Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna

27.10.2020 wtorek

19:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

20.10 - 27.10.2020

Ceny wywoławcze.

99 obiektów
151
151

Matka Boska z Dzieciątkiem z Rilskiego Monastyru, 1846
akwaforta/papier, 37,5 x 28,2 cm (zadruk)
opisany u dołu na płycie cyrylicą: 'SOFRONIJ MONAH J RILSKI (...) DANIIL (...) 1846'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 1 000 zł

152
152

Matka Boska Częstochowska ze stacjami Drogi Krzyżowej

drzeworyt kolorowany/papier, 40 x 27,9 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

153
153

Aleksander LASZENKO (1883 Annówka pow. Wołczański, gub. Charkowska - 1944 Włocławek)

Papugi, 1936

drzeworyt barwny/papier, 42 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'A. Laszenko', opisany i datowany p.d.: '1936'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

154
154

Łoś, 1905

akwaforta, akwatinta/papier, 22 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i opisana p.d.: 'Kochanemu memu przyjacielowi Janowi Jelskiemu | Henryk Weyssenhoff', opisany i datowany l.d.: 'Paryż 1905'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

155
155

"Legendy Krakowa", 1950

drzeworyt/papier, 28 x 23,5 cm (wymiary oprawy)
teka drzeworytów, 14 plansz z ochronnymi bibułkami i tytułami odbitymi stemplem, wydanę przez Sp. Pracy Imago-Artis w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

156
156

Teka "Najpiękniejszy jest Kraków", 1947

drzeworyt/papier, 31 x 24,5 cm (wymiary oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

157
157

Teka Tatrzańska, 1947

drzeworyt/papier, 30,5 x 23,5 cm (wymiary oprawy)
Teka tatrzańska z wierszem wstępnym Leopolda Staffa.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

158
158

"Prasłowiańskie Motywa Architektoniczne", 1923

drzeworyt/papier, 33 x 25,5 cm (wymiary oprawy)
27 drzeworytów na 24 tablicach, sygnowane na klocku; wydana nakładem księgarni Orbis w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 000 zł

159
159

Hucuł z teki "Lamus", 1912

litografia barwna/papier, 48 x 64 cm (w świetle passe-partout)
pochodzi z teki "Lamus", Lwów 1912, nakład 150 egz.

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

160
160

Karykatury sejmowe, 34 autolitografie, 1910

litografia/papier, 35,5 x 30 cm
z autorską dedykacją: 'Kochanemu Panu Zawadzkiemu | szczerze oddany autor | Lwów II/XI 910. | Sich'; wykonane w zakładzie A. Przyszlaka, Lwów 1910

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 6 000 zł

161
161

Posiłek w wiejskiej izbie, 1939

drzeworyt/papier, 23 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołowkiem śr. d.: 'E. Bartłomiejczyk', sygnowany monogramem wiązanym na klocku p.d.: 'EB'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

162
162

Ignacy Kraszewski, "Dziad i Baba", ilustrował Edmund Bartłomiejczyk, 1922

drzeworyt/papier, 18 x 17,5 cm (wymiary oprawy)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

163
163

Szopka Bożonarodzeniowa

drzeworyt/papier, 31,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na klocku w prawym górnym rogu monogramem wiązanym artysty: 'EB'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

164
164

Burza, 1935

drzeworyt/papier, 26,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na klocku monogramem wiązanym l.g.: 'EB'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

165
165

Oracz, 1938

drzeworyt/papier, 22,6 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk' (śr.), numerowany '120/150' (l.), datowany '38' (p.)
opisany l.d.: '120/150' oraz śr. d.: 'E. Bartłomiejczyk', datowany p.d.: '38.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

166
166

Kosiarz

drzeworyt/papier, 22,8 x 30 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem u dołu: 'E. Bartłomiejczyk'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

167
167

Leonor FINI (1908-1996)

Portret kobiety

litografia barwna/papier, 50 x 37,5 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: "Leonor Fini', numerowana l.d.: '67/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

168
168

Leonor FINI (1908-1996)

Portret dziewczynki

litografia barwna/papier, 59,5 x 45,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Leonor Fini' oraz opisany l.d.: '43/275'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

169
169

Leonor FINI (1908-1996)

litografia/papier, 52 x 37 cm (arkusz)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Leonor Fini', opisana l.d.: 'e.a.'
u dołu po prawej: '69/2'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

170
170

Leonor FINI (1908-1996)

Portret kobiety

litografia/papier, 21 x 18 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Leonor Fini', numerowana l.d.: '174/275'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

171
171

Ossip ZADKINE (1890-1967)

Kompozycja (I)

akwaforta/papier, 37 x 27 cm (zadruk)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'O. Zadkine', numerowana l.d.: '21/75'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

172
172

Ossip ZADKINE (1890-1967)

Kompozycja (II)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

173
173

Ossip ZADKINE (1890-1967)

Kompozycja (III)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 800 zł

174
174

"Chłopiec grający na listku", 1956

drzeworyt/papier, 24,2 x 171 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'WKondek 1956 r'
na odwrociu nalepka z łódzkiego CBWA

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

175
175

Berthold HELLINGRATH (1877 Elbląg – 1954 Hanower)

Brama górnego zamku w Malborku, 1875

akwaforta/papier, 16,4 x 15,5 cm (odcisk płyty)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'BHellingrath'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

176
176

Dom nad stawem

akwaforta/papier, 13,5 x 18,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem l.d.: 'HTüpke'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

900 - 1 200 zł

177
177

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

"Ogród", 1968

akwaforta/papier, 17 x 22,5 cm (zadruk)
sygnowana i datowana p.d.: 'Mierzejewski 1968' oraz opisany: l.d.: 'Ogród'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

178
178

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Sadzawka św. Stanisława, 1911

litografia/papier, 40,8 x 29,5 cm
sygnowana na kamieniu l.d.: 'WW'; grafika z teki „Kraków", wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

179
179

Stefan KĄTSKI (właść. Kontski) (1898 Sanok - 1978 Pointe-Claire)

Widok na Wawel

akwaforta, akwatinta, 26 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana ołówkiem p.d.: 'S. Kontski'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

800 - 1 200 zł

180
180

"Wawel"

drzeworyt/papier, 9 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'JPieniążek', opisany l.d.: 'Wawel'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

181
181

Kazimierz GŁAZ (ur. 1931, Borki Nizińskie))

"Wałbrzych - Zaułek", 1954

litografia/papier, 31,5 x 20 cm
sygnowana, datowana i opisana kredką p.d.: 'dr. Kusiowi - K.Głaz 54', opisany l.d.: 'Wałbrzych - Zaułek | (autolitografia)'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 400 - 1 600 zł

182
182

Rudolf HACKE (Berlin 1881 - Stadtlohn 1952)

Rynek we Wrocławiu

akwaforta/papier, 24 x 17 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 200 zł

183
183

Karl Benjamin SCHWARZ (1757 Lipsk - 1813 Lipsk)

"Ruinirtes Berg Schloss Hohen Schwarm bey Saalfelt von aussen"

akwatinta/papier żeberkowy, 17,3 x 22,7 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 800 zł

184
184

Pozostałości świątyni Speranza Vecchia na Polu Marsowym z Le Antichità Romane

akwaforta/papier, 15,5 x 20,5 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł

185
185

Martin BERNIGEROTH (1670 Rammelburg - 1733 Lipsk)

Casimir Gottfried von Beust

akwaforta, miedzioryt/papier żeberkowy, 19 x 14,4 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 700 zł

186
186

Portret Savonaroli z "Icones virorum nostra patrumq. memoria illustrium", 1599

miedzioryt, akwaforta/papier żeberkowy, 17,1 x 11,7 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.g: 'H fec'; pod portretem tytuł i łaciński czterowiersz

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

187
187

"Le Printems"

akwaforta/papier, 19,6 x 13,3 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 800 zł

188
188

Pierre-Philippe CHOFFARD (1730 Paryż - 1809 Paryż)

Widok Pragi

akwaforta/papier żeberkowy, 5,8 x 6,9 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na płycie u dołu: 'PP Choffard fecit'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 700 zł

189
189

Jean-Baptiste SCOTIN (1678 Paryż - 1740 Paryż)

Książe Sabaudzki Eugeniusz z kardynałem Albanim w Rzymie

akwaforta/papier żeberkowy, 33 x 21 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

190
190

Jane DAULLÉ (1703 - 1763)

"L'Oiseau Cheri" wg Bouchera, 1758

akwaforta, miedzioryt/papier żeberkowy, 27,2 x 20,2 cm (odcisk płyty)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 200 - 1 600 zł

191
191

John ROMNEY (1785 - 1863)

"HUDIBRAS" wg Hogartha, 1836

staloryt/papier, 18 x 24,8 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

192
192

"ROYALTY, EPISCOPACY & LAW" after Hogarth
staloryt/karton, 25 x 20,8 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

600 - 900 zł

193
193

Ilustracje do "Wikarego z Wakefield" (4 z 12), 1776

akwaforta/papier żeberkowy, 7,2 x 10,7 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

194
194

Cykl "Zajęcia damy" (komplet 12 rycin), 1780

akwaforta/papier żeberkowy, 8 x 4,8 cm (zadruk)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

6 000 - 8 000 zł

195
195

Krakowskie Przedmieście w Warszawie wg rysunku Juliusza Schürera, 1834

akwaforta/papier, 23 x 31 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

196
196

"Ofiara poświęcona na korzyść wysłużonych obrońców ojczyzny”
litografia/papier, 31 x 37 cm (w świetle passe-partout)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 400 zł

197
197

Husarz, około1651

akwaforta/papier, 17,9 x 17,3 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: 'S.D. Bella'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł

198
198

Władysław IV przeglądający wojska, 1646

akwaforta/papier, 11,4 x 16,3 cm (arkusz)
sygnowany na płycie śr.d.: 'Stef. della Bella fecit.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł

199
199

Studium postaci polskich i orientalnych

akwaforta/papier, 10 x 16,5 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 2 600 zł