Sopocki Dom Aukcyjny Galeria Warszawa

Aukcja VARIA 38

21.10.2020 środa

19:00

ul. Nowy Świat 54/56

00-363 Warszawa

07.10 - 21.10.2020

Organizator aukcji dolicza 18% opłatę do ceny sprzedaży.

310 obiektów
051
051

Kościół Św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie

akwarela, papier, 50 x 30 cm,
sygn. p.d.: St. Fabijański

Cena wywoławcza:

2 500 zł

052
052

Wacław GRANZOW (1887 Warszawa – 1949 Kraków)

Szeroki Dunaj na Starym Mieście w Warszawie

olej, płótno, 33,5 x 42 cm,
sygn. p.d.: W.Granzow

Cena wywoławcza:

2 800 zł

053
053

Chiostro Verde we Florencji

pastel, papier, 16 × 19,5 cm w świetle passe-partout, opisany p.g.: Chiostro / Verde

Cena wywoławcza:

054
054

Florencja - Ponte Vecchio

pastel, papier, 16 × 19,5 cm, w świetle passe-partout, opisany l. d.: FLORENCJA PONTE VECHIO

Cena wywoławcza:

055
055

W ogrodzie

technika mieszana, papier, 35 x 47 cm,
sygn. l.d.: Peske

Cena wywoławcza:

4 000 zł

056
056

Provence, Jean GIONO, Paris 1954 r.

Nakładem: "Aux dépens d`un amateur? [Bernarda Kleina]. Druk: Pierre Bouchet. Folio, s. 4, 127, [5], tabl. ryc. 56 (barwne, na trzech rodzajach papieru, czarnobiałe, frontispis z portretem Kislinga i ilustracja...

Cena wywoławcza:

13 000 zł

057
057

Zygmunt ŁOPUSZYŃSKI (1914 Lwów - 1990)

Akt przy stole

olej, tektura, 25 x 26 cm,
sygn. l.d.: Złopuszyński

Cena wywoławcza:

1 500 zł droit de suite

058
058

Herbaciane róże

olej, płótno, 50 x 73 cm,
sygn. p.d.: ZKaczówka

Cena wywoławcza:

3 500 zł droit de suite

059
059

Bukiet bzów w wazonie

olej, płótno, 80 x 59,5 cm,
sygn. l.g.: g.Mendoly

Cena wywoławcza:

3 800 zł

060
060

Edmund BURKE (1912-1999)

Impresje baletowe, 1965 r.

olej, płyta, 67 x 52 cm,
sygn. p.d.: Burke

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

061
061

W sadzie

olej, płótno, 39 x 60 cm,
sygn. p.d.: TKwiatkowski

Cena wywoławcza:

4 400 zł

062
062

Widok na Tatry

olej, płótno, 60 x 78 cm,
sygn. p.d.: MIECZYSŁAW FILIPKIEWICZ

Cena wywoławcza:

3 500 zł

063
063

Zimowy zaprzęg

olej, płótno, 50 x 73 cm,
sygn. p.d.: Z.Kaczówka

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

064
064

Pejzaż zimowy z chatami

olej, płótno, 51 x 61 cm,
sygn. p.d.: Wiktor Korecki

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

065
065

Kościółek w Dębnie Podhalańskim, 1966 r.

akwarela, papier, 73 x 55 cm w swietle passe-partout,
sygn. dat. i opisany l.d.: Antoni Chrzanowski / Dębno VIII 1966

Cena wywoławcza:

2 800 zł

066
066

Góral z kozami, 1947 r.

olej, płótno, 64 x 48 cm,
sygn. i dat. p.d.: J. Potrzebowski / 1947

Cena wywoławcza:

6 000 zł droit de suite

067
067

Piotr KOMINCZ (ur. 1927 powiat Lidzki na Kresach)

Portret Wincentego Witosa, 1984 r.

olej, płótno, 70 x 59 cm,
sygn. i dat. p.d.: P. Komincz 1984, opisany na odwrocie na krośnie: PIOTR KOMINCZ / PORTRET WITOSA 1984 70 X 59

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

068
068

Andrzej MALINOWSKI (1882 Czempin - 1932 Poznań)

Pejzaż wiejski

olej, sklejka, 54,5 x 71,5 cm,
sygn. p.d.: Ad. Malinowski

Cena wywoławcza:

2 200 zł

069
069

Stanisław KUKLA (1919 Chojno - 1992 Golejewko)

Pejzaż z wiatrakiem

olej, płótno, 80 × 100 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł

070
070

Pejzaż z Rydzewa, 1957 r.

olej, płyta, 41,5 x 56,5 cm,
sygn. p.d.: Szymon, opisany na odwrocie: Rydzewo, sierpień / 1957 r. / Szymon Szumiński

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

071
071

Ludwik LILLE (1897-1957)

Żółte kwiaty w donicy

olej, papier naklejony na sklejkę, 46 x 33,2 cm,
sygn. słabo czytelnie

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

072
072

Wieża Marcusa w Rothenburgu

olej, tektura, 60 x 78 cm,
sygn. l.d.: nieczytelnie

Cena wywoławcza:

2 500 zł

073
073

Kwiaty w zielonym dzbanie, 1931 r.

olej, tektura, 25,5 x 21 cm,
sygn. i dat. p.d.: Mieczysław Reyzner / 1931

Cena wywoławcza:

1 200 zł

074
074

Igor TALWIŃSKI (1907 Warszawa - 1983 Paryż)

Kolorowe róże

olej, płyta, 45 x 38 cm,
sygn. p.d.: Igor Talwiński

Cena wywoławcza:

2 500 zł

075
075

Portret kobiety

olej, płótno, 44 × 37 cm

Cena wywoławcza:

6 000 zł

076
076

Pół akt kobiecy
olej, płótno,
sygn. l.d.: G Hochman

Cena wywoławcza:

3 600 zł

077
077

Martwa natura, 1976 r.

olej, płótno, 38 x 47 cm,
sygn. i dat. l.d.: K.POCZMAŃSKI / 1976

Cena wywoławcza:

2 500 zł

078
078

Juliusz MIESZKOWSKI (ur. 1906 Piotrków)

Krościenko nad Dunajcem, 1972 r.

olej, płótno, 46 x 38 cm,
sygn. monogramem p.d.: MMJ, na odwrocie sygn, dat. i opisany: KROŚCIENKO N/DUNAJCEM / 1972 / JULIUSZ MIESZKOWSKI

Cena wywoławcza:

2 000 zł

079
079

Franciszek WÓJCIK (1903 Wojciechowo -1984 Zakopane)

Widok na Giewont

olej, płyta, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: FWójcik, na odwrocie dedykacja: Na pamiatkę wspólnego pobytu / w Zakopanem ofiaruje / autor / Fr.Wójcik

Cena wywoławcza:

2 500 zł droit de suite

080
080

Mieczysław (Moses) OLEY (1898 Łódź - po II wojnie światowej, Nowy Jork)

olej, płótno naklejone na tekturę, 26 x 34 cm,
sygn. p.d.: M.Olej

Cena wywoławcza:

2 000 zł droit de suite

081
081

Robert PIKELNY (1904 Łódź - 1986 Paryż)

Don Kichot i Sancho Pansa

olej, tektura, 27,5 x 46,5 cm,
sygn. l.d.: Pikelny

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

082
082

Leopold LEVY (1882 - 1966)

Pejzaż miejski

olej, sklejka, 46 x 55 cm,
sygn. p.d.: Leopold Levy

Cena wywoławcza:

17 000 zł droit de suite

083
083

Marian OSIECKI (1929 - 2003)

Chaos, czyli stworzenie świata, lata 60. XX w.

olej, płótno, 130 x 100 cm

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

084
084

Bogdan STODULNY (1953 - 1997)

Bez tytułu, 1988 r.

olej, płótno, 114 x 92 cm,
sygn. i dat. p.d.: BOGDAN / STODULNY 88

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

085
085

Postaci

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. p.d.: MARIA WEPPO, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

086
086

Konie

technika własna, płyta, 170 x 150 cm,
sygn. p.d.: J.K.ORACZEWSKI

Cena wywoławcza:

12 000 zł droit de suite

087
087

Józef KIDOŃ (1890 - 1968)

Portret młodzieńca

pastel, papier, 52,5 x 38 cm,
sygn. l.d.: Kidoń

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

088
088

Jan WODYŃSKI (1903-1988)

Domy w Piasecznie

pastel, papier, 46 x 59 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: WODYŃSKI

Cena wywoławcza:

4 000 zł droit de suite

089
089

Alicja HOHERMANN (1902 Warszawa - ok. 1943 obóz w Treblince)

Bukiet astrów, 1938 r.

olej, tektura, 54 x 53,5 cm,
sygn. i dat. l.d.: alice Hoherman 38

Cena wywoławcza:

7 000 zł

090
090

Pejzaż z łódką

olej, tektura, 17 x 23 cm,
sygn. p.g.: G. Mendoly

Cena wywoławcza:

2 800 zł

091
091

Stan RESZKA (XX. wiek)

Wenecja

olej, tektura, 12,5 x17,3 cm w świetle passe-partout,
sygn. p.d.: STAN RESZKA

Cena wywoławcza:

2 800 zł

092
092

Widok na Capri, 1948 r.

olej, płótno, 70 x 100 cm,
sygn. i dat. p.d.: A.Dzigurski / CAPRI 1948

Cena wywoławcza:

3 800 zł droit de suite

093
093

Łodzie na brzegu, 1983 r.
olej, płótno, 96 x 103 cm,
sygn. i dat. l.d.: Grodecki 83

Cena wywoławcza:

1 200 zł droit de suite

094
094

Józef WASIOŁEK (Smarglin 1921 - 2008 Łódź)

Wigry, 1974 r.

olej, płótno, 65 x 81 cm,
sygn. i dat. l.d.: J. WASIOŁEK 74, (z klasztorem kamedułów w tle), na odwrocie opisany "WIGRY"

Cena wywoławcza:

2 800 zł

095
095

Widok na Kazimierz Dolny, l. 70 XX w.

olej, płótno, 45 x 60 cm,
sygn. l.d.: J. WASIOŁEK

Cena wywoławcza:

1 800 zł droit de suite

096
096

Drzewa oliwne

olej, płótno, 58 x 78,5 cm,
sygn. monogramem i dat. p.d.: S 1968, na odwrocie na krośnie opisany: DRZEWA OLIWNE - JUG.

Cena wywoławcza:

800 zł

097
097

Portret siostry artysty, 1946 r.

olej, płótno naklejone na tekturę, 70 x 50 cm,
sygn. i dat. l.d.: R. Smorczewski / 1946. , na odwrocie pieczęć: SPUŚCIZNA po / ROMUALDZIE SMORCZEWSKIM / 1901 -1982 / Nr katalogowy: 30

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

098
098

Henryk GASEK (1924 Brzoza - 1983 Warszawa)

Na skraju Puszczy Kampinoskiej, lata 70. XX w.

olej, płótno, 46 x 65 cm,
sygn. p.d.: H. GASEK

Cena wywoławcza:

1 200 zł

099
099

Stanisław Jan ŁAZOREK (1938 Aksamanice - 2000 Kazimierz Dolny)

Widok na Zamek w Kazimierzu, 1986 r.

olej, płótno, 46 x 55 cm,
sygn. i dat. l.d.: Łazorek 86

Cena wywoławcza:

3 000 zł droit de suite

100
100

Jerzy LUCZAK-SZEWCZYK (1922 lub 1923 Lublin - 1973 lub 1974 Örebro/Szwecja)

Podwórko miejskie

olej, płótno, 90 x 50 cm,
sygn. l.d.: J.Luczak

Cena wywoławcza:

1 000 zł droit de suite