Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja VARIA 41

19.05.2021 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

Organizator aukcji dolicza 20% opłatę do ceny sprzedaży.

352 obiekty
001
001

Widok włoski

akwarela, papier, 34 x 26 cm, sygn. śr.d.: T.Cieślewski

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

002
002

Portret dziewczyny, ok. 1900 r.

olej, płótno, 54 x 48 cm, sygn. słaboczytelnie p.d.

Cena wywoławcza:

2 800 zł

003
003

Adam PEŁCZYŃSKI (1865 Gorlice -1926)

Topole nad rozlewiskiem

olej, deska, 46 x 34 cm, sygn. p.d.: A.Pełczyński

Cena wywoławcza:

6 000 zł

004
004

Stanisław KLIMOWSKI (Kraków 1891 - Katowice 1982)

Portret matki artysty, 1911 r.

olej, płótno, 99 x 79 cm, sygn.l.g.: Sklimowski, na blejtramie naklejki wystawowe Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1913 r. oraz Biura Wystaw Artystycznych w Katowicach.

Cena wywoławcza:

16 000 zł droit de suite

005
005

Pejzaż wiejski

akwerela, papier, 24 34 cm, sygn. l.d.: J. Krackowskiu

Cena wywoławcza:

8 000 zł

006
006

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888 Zawichost - 1965 Warszawa)

Przed kościołem oo.Bernardynów na Czerniakowie

olej, płótno, 28,5 x 36 cm, sygn. p.d.: W.Chorembalski, opisany na odwrocie: WAW.CHOREMBALSKI

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

007
007

Scena rodzajowa, ok. 1909 r.

akwarela, papier, 44 x 34,5 cm, sygn. i dat. p.d.: F.Kostrzewski / 1909 ?

Cena wywoławcza:

2 500 zł

008
008

Franciszek STAROWIEYSKI (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Bez tytułu, przed 1950 r.

ołówek, papier, 29,5 x 20,7 cm, na odwrocie potwierdzenie autentyczności

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

009
009

Stary dom pod miastem, 1891 r.

olej, płótno naklejone na deskę, 42 x 49 cm, sygn. i dat. l.d.: Zajchowski/1891

Cena wywoławcza:

3 800 zł

010
010

Tadeusz Esper KARSKI (II poł. XIX w.)

Pejzaż nabrzeżny

olej, płótno, 50 x 39,5 cm, sygn. p.d.: Tadeusz Esper Karski

Cena wywoławcza:

3 800 zł

011
011

Pejzaż z wiatrakiem

olej, płótno, 14 x 35 cm, sygn. l.d.: M.Mohr

Cena wywoławcza:

1 000 zł

012
012

Julian FAŁAT (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

Brzozy w Nieświerzu, ok. 1910 r.

tech. mieszana, tektura, 33,5 x 24,5 cm, sygn. l.d.: Jfałat / Nieśwież

Cena wywoławcza:

37 000 zł

013
013

Portret dziecka, 1922 r.

olej, tektura, 39,5 x 30 cm, sygnowany, opisany i datowany u dołu: SKlimowski Wiśnicz 1922. XI, na odwrociu dwie nalepki wystawowe z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz fragment nalepki z tytułem pracy: Tłuścioszek

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

014
014

Emil KRCHA (1894-1972)

Martwa natura z figurką

olej, tektura, 50 x 35,5 cm, sygn. p.d.: E. Krcha

Cena wywoławcza:

3 400 zł droit de suite

015
015

Bolesław Jan CZEDEKOWSKI (1885 Wojniłów - 1969 Wiedeń)

Akt w pejzażu, 1918 r.

olej, tektura, 22 x 34 cm, sygn. i dat. p.d.: 1918 Czedekowski B.

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

016
016

Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886 Klagenfurt - Austria - 1971 Lwów)

Martwa natura z begonią

olej, płótno, 40 x 60 cm, sygn. l.d.: Zofia Albinowska

Cena wywoławcza:

7 500 zł droit de suite

017
017

Półakt

olej, płótno, 49 x 34 cm, sygn. p.d.: St.Żurawski

Cena wywoławcza:

3 200 zł droit de suite

018
018

Plac Św. Marka w Wenecji, 1909 r.

litografia barwna na kremowym papierze, 24 x 27 cm, sygn. kamieniu l.d.: JS.

Cena wywoławcza:

900 zł

019
019

Wojciech WEISS (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)

Akty, 1916 r,

autolitografia, papier, 33 x 38 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.: Weiss 1916

Cena wywoławcza:

800 zł

020
020

Edward OKUŃ (1872 Wólka Zerzyńska k.Warszawy - 1945 Skierniewice)

Śpiew pierwszy

cynkografia dwubarwna, papier, 12 x 19,3 cm , sygn. monogramem wiązanym na płycie l.d.: OE.

Ilustracja do „Mistrza Twardowskiego” Leopolda Staffa, wydanie pierwsze, Lwów, 1902.

Cena wywoławcza:

500 zł

021
021

Śpiew piąty

cynkografia dwubarwna, papier, 13 x 19 cm w świetle passe-partout , sygn. monogramem wiązanym na płycie l.d.: OE.

Cena wywoławcza:

500 zł

022
022

Jerzy KOSSAK (1886 Kraków - 1955 Kraków)

Dziewczyna i ułan, 1935 r.

olej, sklejka, 35 x 25 cm, sygn i dat. p.d.: Jerzy Kossak / 1935 r.

Cena wywoławcza:

18 000 zł droit de suite

023
023

Bazyli POUSTOCHKINE (1893 Moskwa - 1973 Neuilly sur Seine)

W parku

olej, płótno, 17,5 x 28 cm, sygn. B. Poustochkine

Cena wywoławcza:

2 200 zł droit de suite

024
024

Jan STĘPIEŃ (1895 ? - 1976 Włocławek)

Spotkanie przy studni, 1941 r.

ołówek, papier, 30 x 40 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. p.d.: J. Stępień / 1941

Cena wywoławcza:

1 900 zł droit de suite

025
025

U wodopoju, 1922 r.

olej, tektura, 40 x 49 cm w świetle oprawy, sygn. i dat. p.d.: Jan Kotowski / 1922

Cena wywoławcza:

4 500 zł droit de suite

026
026

Wlastimil HOFMAN (1881 Karlino - 1970 Szklarska Poręba)

Pieśń ziemi, 1930 r.

olej, płyta, 34 x 26 cm, sygn. i dat. p.d.: Wlastimil Hofman/1930

Cena wywoławcza:

19 000 zł droit de suite

027
027

Pejzaż podkrakowski, 1936 r.

akwarela, gwasz, papier, 36,5 x 52,5 cm, sygn. l.d.: Kraków 1936 Z. Waliszewski, na odwrocie dedykacja: Z serdecznymi pozdrowieniami dla p.Leona

Cena wywoławcza:

6 000 zł

028
028

Jerzy KARSZNIEWICZ (1878 Tarnów - 1945 Kraków)

Portret mężczyzny

olej, płótno, 150,5 x 80 cm, sygn. i dat. l.d.: Jerzy Karszniewicz / Kraków

Cena wywoławcza:

6 500 zł

029
029

Cynerarie, 1929 r.

olej, tektura, 97,5 × 69 cm, sygn. i dat. l. d.: A. Karpiński./29., na odwrocie nalepka Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego w Krakowie z 1929 roku z tytułem pracy i datą

Cena wywoławcza:

70 000 zł droit de suite

030
030

Stanisław STRASZKIEWICZ (1870 Warszawa - 1925 Warszawa)

Wiatrak na śnieżnym stepie, 1924 r.

olej, płótno, 60,5 x 90,5 cm, sygn. p.d.: STANISŁAW STRASZKIEWICZ 1924 r.

Cena wywoławcza:

18 000 zł

031
031

Jerzy MIERZEJEWSKI (1917 Kraków - 2012 Warszawa)

Chłopiec na ławce, 1948 r.

akwarela, ołówek, papier, 51 x 44 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. l.d.: Jerzy Mierzejewski/ Szlemabark 1948

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

032
032

Tadeusz RYBKOWSKI (1848 Kielce - 1926 Lwów)

Zima, 1872 r.

akwarela, papier, 28,5 x 38,5 cm, sygn. i dat. p.d.: Tadeusz Rybkowski 872

Cena wywoławcza:

6 000 zł

033
033

Scena rodzajowa, 1948 r.

akwarela, ołówek, papier, 53 x 40 cm, sygn. i dat. p.d.: Jerzy Mierzejewski/Szlembark 48

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

034
034

Rozlewisko

olej, płótno, 25 x 22,5 cm, sygn. l.d.: K. Witkowski

Cena wywoławcza:

5 000 zł droit de suite

035
035

Chata
olej, płótno, 48,5 x 68,5 cm, sygn. p.d.: Kuliński

Cena wywoławcza:

1 500 zł

036
036

Stefan FILIPKIEWICZ (1879 Tarnów -1944 obóz koncentracyjny Mauthausen-Gusen)

Pejzaż z brzozami

akwarela, papier, 50 x 70 cm, sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz

Cena wywoławcza:

8 000 zł

037
037

Adam SETKOWICZ (1876 Kraków - 1945 Kraków)

Rozmowa przy sanich

olej, płótna, 34 x 44 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

9 000 zł

038
038

Czesław WASILEWSKI (Ignacy ZYGMUNTOWICZ) (1875 Warszawa - 1947 Łódź)

Wesoła jazda saniami

olej, płótno, 32 x 49 cm, sygn. p.d.: Cz. Wasilewski

Cena wywoławcza:

15 000 zł

039
039

Pejzaż z drzewem, 1913 r.

olej, tektura, 32,5 x 42,5 cm, sygn. i dat. l.d.: 22.IV.1913 Al.Nowakowski

Cena wywoławcza:

8 500 zł

040
040

Pejzaż tatrzański z Giewontem w tle, k.XIX w.

olej, płótno naklejone na tekturę, 26 x 36 cm, sygn. p.d.: St.Kamocki

Cena wywoławcza:

10 000 zł

041
041

Ludwik GRABOWSKI (1884 - 1982)

Pejzaż zimowy

olej, tektura, 21 x 31 cm, sygn. p.d.: L.GRABOWSKI

Cena wywoławcza:

800 zł droit de suite

042
042

Pejzaż z Wolburki, 1944 r.

ołówek, papier, 17,7 x 18,3 cm, sygn. i dat. p.d.: M.BORUCIŃSKI X.44, na odwrocie opisany ołówkiem: Rys. Borucińskiego / Wolburki / Grobla i drzewo

Cena wywoławcza:

600 zł droit de suite

043
043

Jan Kazimierz OLPIŃSKI (1875 Lwów -1936 Lwów)

Zima

olej, płótno, 48,5 x 68,5 cm, sygn. l.d.: Olpiński

Cena wywoławcza:

1 500 zł

044
044

Przy saniach

akwarela, papier, 16 x 31 cm, sygn. l.d.: A.Setkowicz

Cena wywoławcza:

1 800 zł

045
045

Góralka

pastel, papier, 61,5 x 41,5 cm w świetle oprawy, sygn. l.d.: Grzyms

Cena wywoławcza:

1 500 zł

046
046

Siedzący góral

ołówek, papier, 16,5 x 23 cm

Cena wywoławcza:

800 zł

047
047

Krakowianka

olej, tektura, 34 x 23,5 cm, sygn. l.d.:F.Zajchowski

Cena wywoławcza:

1 800 zł

048
048

Pejzaż leśny, 1923 r.

akwarela, gwasz, papier, 48 x 66 cm, sygn. i dat. p.d.: S. Gibiński / 1923

Cena wywoławcza:

2 800 zł droit de suite

049
049

Pogorzelisko

akwarela, papier, 14 x 21,5 cm

Cena wywoławcza:

1 200 zł

050
050

Nenufary

olej, tekrura, 18 x 28 cm, sygn. p.d.: H.Klotz

Cena wywoławcza:

500 zł