Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Grafika Artystyczna. Sztuka Współczesna

27.10.2020 wtorek

20:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

20.10 - 27.10.2020

Ceny wywoławcze.

112 obiektów
201
201

linoryt/bibułka, 19 x 16 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: 'S. Fijałkowski | Pani Dobrochnie Olkiewicz | z wyrazami sympatii'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

202
202

"Talmudyczna autostrada na śmierć Tadeusz Brzozowskiego", 1987

linoryt/papier, 56,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ‘Talmudyczna autostrada | na śmierć Tadeusz Brzozowskiego 39/50 S.Fijałkowski 87’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 800 zł

203
203

"VII Studia talmudyczne", 1978

linoryt/papier, 50 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'VII Studia talmudyczne 37/50 S.Fijałkowski 78'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

204
204

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

"M5", 1966-2001

serigrafia/papier, 67 x 67 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 1966/ 2001' oraz opisany ołówkiem l.d.: 'M5 15/50'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

15 000 - 22 000 zł

205
205

Bez tytułu, 1967

akwatinta barwna/papier, 60 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: '1976 Fangor' oraz opisany l.d.: '40/60'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

30 000 - 40 000 zł

206
206

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

Trespass, 1980

serigrafia/papier, 64,5 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J Stańczak' i opisany l.d.: '110/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 000 zł

207
207

"Compounded Red"

serigrafia/papier, 65 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Stańczak' oraz opisany l.d.: '83/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 600 - 5 000 zł

208
208

Green Rings in Orange

serigrafia barwna/papier, 71 x 71 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'S. Stańczak' oraz opisany l.d.: '69/165'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

209
209

Conferring Blue

serigrafia/papier, 60,5 x 60,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J Stańczak' i opisany l.d.: '/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

210
210

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

litografia barwna/papier, 60 x 57 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany ołówkiem l.d.: '14/120'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 800 - 6 000 zł

211
211

"Nebulus", 1979

serigrafia/papier, 68,5 x 67,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany l.d.: '179/250'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 500 - 9 000 zł

212
212

Bez tytułu, około1975

serigrafia barwna/papier, 79 x 79 cm (zadruk)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: '76/250 Vasarely'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 500 - 9 000 zł

213
213

Bez tytułu,

serigrafia/papier, 39,3 x 39,3 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany l.d.: '55/340'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

214
214

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

litografia/papier, 65 x 50 cm (arkusz)
sygnowany długopisem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

215
215

litografia/papier, 48 x 38 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 200 - 6 000 zł

216
216

Kompozycja - tryptyk, 1984

litografia/papier, 15 x 14 cm (arkusz)
15 x 14 cm [arkusz]; 23 x 48 cm [wymiary oprawy]
pierwsza grafika (od lewej)
sygnowany i opisany u dołu: 'H.C. 140/150 H Stażewski'
druga grafika:
sygnowany, datowany i...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 3 000 zł

217
217

Ryszard WINIARSKI (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Praca z cyklu "Obroty", 1985

serigrafia/papier, 67 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'winiarski '85'
30 x 30 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 800 - 3 600 zł

218
218

Jean BAIER (ur. 1932, Genewa)

litografia barwna/karton, 50 x 65 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Baier'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

219
219

serigrafia/papier, 63 x 90 cm (arkusz)
sygnowany monogramem artysty p.d. praz opisany ołówkiem l.d.: '103/250'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

220
220

Winfred GAUL (1928 - 2003)

Bez tytułu, 1970

serigrafia/papier, 59,5 x 59,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '125/150 Gaul 70'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

221
221

Bez tytułu, 1973

serigrafia/papier, 60 x 80 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Novosal 73' oraz opisany l.d.: '200/71'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

222
222

Georg Karl PFAHLER (1926 Emetzheim - 2002 Emetzheim)

serigrafia/papier, 60 x 60 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem l.d. oraz opisany p.d.: '37/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

223
223

serigrafia/papier, 60 x 52 cm (arkusz)
sygnowany i opisany ołówkiem p.d.: '12/200'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 000 zł

224
224

Dieter RUDEN (ur. 1941)

Bez tytułu, 1969

serigrafia/papier, 62 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Ruden 69' oraz opisany l.d.: '61/85'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

225
225

"Zrób to sam"

druk/papier, 82,5 x 68 cm (arkusz)
sygnowany i opisany w druku p.d.: 'GET 75/81' oraz opisany śr.d.: 'ZRÓB TO SAM DO IT YOURSELF'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

226
226

Jerzy NOWOSIELSKI (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt, 1993

serigrafia/papier, 30,5 x 45,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '22/50 JERZY NOWOSIELSKI 93

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

227
227

Bez tytułu, 1995

serigrafia barwna/papier, 46 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'JERZY NOWOSIELSKI 95 38/50'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

9 500 - 12 000 zł

228
228

Izabella GUSTOWSKA (ur. 1948, Poznań)

"Tarcza I-II", 1976

technika mieszana (auto-offset)/papier, 186 x 112 cm (wymiary każdej pracy)
obie części sygnowane i datowane u dołu: 'Izabella Gustowska 1976 r.', część prawa opisana u dołu: 'offset 2/9'
8 części 46,5 x 56 cm
na...

Cena wywoławcza:

Estymacja:

14 000 - 18 000 zł

229
229

Teka 6 grafik, 1990

linoryt/papier, 40 x 30 cm (arkusz)
każda praca sygnowany, datowana i opisana ołówkiem u dołu
1) sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '23 IX 90 19/50 S. Fijałkowski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

230
230

Bez tytułu, 2000

druk/papier, 41 x 54 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'grafika komputerowa 1 egzemplarz [nieczytelny] 2000 T. Dominik'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

231
231

"Pejzaż", 1952

drzeworyt/bibułka, 10,5 x 13 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ' Drzeworyt 9/20 Pejzaż Dominik 1952'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

232
232

Kompozycja, 1991

litografia barwna/papier, 68,5 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'T. Dominik 1991' oraz l.d.: 'litografia barwna 55/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

233
233

"Carnet Incomplet" - teka 13 grafik, 1966

litografia/papier, 48,5 x 35,5 cm (arkusz)
każda z prac sygnowana ołówkiem p.d.: 'Lebenstein' oraz opisana l.d.. Teka zawiera 11 prac opisany ołówkiem l.d.: '57/80' oraz dwie opisane: '43/80'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

16 000 - 20 000 zł

234
234

Radiogram - Portret II, 1973

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Lebenstein 73' oraz opisany l.d.: '57/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 800 - 3 000 zł

235
235

Sonia

litografia barwna/papier, 70 x 50 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

236
236

Suzanne, 1973

litografia barwna/papier, 69 x 38 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem l.g.: '29/100 Lebenstein 73'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

237
237

Jerzy GRABOWSKI (1933 - 2004)

"Rozważania o symbolice cyfr", 1994

linoryt, gauffrage/papier, 50,5 x 80 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '1994 r. Rozważania o symbolice cyfr. 10/25 Jerzy Grabowski insp.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

238
238

Jerzy GRABOWSKI (1933 - 2004)

"Monostruktury", 1974/75

linoryt, gauffrage/papier, 78 x 65 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '1974/75 Monostruktury 5/6 III Jerzy Grabowski, insp.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 600 - 3 200 zł

239
239

Andrzej GIERAGA (ur. 1934, Śliwniki)

"Italla III", 1987

mezzotinta/papier, 17 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Italla III 23/50 Andrzej Gieraga '87'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

240
240

"Jednia", 1992

mezzotinta/papier, 17,5 x 14 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Jednia 15/50 Andrzej Gieraga ‘92'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 2 000 zł

241
241

Jerzy KAŁUCKI (ur. 1931, Lwów)

"Mino", 1991/1994

serigrafia/papier, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Mino 28/50 Serigraphie Kałucki 1991/94'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

242
242

"Zasłona", 1985

gauffrage, linoryt/papier, 13,5 x 12 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Zasłona | wypukłodruk/30 | R. Gieryszewski 85'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

243
243

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Zestaw 4 prac

monotypia, technika mieszana/papier, 15 x 15 cm (w świetle passe-partout)
Każda z prac jest oprawiona osobno; wymiary w oprawie: 33 x 33 cm

Cena wywoławcza:

Estymacja:

10 000 - 14 000 zł

244
244

Kacper BOŻEK (ur. 1974, Kraków)

Teka 13 grafik "Rękopis znaleziony w Saragossie"

akwaforta, akwatinta/papier, 55 x 41 cm (arkusz)
Wszystkie prace sygnowane, datowane i opisane ołówkiem

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 8 000 zł

245
245

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

"Ważka", 2003

druk/papier, 32 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
opisany i datowany ołówkiem u dołu: 'A/A 1703 Ważka'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

246
246

"Dary natury", 2003

druk/papier, 31 x 42 cm (w świetle passe-partout)
datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'A/A 1703 Dary natury'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

247
247

Para exlibrisów: Exlibris Janusza Kryszaka oraz Exlibris Bonnie + Cees Andriessen , 1976

akwaforta, akwatinta/papier, 29 x 20,5 cm (wymiary oprawy)
każda z prac sygnowana monogramem artysty p.d.: 'Ste' oraz datowana l.d.: '1976'
wymiary pierwszej pracy: 11 x 8,5 cm [arkusz]

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

248
248

Jerzy PANEK (1918-2001)

"Siuda baba", 1958

litografia/bibułka, 70 x 50 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'SIUDA baba (obyczaj ludowy – Wieliczki) Panek | 1958'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 200 - 3 000 zł

249
249

Jacek SROKA (ur. 1957)

"Przezroczyste stroje", 2007

akwaforta/papier, 26 x 21 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie: 'SROKA 2007' oraz sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'PRZEZROCZYSTE STROJE E/A SROKA 2007'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 - 1 500 zł

250
250

Kompozycja , 1988

litografia/papier, 63 x 49 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'litografia 8:20 (odb. H. Opałka) I styczeń 1988 B. Zbrożyna'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 2 000 zł