Dom Aukcyjny DESA UNICUM

Geometria i op-art. Prace na papierze - aukcja online

19.08.2020 środa

16:00

Dom Aukcyjny DESA UNICUM

ul. Piękna 1A

00-477 Warszawa

Ceny wywoławcze.

38 obiektów
5901
5901

Julian STAŃCZAK (1928 Borownica - 2017 Seven Hills, Ohio)

serigrafia barwna/papier, 61,5 x 61 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Julian Stańczak' oraz opisany l.d.: '138/165'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

5902
5902

"Conferring Blue"

serigrafia barwna/papier, 60 x 60 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J.Stańczak' oraz opisany ołówkiem l.d.: '96/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 500 - 7 000 zł

5903
5903

"Sequential chroma"

serigrafia/papier, 76 x 64 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'J Stańczak' oraz opisany l.d.: '9/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

5904
5904

"Filtration"

serigrafia barwna/papier, 60,5 x 60,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Stańczak' oraz opisany l.d.: '113/175'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

5905
5905

Richard ANUSZKIEWICZ (ur. 1930, Erie, Pensylwania)

litografia/papier, 65 x 50 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

5906
5906

"Inward Eye", 1970

litografia, litografia barwna/papier, 65 x 50 cm (arkusz)

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

5907
5907

"Summer Suite" ("Yellow with Yellow"), 1979

serigrafia barwna/papier, 54,5 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: ‘ANUSZKIEWICZ 1979’ oraz opisany l.d.: ‘64/95’

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

5908
5908

"Green With Silver" z serii "Winter Suite", 1979

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'ANUSZKIEWICZ 1979' oraz opisany l.d.: 'A.P.2/15'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

5909
5909

Victor VASARELY (1906 Pécs - 1997 Paryż)

"Vega Pal V"

serigrafia barwna/papier, 58 x 58 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany l.d.: '142/267'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

5910
5910

"Gestalt jaune", 1970

serigrafia barwna/papier, 80 x 80 cm (arkusz)
sygnowany u dołu: 'Vasarely' oraz opisany l.d.: 'ed.22/200'
wydawca: Denise Rene / Hans Mayer, Dusseldorf

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

5911
5911

"Kantara-2" z teki "Clarities (Amiel)", 1970

litografia/papier, 56 x 50 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'vasarely' oraz opisany l.d.: '119/250'
wydawca: Denise Rene / Atelier Arcay / Leon Amiel, Nowy Jork

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

5912
5912

serigrafia/papier, 60 x 50 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely-'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 8 000 zł

5913
5913

"Denfert" z teki "11 + 1", 1985

serigrafia barwna/papier, 50 x 64 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Vasarely' oraz opisany l.d.: '249/250'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

7 000 - 9 000 zł

5914
5914

Teka "Fünfzigerjahre"

druk, serigrafia/papier, 28,5 x 21,5 cm (wymiary oprawy)
teka składająca się z 4 serigrafii oraz zbioru reprodukcji
każda z grafik opisana ołówkiem l.d.: ''127/175'
jedna z grafik sygnowana p.d.: 'Vasarely'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 000 - 4 000 zł

5915
5915

Tamara BERDOWSKA (ur. 1962, Rzeszów)

"Wir", 2020

kredka, ołówek/papier, 50 x 50 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'T. Berdowska 2020 "Wir"'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

5916
5916

Bez tytułu, 2020

kredka, ołówek/papier, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'T. Berdowska 2020 | bez tytułu'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

5917
5917

Wojciech FANGOR (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

Metro, 2014

serigrafia/papier, 46 x 41 cm (arkusz)
sygnowany i datowany płówkiem p.d.: 'Fangor 2014' oraz opisany l.d.: '18/30'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

5918
5918

Bez tytułu, 1968

serigrafia barwna/papier, 28,5 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 1968'
ed. 7/50

Cena wywoławcza:

Estymacja:

12 000 - 15 000 zł

5919
5919

Ryszard OTRĘBA (ur. 1932, Suszec)

"Common Stripe", 1984

gipsoryt/papier, 33,5 x 43 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Otręba 1984'
oraz opisany l.d.: 'Common Stripe (plasterprint) 11/40'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 500 - 2 000 zł

5920
5920

"Światło tańca"

linoryt/papier, 63,5 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Beuermann' oraz opisany l.d.: '"Światło tańca" linoryt barwny 9/20'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

5921
5921

Jean PIAUBERT (1900 - 2002)

serigrafia barwna/papier, 61 x 45,7 cm (zadruk)
sygnowany p.d.: 'PIAUBERT', opisany l.d.: '156/200'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

5922
5922

Lothar QUINTE (1923 Nysa - 2000 Wintzenbach, Francja)

Kompozycja, 1968

serigrafia barwna/papier, 44 x 32 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '93/150 quinte 68'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

5923
5923

Jan PAMUŁA (ur. 1944, Spytkowice koło Wadowic)

"Guanlan 2", 2015

serigrafia barwna/papier, 79,5 x 119 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '2015 - Guanlan - 2 15/25 Jan Pamuła'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

5924
5924

"Gnaulan 4", 2015

serigrafia/papier, 80 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '2015 - Gnaulan 4 14/18 Jan Pamuła"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

5925
5925

"Tryptyk poziomy", 2006

sitodruk/papier, 100 x 70 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'TYPTYK POZIOMY (A) 0/A (B) 0/A (C) 0/A L.HOŁDANOWICZ 2006'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 6 000 zł

5926
5926

Teka "Warszawa", 1971
technika mieszana/papier, 45 x 45 cm (wymiary każdej pracy)
teka zawiera 4 grafiki
każda karta sygnowana i opisana ołówkiem: '6/250'
edycja: 6/250

Cena wywoławcza:

Estymacja:

8 000 - 10 000 zł

5927
5927

Kompozycja, 1984

litografia/papier, 31 x 25,5 cm (wymiary oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1984' oraz opisany l.d.: 'H. C. 3/150'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

500 - 1 000 zł

5928
5928

Bez tytułu, 1976

serigrafia/papier, 57,5 x 57,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana ołówkiem p.d.: 'H. Stażewski 1976' oraz opisana l.d.: '54/100'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

5 000 - 8 000 zł

5929
5929

"Monotypia +"

monotypia, technika mieszana/papier, 45 x 34 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem p.d.: '(A.P.) Henryk Płóciennik' oraz opisany l.d.: '"Monotypia +"

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

5930
5930

"Monotypia +", 2012

monotypia, technika mieszana/papier, 45,5 x 33,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2012. Henryk Płóciennik.'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 2 000 zł

5931
5931

Maciej SZAŃKOWSKI (ur. 1938, Wola Libertowska)

Z cyklu: "Kalki", 1990

technika własna/bibułka, papier, 27,5 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Msz 90'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

1 000 - 1 500 zł

5932
5932

"Ex nihilio (II)", 1996 - 1999

technika własna/papier, 51 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'M. Szańkowski 96/99 | M. Szańkowski 99' oraz opisany l.d.: 'Ex nihilio (II)'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'M. Szańkowski | 96/99'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 000 - 3 000 zł

5933
5933

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Kompozycja geometryczna

długopis/papier, 29,5 x 21 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'AM'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

3 500 - 5 000 zł

5934
5934

Adam MARCZYŃSKI (1908 - 1985)

Abstrakcja geometryczna, 1965

tusz/papier, 54 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'marczyński'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ADAM MARCZYŃSKI | 1965 RYSUNEK'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

4 000 - 5 000 zł

5935
5935

Andrzej NOWACKI (ur. 1953, Rabka)

"19. 04. 98" (projekt reliefu), 1998

kredka/papier, 39 x 39 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '19 04 98 A.NOWACKI 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

5936
5936

"19.03.98", 1998

kredka/papier, 42 x 42 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: '19.03.98 A. Nowacki 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

5937
5937

"15.03.16", 1998

kredka/papier, 58 x 42 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '15.03.98 A. Nowacki 98'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł

5938
5938

"04.12.97", 1997

pastel/papier, 42 x 30 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '04.12.97 A. Nowacki 97'

Cena wywoławcza:

Estymacja:

2 500 - 3 500 zł