ZACK (1892 Nijni Novgorod, Rosja - 1980 Vanves)

Kompozycja, 1966

grafika, papier; 8 x 12 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leon Zack 66

Cena wywoławcza:

500 zł droit de suite

032
032

Z cyklu Zmienność widzenia, 1993

tempera, collage, papier; 29,5 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: WŻ 93

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

033
033

Camden, 2009

olej, płyta; 58 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d. : WŻ 09

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

034
034

Rachman SIKALIEW (1957 - 2007)

Motyw wschodni, 1990

olej, płótno; 115 x 132 cm;
sygn. i dat. cyrylicą p. d.: Rahman 90

Cena wywoławcza:

3 000 zł

035
035

Napad na księżyc, 1992

olej, płótno; 130 x 110 cm;
sygn., dat. i opis. na odwrociu cyrylicą oraz w jęz. niemieckim Rahman Sikaliew Der Mondraub 1992

Cena wywoławcza:

3 000 zł

036
036

Jabłko Montgoffiera, 2020

olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Roman Kobylarz 2020

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

037
037

Janusz JANCZY (ur. 1974, Tarnów)

Grube ryby, 2004

akryl, papier/płyta; 41 x 69,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Janczy 04
Na odwrociu nalepka wystawowa Salon Jesienny 2004 Tarnów

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

038
038

Ryszard KRYŃSKI (ur. 1950 r.)

Pejzaż fantastyczny, 1981

olej, płyta; 79 x 62,5 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: Ryszard Kryński / 1981

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

039
039

Lunapark, 1979

litografia barwna wytłaczana, papier; 86 x 74 cm (wym. arkusza);
sygn. i dat. oł. p. d.: Kwaśniewska / 79 oraz śr. d. tytuł: Lunapark;
opis. l. d.: EA (ołówkiem)

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

040
040

Martwa natura z ptaszkiem w klatce, 2004

olej, akryl, płótno; 82 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: E Gerlach 2004

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

041
041

Zygmunt KRÓL (1899 - 1983)

gwasz, papier; 23 x 32 cm;
sygn. p. d.: Król Z

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

042
042

Zygmunt KRÓL (1899 - 1983)

Klimczok, 1927

olej, płótno; 56,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: Król Z

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

043
043

W morskiej głębi, 2005

akryl, płótno; 81 x 61 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZDYBAŁ 005

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

044
044

Bukiet kwiatów w zielonym dzbanku

olej, płótno; 57,5 x 76 cm;

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite

045
045

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873 Poraj -1951 Paryż)

Portret adwokata

olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: Terlikowski

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

046
046

Michał SWORZEŃ (1896 - 1969)

Branka

olej, tektura; 48 x 58 cm;
sygn. p. d.: M. Sworzeń

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

047
047

Franciszek KRUDOWSKI (Kraków 1860 - Kraków 1945)

Półakt

olej, płótno; 53 x 42,5 cm;
sygn. l. śr.: Krudowsky
Na odwrociu pieczątka antykwariatu wiedeńskiego

Cena wywoławcza:

10 000 zł

048
048

Julian GRABOWSKI (1922 - 1973)

Akt na tle zamku w Jeżowie, 1970

olej, płótno; 75 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: J Grabowski 70

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

049
049

Na dzikej plaży, 1979

olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Westwalewicz 1979
Na odwrociu naklejka autorska z tytułem pracy

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

050
050

Helena KRAJEWSKA (1910 Biecz - 1998 Warszawa)

Portret powstańca

olej, płótno; 62,5 x 47 cm;
sygn. l. d.: Helena Tomorowiczówna
Na odwrociu fragment nalepki wystawowej z TPSP z 1937 r.

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite